Mercedes_SLS_AMG_big
Mercedes SLS AMGZdroj: Internet

Okřídlená legenda – Mercedes SLS AMG

5.0/5
Hodnocení:

Supersport z rodiny značky Mercedes-Benz s názvem Mercedes SLS AMG byl představen již téměř před rokem, ale stále okouzluje svým dokonalým designem. Ke svým novým majitelům se dostává pozvolna a ještě ne všichni, kteří si jej loni objednali, ho už mají ve své garáži. Zájem je totiž obrovský. Pro jeho typické a jedinečné křídlové dveře se mu přezdívá „Okřídlená legenda“.

Vozidlo se vyrábí za použití odlehčených materiálů, má celohliníkovou rámovou konstrukcí a při jeho výrobě byla aplikována Transaxle technologie. Zjednodušeně řečeno se jedná o uspořádání hnacího ústrojí tak, že převodovka je umístěna u zadní nápravy. Překvapení? Odbornější výklad přibližuje Transaxle jako koncepci s tuhou rourou, jež spojuje motor a spojku v přední části vozu s převodovkou umístěnou vzadu. Proč? Tento systém se obvykle používá kvůli lepšímu rozvržení hmotnosti. Nezbývá než dodat, že je obvyklým u sportovních vozů, a také můžeme prozradit, že průkopníkem této koncepce byl známý československý automobil Škoda Popular.

Sedmistupňová převodovka AMG Speedshift DCT-7 je dvouspojková a s motorem je spojena karbonovou kloubovou hřídelí. Možná vás překvapí její hmotnost, váží totiž necelých pět kilo, a také to, že disponuje vlastním chladicím okruhem. Ptáte-li se, zda je to nutné, pak odpověď zní ano. Stejně jako většina dvouspojkových převodovek je opravdu hodně namáhaná a skoro  pořád je v částečném záběru. Co stojí za zmínku, je skutečnost, že osmiválec tohoto vozu, s výkonem 571 koní a točivým momentem 650 Nm, byl při zrodu vozu uváděn jako nejsilnější atmosférický osmiválec na světě. A tak není překvapivé, že okřídlený drak je dokonalým kočkolapem se silným a strhujícím výkonem.

Mercedes_SLS_AMG_stř

Výrobce prozrazuje o tomto kousku následující údaje:

Motor: V8, 6208 cm3

Výkon: 420 kW/ 571 PS při 6 800 min-1

Točivý moment: 650 Nm při 4 750 min-1

Zrychlení 0–100km/h: 3,8 s

Nejvyšší rychlost: cca 317 km/h

Přední kola: 265/35 R19; Zadní kola: 295/30 R20

Kombinovaná spotřeba: 13,2 l/100km

Emise CO2: 314 g/km

Vlastní hmotnost: 1 620 kg

Další vůz se „zaměřovací hvězdou“ se skutečně povedl. Vypovídá o tom i skutečnost, že se stal absolutním vítězem ankety „Auto roku 2011 v ČR“. A byť nestojí zrovna ve vaší garáži, tak jen pouhý pohled na něho je pastvou pro oči.

Autor: -ebra-

autor: pitrs
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.