wellness
Zdroj: internet

Nový trend v cestování: wellness hotely a aktivní dovolená

0.0/5
Hodnocení:

Podle posledního celoevropského průzkumu z roku 2009 v oblasti cestování se zjistilo, že pro většinu lidí mezi 25 až 55 lety dovolená už nepředstavuje jen relax a odpočinek, ale také aktivní program, jak strávit volný čas.

Tomu se přizpůsobují i hoteliéři, kteří vědí, že klienti jsou čím dál vice náročnější, a proto aby si je udrželi musí nabízet kvalitnější standart než bylo doposud zvykem, jak v ubytování tak ve volnočasových aktivitách. Velkým trendem jsou hotely ze skupiny Best Wellness Hotels Austria, které se snaží o propojení termínu nature s wellness aktivitami a jsou založeny zejména na hodnotách přírodních, regionálních a bio produktů.

Zatím se jim to daří velmi dobře, protože i v době hospodářské krize zaznamenávají stále větší počet zájemců, a to i přesto že ceny za ubytování nepatří k nejlevnějším. Je zřejmé, že je jen otázkou čas než tento hoteliérský trend dorazí k nám.

A v čem vlastně spočívá podstata těchto hotelů? Kromě bohaté nabídky volnočasových aktivit, relaxace a wellness procedur nabízí i velmi kvalitní gastronomii. Převážně lokálního zaměření, kde dostanete ty nejlepší neprůmyslově zpracované suroviny, které upravují speciálně vyškolení kuchaři. Ti dbají nejen na dobrou chut jídla, ale také na jeho zdravý potencionál. Host si vždy může vybrat z několika menu a to pro vegetariány, rybího, masového nebo nízkokalorického. Dále v průběhu celého dne jsou v hotelech zdarma v rámci ubytovacího balíčku nabízeny volnočasové aktivity jako jsou wellness, jejichž nedílnou součástí v každém hotelovém vybavení jsou bazény, výřivky, sauny, tepidária, páry, masáže či koupele. Dále nabídky výletů s průvodcem, at už jde o horské túry nebo výlety na biofarmy, kde mají hosté šanci seznámit se s neprůmyslovým zemědělstvím. Specialitou jsou sýrové nebo mléčné farmy. Dále jsou v programu na výběr různé druhy sportů. Záleží, jestli si host chce zvolit náročnější program jako jsou horská kola, nordic walking nebo jen zdravotní procházky. Hlavním zaměření wellness a bio hotelů je celkový návrat k přírodě, proto se především alpské hotely snaží o co nejvěší propojení veškerých aktivit.

Například tyrolský hotel Arosea Life Balance Hotel nabízí v rámci ubytování proceduru spánek na seně. V  relaxační místnosti jsou zdarma přístupné dřevěné boxy naplněné senem, kde by měl host alespon hodinudenně ležet a realxovat. Je to dobré proti migréně, uklidnuje to a zbavuje stresu a napětí. Toto si velmi chválí především manažeři, kteří nemají čas chodit do přírody, ale chtějí s ní být stale spjati,protože si moc dobře uvědomují, že to velmi blahodárně působí na psychiku.

Podle ankety mezi Best wellness hotely za rok 2009 jsou v TOP 10 tyto hotely:

1. Hotel Hochschober v Korutanech

Luxusní hotel leží na břehu jezera v nadmořské výšce 1.763 metrů, uprostřed pohoří Nockberge. Jedním z hlavních principů  filozofie hotelu Hochschober je požitkářkářské lenošení a relax, a proto nabízí bohatý wellness program. Kromě sauny s výhledem na hory a jezero, bazénu, venkovní vířivky má hotel i vlastní vyhřívané koupaliště v jezeře. Nebojte se, voda není vůbec ledově studená, ale má příjemnou teplotu kolem 30°C. Další překvapení je čínská věž na břehu jezera, autentické stavební dílo, které v Alpách nemá obdoby.V krásné čajovně na kopci nebo při meditacích s panoramatickým výhledem na Nockberge se pohroužíte do světa Dálného východu. Cena ubytování je sice trochu vyšší, ale v ceně máte vše včetně celodenního jídla zdarma.

Více na  www.turracherhoehe.at a na www.hochschober.at

Übergossene Alm

Tento hotel najdete asi hodinu autem od Salcburku v nadmořské výšce 1 240 metrů. Zde je wellness středisko na třech podlažích o celkové ploše 1.700 m2:, kde se specializují hlavně na masáže. Kromě klasických zde můžete vyzkoušet také ájurvédu, masáž horkými kameny, reiki, alpské speciality jako je koupel v podmáslí, rašelinné lázně, lázeň ze syrovátky a levandule nebo sennou koupel.

Více na www.turracherhoehe.at a na www.uebergossenealm.at

3.  Mavida – Salcbursko

Hotel byl vyhlášen designovým hotelem roku 2008. Ráno po probuzení koukáte na vrcholy hor prosklenou čelní frontou přímo do postele. Koupelna volně přechází v ložnici a každý ze 47 pokojů má svůj balkon.

Vlastní lázenský areál je zhotoven z kvalitních domácích materiálů: dřeva, břidlice, vzácných látek a kůže. Místní specialitou je floating pool a blue box, při kterých dosáhnete totálního uvolnění. Floating simuluje prostředí Mrtvého moře, umožňuje beztížné plavání těla na hladině a spolu s teplotou lázně vytváří ideální podmínky pro rehabilitaci a regeneraci fyzických i duševních sil. Blue box je místnost s vibrujícími lehátky zahalenými v modrém světle, kde se návštěvník dostane za krátkou dobu do stavu alpha, ve kterém se posílí tělo i duše

Více na www.mavida.at a na www.zellamsee-kaprun.com

4.  Theresa  – Tyrolsko

Rodinný hotel, kde se můžete podrobně seznámit  s principy zdravé výživy. Majitel hotelu nabízí kurzy vaření a poradeství, co se týče problémů s nadváhou. Relaxovat zde můžete v celoročně vyhřívaném venkovním bazénu (30°C) s protiproudem a s vodou obohacenou kyslíkem nebo ve vířivce se slanou vodou. Specilitou je pohádkovou lázeň pro dva „Maharadjabad“, toskánský dvůr a světlem zaplavený „Sonnenhaus“ pro skvělou relaxaci. Nebo dvacetiminutové poležení v dřevěné kádi s kamenným olejem rozpuštěným v horké vodě přináší uvolnění srovnatelné s kúrami v bahenních lázních. Může za to síla pravěkých minerálů z olejové břidlice, která se těží právě ve zdejším regionu.

Více na www.ski-optimal.at a na www.theresa.at

Autor: Dagmar Dandová

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.