kristalova_vana
VanaZdroj: Internet

Nejluxusnější vana na světě z jednoho obřího kusu křišťálu

0.0/5
Hodnocení:

Jednou z výsad těch opravdu bohatých lidí je, moci vlastnit skutečný unikát určité věci. Zatímco běžný občan se bude muset spokojit s domácí litinovou vanou, resp. (nafukovacím) bazénem na zahradě, milionáři si mohou po zaplacení příslušné částky dopřát koupání skutečně té nejvyšší úrovně a prožitku.

Za nápadem, provedením i vším ostatním stojí proslulá italská firma Baldi, kterou bychom si snad mohli při troše přehánění označit za jakéhosi výrobce domácího příslušenství a nábytku, s jednou výjimkou ovšem – firma se specializuje výhradně na domácí příslušenství a spotřebiče (lampy pro svícení, dřezy, vázy, talíře, lustry, …) vytvořené ze vzácných materiálů (nikoliv nutně nerostného původu).

Celá ta paráda, kterou vidíte na snímku, je nicméně mistrovským (a zároveň i  životním dílem) firmy, jelikož byla vytesána z jednoho obrovského kusu křišťálu. Tento největší kus křišťálu na světě byl nalezen v deštné divočině amazonských pralesů, odkud byl letadlem dopraven do centrály firmy a zde následně opracován do nynější podoby vany pro 3 osoby.

Jak obtížný to byl úkol firma pouze nenápadně naznačila konstatováním, že osekat křišťál do požadované podoby trvalo dobrý půlrok. Konstruktéři se nechali slyšet, že prý ji opracovali diamantem a schválně ponechali na řadě míst hrubou a krystalickou, aby bylo možno při koupání obdivovat krásy přírody.

I když je přirozeně tento model naprostým unikátem svým tvarem i opracováním, vlastně se nejedná do důsledku vzato o naprostý originál – podobná vana z jednoho kusu křišťálu se již objevila na akci „Salone del Mobile 2008“, kde si jí okamžitě všiml jistý ruský milionář, kterému nebylo líto za ni vysázet na dřevo 700 000 EUR. O tomto druhém kusu se nicméně v žádném případě nedá mluvit jako o replice, nedejbože prosté kopii.

A kde vana vlastně skončí? Kdo si myslí, že se v této vaně bude máchat nějaká zahraniční celebrita, je na omylu. Vana se totiž stane součástí prezentace firmy Harrods a bude stát ve výloze či zkrátka jinak dělat reklamu veškerým koupelnovým náležitostem od Harrods.

Firma vytvořila i další podobně zajímavé produkty. Předně, křišťálovou vanu lze doprovodit tímto sympatickým křišťálovým umyvadlem. Podotýkáme, že plně funkčním, takže není nutno se zříkat kvůli kapce luxusu hned i výlevky.

Pokud si právě říkáte, že je to sice pěkné, ale do vaší koupelny stále příliš drahé, pak tu máme jeden tip pro vysloveně spořivé povahy: tato malachitově zelená vana ve tvaru loďky přijde jen na 222 000 SD

(stojánek ze 24karátového zlata je v ceně).

Autor: Petr Hájek

autor: Mzone
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. worm

    chtělo by to větší fotku