Ženy nebo muži, kdo víc lže?
Ženy nebo muži, kdo víc lže?Zdroj: Profimedia

Nečekané odhalení! Ačkoliv je to s podivem, muži lžou častěji než ženy!

3.5/5
Hodnocení:

Muž se nejistě klátí před dveřmi svého bytu. Chvíli šermuje klíčem, balancuje a přidržuje se dveří, klíčovou dírku ne a ne trefit … Najednou se rozletí dveře a v nich rozlícená manželka! Okamžitě spustí hlasem o tři oktávy vyšším než normálně. „Kdes byl celou noc?“ Na tuhle otázku neexistuje univerzální odpověď. Vždy se hodí něco jiného a například tato odpověď je naprosto prostoduchá (a přitom podle výzkumu nejvíce používaná): „Měli jsme po…poradu v no ehm… v práci.“ Žena pronese něco o božím hovadu, lihovaru a rozvodu a raději odejde. Jo, lhát se musí umět a nebo se do toho raději nepouštět.

Nedávný výzkum provedený na vzorku 2000 lidí autory experimentu notně překvapil. Britští vědci došli k závěru, že ve skutečnosti to nejsou ženy, komu se nemá věřit…

Jsou muži větší lháři než ženy?

Jsou muži větší lháři než ženy?

Také jste si dosud mysleli, že lhaní je doménou žen? Ženy lžou možná často, ale oproti mužům jsou amatérkami. Vždyť průměrný muž lže dvakrát častěji než jeho něžný protějšek! Skutečnost, že muži lžou častěji než ženy, není však jediným odhalením. Fakt, že muži často nemluví pravdu, aby dosáhli konkrétního cíle, vědci vědí už dávno. Překvapením ale je, že silnější část lidstva je schopná zalhat až šestkrát za den. Jedná se o nepravdy, které mají sloužit jako zastírací manévry. Než pravdou riskovat rozlícenou ženu nebo partnerku, vyhubování od maminky nebo tvrdé restrikce od nadřízeného, je lepší si něco kloudného vymyslet. Muži taky často nafukují své pracovní a sportovní úspěchy, fabulují počet žen, které sklátili a tak dále. Zkrátka se snaží vypadat v očích druhých (hlavně žen) úspěšnější a atraktivnější než ve skutečnosti jsou. Samozřejmě, jinak by většina mužů neulovila nic. Avšak je za to zodpovědná i přirozená naivita žen. Kdyby si nenechaly věšet bulíky na nos a kdyby to nezabíralo, neměli by muži důvod to dělat.

Naproti tomu ženy se svými nepravdami snaží udržet vztah s partnerem, případně rodinné vztahy v rovnováze. Klasická ženská lež je: „Tyhle boty? Ty mám přece od loňska!“ nebo „Ty šaty stály jen pětistovku!“ Kdykoli hrozí, že by se rodinná pohoda mohla zbořit, uchylují se ženy k drobným lžím.

Se lží nejdál dojdeš nebo jak je to pořekadlo?...

Se lží nejdál dojdeš nebo jak je to pořekadlo?...

Také Vás děsí, že Vám partner dennodenně lže? Lež můžete jednoduše odhalit. Je to jen o cviku a zkušenostech. Psychologové se shodují v tom, že při odhalování lži není tak důležité soustředit se na to, co člověk říká, ale jak to říká. Řeč těla totiž lháře často usvědčí. Pozornost věnujte hlavně očím. Pokud žena uhýbá pohledem, neznamená to, že je nesmělou bezbrannou dívenkou, ale že bez ostychu lže! To muži zase s oblibou nevědomky při lhaní skrývají své ruce. Jejich nevědomá „gymnastika“ by je totiž jednoduše mohla prozradit.

A co patří mezi nejběžnější lži? Podle průzkumu britských vědců muži často přehánějí, jak už bylo řečeno, ale kromě toho také planě slibují, například že tato sklenice piva je tento večer poslední a že se pak zvednou a půjdou domů. Nebo že tamta dívka, po které přítelkyně/manželka žárlivě a nenávistně kouká, není vůbec hezká. Spíš že je průměrná až ošklivá a že by si o ní ani neopřel kolo, ale přitom mu teče slina po bradě a dole se mu staví stan. U žen jsou to hlavě lži kolem šatníku a utrácení peněz. Nejčastější lež je však oběma pohlavím společná. Jakmile Vám kdokoli řekne: „Nic se neděje, je mi fajn!“, můžete si být jisti, že Vám lže …

 

autor: Viktor Šimík
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.