Nový a dostupnější elektromobil Fisker
Nový a dostupnější elektromobil FiskerZdroj: Internet

Nový a dostupnější elektromobil Fisker

4.0/5
Hodnocení:

Fisker je mladá automobilka, která vyrábí exkluzivní model Karma. Tohle je ale koncept nazvaný Atlantic, který by měl být soupeřem pro běžné prémiové sedany, jako je BMW řady 3, Nebo Audi A5, alespoň co se týče cenového rozpětí. Mluvíme tedy o ceně kolem milionu až milionu a půl.

Fisker je po nepříjemné zkušenosti s neustálým odsouváním svého prvního modelu Karma poněkud skoupý na slovo ohledně termínu, ale že se Atlantic do výroby dostane, je prý naprosto jisté. A zřejmě se od auta na fotografiích téměr nebude lišit.

Fisker totiž prohlásil, že oni vlastně koncepty nestaví, staví jen předprodukční auta. Stačí se podívat, jak málo se sériová Karma liší od původního prototypu. A nedá se říct, že by design obou aut byl nudný, či nezajímavý.

Pod moderním hávem najdou zájemci neméně moderní techniku. Pohon zajišťují elektromotory, nabíjené z palubích akumulátorů, ale kromě toho bude na palubě i benzínový čtyřválec z produkce BMW, který zajistí výrobu elektrické energie, pokud se akumulátory vybijí.

V angličtině se tomu říká „range extender“, neboli prodlužovač dojezdu a jak se vyjádřil sám Hendy Fisker: „dojezd znamená svobodu“.

autor: Jan Koubek
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.