Jpeg
MerlotZdroj: M-zone

O víně – Merlot

0.0/5
Hodnocení:

Počtvrté se seznámíme s vybranou odrůdou. Dnes se vrátíme k červeným vínům a představíme si typického zástupce francouzského vinohradnictví – Merlot.

Jpeg

Merlot je starobylá odrůda, jejíž původ sahá až do hlubokého středověku, konkrétně do 14. století. Pochází z oblasti Bordeaux, kde vznikla křížením odrůd Magdeleine Noire des CharentesCabernet Franc. Právě v oblasti Bordeaux se často kombinuje s odrůdami Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Ale o tom až později. Samotný název Merlot pochází z francouzského překladu slova kos (francouzsky merle), který ozobává bobule hroznů.

Merlot je populární nejen ve Francii. Svou oblibu si získal i v Itálii, Californii nebo v Chile. V Česku tvoří odrůda Merlot jen nepatrné zastoupení.

Co se týče samotného vína, tak barva je plně rubínová. Chuť je jemná a příjemná, s nádechem ovocných chutí. Ostružina nebo švestky jsou typické pro Francii, z tropických oblastí se v Merlotu snoubí chuť hrozinek a sušeného ovoce.  Je vhodný i pro uchování v barikových sudech, kde získá na jemnosti a bude doplněn o vůni čokolády nebo tabáku. Merlot je přijatelný i pro konzumenty, kteří červená vína nevyhledávají pro vyšší obsah kyselin a tříslovin. Merlot je naopak sametový, jemný a zakulacený, takže jej mohou bez obav ochutnat i ti, kteří červeným vínům úplně neholdují.

V regionu Bordeaux je Merlot základem cuveé, které nejčastěji tvoří Merlot, Cabernet Sauvignon nebo Cabernet Franc. Nicméně převládat by měl vyšší podíl Merlotu. Právě ten vyvažuje ostřejší chuť CS.

Jpeg

Merlot je skutečně vděčné víno. Dá se konzumovat samostatně, ale hodí se i jako příloha k různým pokrmům. Lehčí vína se dají použít k sýrům, paštikám, těstovinám, plnější a těžší vína jsou výborným doplňkem ke zvěřině nebo steakům.

 

autor: Martin Kovařík
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.