Jpeg
Zdroj: M-zone

O víně – Chardonnay

0.0/5
Hodnocení:

V prvním díle seriálu o vínech si představíme jednu z nejpopulárnějších odrůd současnosti- Chardonnay.

Jak již název napovídá, pochází tato odrůda z Francie, konkrétně z Burgundska. Vznikla křížením odrůdy Pinot Noir (Rulandské šedé) a odrůdy Heunisch. Ovšem až do konce 19. století bylo Chardonnay pokládáno za identickou odrůdu s Rulandou bílou. Později byly obě odrůdy vyhlášeny jako samostatné.

Chardonnay France

Chardonnay je rozšířeno po celé západní i východní Evropy, ale najdeme ho i v Austrálii či jižní Africe. Dle znalců se nejlepší Chardonnay pěstuje na vinicích na Novém  Zélandu.

V současnosti se jedná o velice moderní odrůdu, která se těší značné oblibě. V 70. letech propukla v USA nefalšovaná „Chardonnay mánie,“ kdy se na amerických vinicích objevila odrůda, která se prakticky ihned stala fenoménem. Od té doby se Chardonnay pohybuje na špici dle konzumace a popularity.

Chardonnay je relativně nenáročná na pěstování a  zvládne přežít v široké škále klimatických podmínek. V chladnějším klimatu je třeba vybírat nejkvalitnější vinice a velice pečlivě sledovat proces sklizně a i následné zpracování. Především je důležité sklízet pouze kvalitní vyzrálé hrozny. Jen to zaručí, že se Chardonnay povede a bude mít příjemnou minerální chuť a výraznější kyselinu. Vůně by měla být ovocná s nádechem broskví či kompotů. Barva je žluto-zelená, až zlatavá. Pokud se nám podaří ochutnat „Chardonku“ z oblasti Afriky, překvapí nás přijemná chuť exotického ovoce, například manga, banánu nebo ananasu.

Chardonnay ČR

Víno se hodí jak pro pití samotné, tak jej lze kombinovat s krémovými polévkami, bílým masem či s plody moře. Ideální teplota pro podávání je 9-11 °C.

Chardonnay je odrůda vhodná pro archivaci. Někteří vinaři nechávají projít Chardonay procesem macerace. (Macerace je technologický proces výroby vína, při kterém se uvolňují látky obsažené ve slupkách bobulí do moštu ještě před samotným kvašením.) Můžeme se také setkat s Chardonnay s přídomkem barique, což znamená, že víno zrálo v dubových sudech, kde se zvyšuje bohatost vína a obsah alkoholu.

Chardonnay se skvěle hodí pro výrobu kvalitních šumivých vín. Společně s Chardonnay se tato vína vyrábí ještě z Ryzlinku rýnského a Sauvignonu.Z Chardonnay lze vyrobit rovněž vysoce kvalitní ledová a slámová vína

Pokud chcete ochutnat tuto odrůdu, pak doporučujeme výlet do mikulovské oblasti. Povodí řeky Dyje a vápencové svahy Pálavy jsou pro pěstování Chardonnay ideální.

autor: Martin Kovařík
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.