proff
Zdroj: M-zone

Nepodceňujte řeč těla. 7 signálů, které o Vás mohou mnohé prozradit

0.0/5
Hodnocení:

Jste otevřený? Stydlivý? Milujete pozornost? Těchto 7 signálů vašeho těla naznačí, jací ve skutečnosti jste!

 

1.Podání ruky

Podání ruky je , společně s představením, často první kontakt s neznámou osobou. Co o vás může prozradit. 

ruce

Silný stisk ruky naznačuje, že jste sebevědomý a jistý člověk. Naopak slabý stisk ukazuje, že trpíte nedostatkem důvěry a sebevědomí. 

2.Dochvilnost

Pro někoho samozřejmost, pro někoho obrovský problém. Přijít někam včas může být v dnešní hektické době dost náročné.  Nicméně pokud chcete udělat dobrý dojem, pak se vyplatí přijít včas.

To, že přijdete pozdě vám dobrou vizitku fakt neudělá, ba právě naopak. Spíše se dočkáte negativního hodnocení.

Naopak vaší dochvilností dáte najevo, že je pro Vás čas druhé osoby důležitý a budete považováni za důvěryhodného,spolehlivého partnera, který si dokáže svůj čas zorganizovat.

3.Oči 

Říká se, že oko je oknem do duše.  Ať už souhlasíte nebo ne, i oko o Vás prozradí hodně. Podle Medical Daily mají lidé, kteří mají tmavší oči, schopnost konzumovat větší množství alkoholu, než lidé, jejichž oči jsou světlejší.

eae

Zajímavé je zaměřit se na přímý pohled do očí. Pokud často uhýbáte pohledem, pak mohou tyto signály značit nedostatek sebeovládání a stydlivost.

4.Barva oblečení 

Barvy obecně vypovídají mnohé o vaší osobnosti. A právě vaše osobnost se odráží ve výběru barev vašeho oblečení.

Pokud rádi nosíte černé oblečení a doplňky, pak jste po většinu času citlivá, tíhnete k umění a máte smysl pro detaily. Červená naopak značí živelnost a umění užívat si života naplno.

barv

Milujete zelenou? Zřejmě u vás převládá oddanost a věrnost někomu koho milujete nebo na kom Vám záleží.

Rádi sáhnete po bílém tričku nebo kabátu? Bravo. Máte dobré organizační a logistické schopnosti. Zároveň nepatříte mezi impulsivní jedince, naopak máte rádi klid a pohodu.

Modrá značí stabilitu, citlivost a ohleduplnost k ostatním.

5. Obuv 

Omri Gillath z University of Kansas uvadí, že boty o vás prozradí až 90% informací. Z barvy, materiálu nebo stavu obuvi lze určit například výši Vašeho platu, životní styl, věk nebo politické názory. 

6. Okusování nehtů 

nehty

Zlozvyk, se kterým se setkáváme dnes a denně. Je známé, že kousání nehtů znamená nervozitu nebo nejistotu. Méně se už ovšem ví, že „kousači“ nehtů budou patrně velkými perfekcionalisty.

7. Rukopis

Pokud nechcete ztrácet čas a peníze grafologickými posudky, a přesto chcete odhalit charakter člověka, pak se zkuste zaměřit na pár detailů v jeho písmu.

Splečnost National Pen Company přišla se zajímavým zjištěním.Lidé s menším písmem jsou většinou stydliví a puntičkářští. Oproti tomu lidé, kteří píší velkými písmeny jsou více otevřenější a milují pozornost.

Pokud tlačíte na pero nebo tužku, pak berete většinu věcí vážně a snažíte se je dotáhnout do konce. Když naopak píšete lehce, bez nějakého výraznějšího  “rytí“, pak jste vnímavý, citlivý a dokážete brát věci s nadhledem.

 

 

 

 

autor: Martin Kovařík
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.