Jpeg
víno FrankovkaZdroj: M-zone

O víně – Frankovka

0.0/5
Hodnocení:

Po krátké odmlce se opět podíváme „pod pokličku“ vybrané vinné odrůdy. Dnes to bude zástupce červených vín – Frankovka.

Ta bývá často označována jako selské víno a bývá často podceňována a zatracována. Ovšem i Frankovka může být skvělá.

Jpeg

O původu se vedou vášnivé debaty. Vznikla spontánním křížením a i místo původu je nejasné. Hovoří se o Rakousku, Německu či Francii. Poprvé se Frankovka začala objevovat v 18. století.

Vinná réva vyžaduje sušší půdy, oblasti s velkou dávkou slunečních paprsků a relativně velkou péči. Frankovka zraje později a často v dubových sudech nebo v sudech barrique. Pak vznikají vína velice vyzrálá a kvalitní. Bohužel někteří vinaři sklidí hrozny dříve a vzniká tak víno s tvrdými tříslovinami a s vyšší kyselostí, což Frankovce plusové body nepřidává.  Nicméně kvalitní přívlastkové Frankovky se skvěle hodí k archivaci.

Barva je rubínová s fialovými odstíny a ve vůni můžeme zaznamenat traviny či ostružiny. Frankovka skutečně obsahuje vyšší množství kyselin, ale pokud se nechá adekvátně uzrát, vznikne víno s příjemnou kyselinkou a vyváženými tříslovinami.

Jpeg

Co se pokrmů týče, tak se Frankovka hodí jak na „běžné“ denní popíjení, tak ji lze zkombinovat se zvěřinou, drůbeží, plísňovými sýry nebo s těstovinami.

 

 

autor: Martin Kovařík
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.