co z prachama
Zdroj: internet

Nevíte, co s prachama? Elvis věděl…

0.0/5
Hodnocení:

Znáte to. Peněženka vám praská ve švech, ze skříní se valí dolary, peřinu vycpáváte eury a zadek vám utírají tři sluhové zlatým toaleťákem (jde to blbě).

co z prachama

Zkrátka patříte mezi typický český průměr. Jenže co dělat se všema těma prachama? Pro inspiraci jsme zaběhli k těm nejpovolanějším – k rockových hvězdám. Ti vědí, jak si užívat peněz – pokud jsou ještě naživu.

Elvis Aron Presley (1935-1977)

Pro sendvič 1 600 km

Když už se bavíme o utrácení, tak musíme za tím nejpovolanějším, a sice za Králem. Pravda, Elvis už je nějakou dobu po smrti, ale v tom, jak nesmyslně utrácet své dolary, se vyznal.

Nebudeme popisovat kolik utratil za obleky, drogy, sídla… to stejně nikdo neví. Nás bude zajímat jeho sendvičová vášeň. Elvis jich dokázal spořádat tuny a také díky tomu před skonem vypadal jako tlustší brácha strýčka Pompa.

Psal se rok 1976, když žil už jen se svými nejbližšími ve svém sídle Graceland v Memphisu. Trpěl těžkými depresemi a zdravotními problémy, přesto si našel čas na dva coloradské policisty, se kterými se nebavil o ničem jiném než o sendvičích. Mezi řečí si vzpomněl na neskutečně dobré sendviče s pečenou slaninou, na kterých si pochutnával v Denveru v podniku Gold Mine.

Policisté projevili zájem a Elvis neváhal. Všichni tři nasedli do jeho mercedesu, svezli se na Memphiské mezinárodní letiště, kde odstartovali soukromým tryskáčem do Denveru. Tam už je čekal majitel restaurace se ženou a číšníkem – na stříbrných tácech servírovali přímo v hangáru 22 sendvičů, kbelík minerálky a bednu šampusu. Elvis ten den překonal kvůli sendvičům 1 600 km a utratil skoro 80 000,- Kč. Takhle se utrácí prachy!

S letadly má svoji zkušenost i Bono Vox z U2, který si v jednom z nich zapomněl čepici a nechal si ji přivézt první třídou přes půl Evropy za 1 700 dolarů.

Elton John (1947)

„Miluji květiny!“

Je jasné, že sir Elton John nemá hluboko do kapsy. Není to ale žádná pitomá hvězdička vyhazující miliony za zlatá drbátka. Když Elton utrácí, tak jako pravý anglický gentleman – třeba za květiny. Během jediného roku (1996) za ně dokázal utratit skoro deset milionů korun, což dostalo i odborníky na rozhazování celebrit. Když po něm chtěli vysvětlení, odvětil suše: „Miluji květiny!

Ještě více ovšem miluje svého dlouholetého přítele a od roku 2005 oficiálního partnera, Kanaďana Davida Furnishe. Jen jejich zlaté svatební prsteny posázené diamanty vyšly na dva miliony korun a ochranka na přísně soukromém svatebním obřadu na půl milionu korun. Pro sira Eltona tyto částky nic neznamenaly; kdyby ano, tak přijme nabídku jisté televize na prodej vysílacích práv své svatby za 250 milionů korun…

O utrácení za krásné věci věděl své i bývalý milenec sira Eltona Johna zpěvák Freddie Mercury. Ten úplně miloval akvarijní rybičky a zvláště japonské kapříky. Utratil za ně neuvěřitelných 34 milionů korun! Ještěže se nedožil jejich absurdního konce, když jeden z pracovníků omylem vypnul proud v nádrži a téměř všech 89 ryb zahynulo.

Michael Jackson (1958 – 2009)

Milion dolarů za Marlona Branda

Vzpomínáte, jak jsme psali o Eltonu Johnovi, že neutrácí za kraviny, ale za hezké věci? Tak Michael Jackson byl pravý opak. Musel mít všechno! Jeho přátelé a zaměstnanci ho popisovali jako velké dítě, které všechno, co vydělá, hned utratí a ještě si nadělá dluhy. „V roce 1987 jsme za turné k albu Bad vydělali 40 milionů dolarů. A asi 40 milionů také utratil,“ řekl o Michaelovi jeho bývalý manager DiLeo. A za co vlastně všechny ty miliony utratil?

Třeba za Marlona Branda, kterého pozval na svoji velkou show k příležitosti svého 30. výročí účinkování v showbyznysu. Marlon si za tuto „návštěvu“ odnesl celý milion dolarů, přitom to bylo v roce 2001, kdy už byl Michael až po uši v milionových dluzích. Nejvíce ale vrazil do svého neblaze proslulého ranče Neverland, za který dal v roce 1988 celých 17 milionů dolarů (384 milionů korun). Dalších 203 milionů korun pak utratil za všemožné vylepšení v podobě luxusního kina, zoo či malého vláčku (uvezl dospělého člověka), který brázdil Michaelovy pozemky. To vše pro to, aby se jeho dětští návštěvníci cítili jako doma.

Jackson za svoji kariéru vydělal 700 milionů dolarů. Přesto zemřel s dluhem zhruba 400 milionů dolarů, což je v přepočtu 8 miliard korun – to je více než roční rozpočet nějaké malé země. Jackson sice zemřel v pronajaté vile, protože o Neverland a další tři domy už dávno přišel, ale zase si užíval, co to šlo. Byla by nuda vydělávat miliony a jíst suchary. Žij rychle, umři mladej a nech po sobě tlustou (v Michaelově případě hubenou) mrtvolu!

Zdeněk Kolbuch

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Hrabal

    Jesus :D Najsympatickejší je kráľ Elvis, on mal na to pôvod, ale za kvety a za Marlona Branda? hjuj :D