nintendo 3ds
Zdroj: internet

Nintendo 3DS

0.0/5
Hodnocení:

Není žádným tajemstvím, že se tvůrci z Nintenda více zaměřují na hratelnost a zábavnost vydávaných konzolí než na grafické zobrazení, respektive výkon grafického adapteru.

nintendo 3ds

Živoucím důkazem je třeba konzole Nintendo Wii, která je stále nejprodávanější  herní konzolí na světě a ještě pěknou dobu  zřejmě bude. Tehdy bylo Nintendo první, kdo přinesl hráčům ojedinělý herní zážitek, když je zvedlo z gauče a nechalo tancovat a různě skotačit před jejich TV. I tentokrát se Nintendu povedlo získat prvenství v moderních technologiích. Abych byl více specifický, jedná se o prvenství ve 3D zobrazení na přenosném herním zařízení (angl. Handheld).

Pro vývojáře z Nintenda však tohle není první setkání s 3D technologií. Gunpei Yokoi  (tvůrce Game Boye) již v roce 1995 začal pracovat na novém handledu zvaném Virtual Boy. Ten měl vůbec jako první konzole zobrazit stereoskopickou 3D grafiku při použití tzv. Parallaxu. Ten pracuje na principu klasických 3D brýlí, kdy má jedno sklo modrou a druhé červenou barvu. Při pohledu oběma očima najednou pak vzniká dojem, že objekt vyvstal z pozadí. Stejný princip je používán také při 3D zobrazení ve filmech. Konzole byla však vydaná daleko dříve,  než vůbec měla a znamenala pro Nintendo obrovskou finanční  ztrátu. Pravděpodobně i proto jsme si museli na další 3D handheld model počkat více než 15 let.

3DS bude tedy schopné zobrazit hry a třeba i filmy ve 3D a to bez použití brýlí nebo čehokoliv jiného, co by musel mít hráč na sobě. 3D efekt je zde vytvářen díky vestavěným kamerkám. Ty jsou dvě v plášti konzole (pro zobrazení 3D) a jedna vnitřní pro pořizování 3D fotografií. Nový technologický zázrak také disponuje senzorem pohybu a gyroskopem, což umožní hráčům ovládat určité hry i pouhým nákláněním konzole, jak to známe třeba z iPhone. Pokud by se vám z nějakého důvodu 3D zobrazení nelíbilo, můžete si přizpůsobit jeho intenzitu, či ho úplně vypnout.

Už bylo oznámeno spoustu nových titulů a fanoušci Nintenda se nemusí obávat, nepřijdou ani o své staré známé hrdiny jako je Mario a jeho přátelé. Díky možnostem 3D zobrazení se však můžeme těšit na úplně jiné dobrodružství šikovného instalatéra.

Nově vydané hry však z pochopitelných důvodů nebudou zpětně kompaktibilní se staršími konzolemi, ale dobrá zpráva pro všechny majitele a sběratele starších DS her je, že staré hry bude možné spustit na této nové mašince. S výjimkou Gameboy Advance her, ty nebylo možné spustit ani na starších handledech od Nintenda.

nintendo_3ds_1

Vzhledově se 3DS velmi podobá svému předchůdci, opět má dva displeje. Horní je širokoúhlý s úhlopříčkou 3,53 palců a dolní dotykový o velikosti 3,02 palců. Nechybí ani možnost připojit se k bezdrátovému internetu. Na konzoli přibylo tlačítko na vypnutí wi-fi připojení pro případ, že byste chtěli trošku pošetřit baterii a hrát tak delší dobu.

Jelikož už byla konzole vydána v Japonsku, známe její první prodejní čísla. Za první týden se prodalo 400 000 kusů a nejprodávanější hrou se okamžitě stala hra Professor Layton and the Mask of Miracle, pokračovatel velmi úspěšné série s hrami Professora Laytona.

Dlouho očekávaný handled Nintendo 3DS se už tedy prodává v Japonsku, do Evropy přijde oficiálně 25.3.2011. Bude k dostání ve třech různých barvách a v ČR za cenu těsně pod 7 000 Kč.

Autor: Jan Šťastný

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. jamiroquai

    vaooo…:O nintendo bol hra môjho detstva :D mam už 28 rokov ale ja chcem ten nintendo 3DS :D