APPLE IPAD
Apple iPadZdroj: Apple

Nová luxusní hračka Apple iPad.

3.0/5
Hodnocení:

Ne, nejmenuje se iPad3, ačkoli se to nabízelo. Ale možná je to dobře, protože na první pohled ho od iPadu2 prostě nepoznáte – alespoň dokud ho nezapnete. Pak se totiž rozzáří jedna z hlavních novinek, displej Retina s rozlišením famózních 2048×1536 pixelů. To znamená, že když si na něm pustíte film ve FullHD rozlišení, což je standardní formát BluRay disků, budete mít kolem ještě černé okraje. A také to znamená, že pokud nebudete nosem patlat po displeji, vaše oko jednotlivé pixely nerozezná a všechny přechody vám budou připadat ostré, jako by byly vytištěné na papíře.

Nový displej si vyžádal nový procesor A5X se čtyřjádrovým grafickým jádrem. Díky vyladěnému ovládání výkonu a spotřeby zajistí prý novému iPadu stenou 10hodinovou pracovní dobu. Vylepšena byla vestavěná kamera iSight, má novou optiku, umí dělat 5mpix fotografie a zvládne natáčení FullHD videa. Pokud jí hodláte používat často, doporučili bychom nekupovat si základní 16GB model, ale sáhnout po 32, nebo lépe 64GB verzi.

http://youtu.be/AEngFNb5CRU

Navíc, pokud žijete v zemi, kde už běží, nebo se připravuje provoz superrychlé datové sítě 4G LTE, můžete se těšit, že jí iPad umí využít. Apple současně s jeho uvedením na trh představil i přepracované aplikace iLife, zejména iMovie a GarageBand a představil novinku – iPhoto pro mobilní zařízení. Mocný nástroj pro úpravu fotografií je k dispozici i pro iPhone, ale teprve na novém iPadu využijete všechny jeho dovednosti.

autor: Jan Koubek
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.