srdce
Zdroj: M-zone

Neděle, 9 večer…ideální čas na lásku?!

5.0/5
Hodnocení:

Blíží se sv. Valentýn, svátek zamilovaných. 14. únor přímo vybízí k romantice a projevům lásky. Na sociálních sítích se vyskytují miliony tweetů a postů (příspěvků) se slovy „láska“, „milovat“, „štěstí“. Kdy jsou tato slova podle výzkumů nejvíce frekventovaná?  

Britové nejčastěji mluví o lásce v neděli mezi 9. a 10. hodinou večer. Naopak romantika se moc nepěstuje v úterý. Zde jasně vyhrává v tweetech a příspěvcích slovo „práce“. Je to z toho důvodu, že lidé mají odevzdávat pracovní úkoly a také tím, že pracovní týden je v plném proudu.

tweet

Nová studie webového portálu eHarmony.co.uk analyzovala milony tweetů a hledala co nejpřesnější čas, kdy Britové nejčastěji posílají zamilované tweety nebo v tweetu používají slova související s láskou.

Oproti stejnému období v roce 2015 narostl počet tweetů, které byly zveřejněny v neděli večer a ve kterých bylo zmíněno slovo láska o 7% oproti dalšími dnům. Nárůst v době od 9-10 večer byl dokonce 70% oproti stejnému času v jiných pracovních dnech.

Úterý zamilovanosti nepřeje

Pozitivní cítění, příjemné pocity  korespondovaly s nedělí z toho důvodu, že se jedná o součást víkendu. Právě slovo „lidé“, bylo jedno z nejčastěji používaných v rámci víkendu. Následováno „láskou“, „štěstím“ nebo „životem“. V úterý se často vyskytovalo slovo práce. Vysvětlení je velice prosté. Po víkendu vracíme ke každodenní pracovní rutině a to dopadá i na náš mozek, který je méně „romatický“ a tím se snižuje i počet tweetů a příspěvků vyznívajících  zamilovaně a optimisticky.  

Psychložka Linda Papadopoulos vysvětluje: „Neděle je pro mnoho Britů významná z toho hlediska, že mohou zhodnotit to, co o víkendu prožili.“ Dodává, že naše tweety a příspěvky na sociálních sítích o našem rozpoložení prozradí mnohé. “Není divu, že se slovo „lidé“  pohybuje vysoko. Máme ho spojené s příjemnou dobou strávenou v určité společnosti. To souvisí i s vyšší frekvencí slov přátelé a rodina,“ doplňuje Papadopoulosová. „Podobným případem jsou i slova štěstí a život. Jsou to synonyma pro uvažování nebo vzpomínání na relaxaci o víkendu.“

 

Skutečnost, že slovo „práce“ je více používání v úterý značí, že jsme pohlceni kariérou, která koresponduje se začátkem nového pracovního týdne.

Nový britský sociální server UKHeartBeat.co.uk monitoroval tweety, kde se vyskytovalo slovo „láska“. Toto slovo uživatelé často doplňují animovanými srdíčky, jejichž četnost se stupňuje s blížícím se Valentýnem.

love

Stránka také zkoumá, jak je slovo „láska“ frekventované v uričtých denních dobách. Sleduje rovněž používání tohoto slova v jednotlivých britských městech.

Podobně funguje většina sociálních sítí. Pokud chcete, aby váš příspěvek na Facebooku vidělo a popřípadě „lajklo“ nebo okomentovalo co nejvíce lidí, je vhodné ho tam vložit právě v neděli kolem osmé večer. Právě v tuto dobu je na FB ale i dalších sociálních sítích nejvíce živo a lze očekávat rychlou odezvu na vás příspěvek.

Takže kdy vkládáte příspěvky na Facebook a Twitter vy?

 

 

 

autor: Martin Kovařík
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.