Jpeg
Zdroj: M-zone

O víně – Cabernet Sauvignon

0.0/5
Hodnocení:

Dnes se seznámíme se zástupcem červených odrůd – Cabernetem Sauvignon.

Jedno z „cabernetních“ vín patří mezi jednu z nejpěstovanějších a nejoblíbenějších odrůd na světě. Je oblíbený jak u konzumentů, pro jeho charakteristickou chuť a vůni, tak u pěstitelů pro jeho dobrou přizpůsobivost rozličným typům půd a klimatu.

Jpeg

Cabernet Sauvignon pochází, jak již název napovídá, z Francie, konkrétně z oblasti Bordeaux, která je vínu zaslíbená.Pravděpodobně se začal pěstovat v 17. století a jedná se o odrůdu, která vznikla samovolným křížením odrůd Sauvignon Blanc a Cabernet Franc.

Právě ve Francii se Cabernet Sauvignon používá jako přísada do cuveé vín, což jsou vína smíchaná z několika odrůd, přičemž z každé odrůdy se snaží vybrat ty nejlepší vlastnosti, aby vzniklo co nejkvalitnější víno. Společně s Cabernetem se do cuveé přidává ještě Merlot a Cabernet Franc. Pěstování Cabernetu Sauvignon je velice rozšířené. Z kolébky Francie se rozšířil do Itálie, Austrálie, Chile, Argentiny a do oblasti Californie. V Česku je pěstování této odrůdy obtížné,  menší vinice najdeme v nejjižnějších částech jižní Moravy.

Jpeg

Co se týče charakteristiky vína, tak barva je tmavě rubínová s modrými nádechy. Ve vůni můžeme cítit směs černého rybízu, cedrového dřeva a tabáku. To napomáhá k charakteristické vůni, dík níž si lze Cabernet dobře zapamatovat. Ve víně lze nalézt vyšší obsah kyselin a tříslovin, především u mladších vín.

Cabernet je ideální odrůda pro archivaci. Víno se lahvuje po 1-2 letech a ideální doba pro konzumaci je po 4-5 letech.

Právě díky delší době zrání se víno zjemní a získá příjemnou sametovou chuť. Často se Cabernet uchovává v dubových sudech a tím získá přídomek barrique.

Plný a aromatický Cabernet se hodí k biftekům, hovězímu masu, zvěřině a kořenitým omáčkám.

Jpeg

autor: Martin Kovařík
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.