Z filmu: Marquise de Sade.
Z filmu: Marquise de Sade.Zdroj: Profimedia

Perverzní sexuální praktiky podle Markýze de Sade.

3.8/5
Hodnocení:

Anarchista, proutník, deviant, ale také povznesený filozof. Jedni ho zbožňují, jiní by ho nejraději zlynčovali. Jeho policejní složka je tak tlustá, že by sama o sobě vydala na román. Tento muž se zapsal do dějin především jako vynalézavý chlípník a bořič společenských předsudků. Řeč není o nikom jiném, než o Markýzovi de Sade!

Jeana-Baptiste Francois Joseph markýze de Sade by se dal charakterizovat jako arogantní, drzý, ale také velmi inteligentní, pohledný a charismatický. Nejedna žena podlehla jeho kouzlu a on sám nenechal na pokoji žádnou sukni. Proč se tedy neinspirovat praktikami největšího zvrhlíka v dějinách. I když ne každý má na podobné hrátky žaludek …

Markýzův první záznam v trestním rejstříku se týká napadení prostitutky. O co šlo? Lehká děva kývla na možnost dobře zaplacené práce. Ovšem na pokoji zjistila, že zákazníkovi je pouhý sex málo. Zpočátku se prostitutka tvrdším hrátkám nevzpírá, ovšem až do okamžiku, kdy má do krve zmrskaná záda a je připoutána k rokokovému sloupu. V tu chvíli by se zřekla slušného výdělku, jen aby získala možnost utéct. To se ovšem přepočítala, markýz nikdy peníze zpět nebere a chce vše, za co si zaplatil.

Orgie společenské smetánky plné nejrůznějších zvrhlostí jsou v Paříži na denním pořádku. Pokud má člověk tučný obnos v kapse, neexistuje téměř nic, co by mu divy v nevěstincích nesplnily. Přesto praktiky markýze de Sade zaskočí i zvrhlou pařížskou společnost. Jedna z jeho souložnic by mohla vyprávět… Skončila přivázaná k posteli s roztáhnutýma nohama i rukama. Chlípný markýz zlískal její tělo proutkem, až z něj crčí potůčky krve, a do otevřených ran poté leje rozpálený vosk. Na noc ji pak zamknul v potemnělé místnosti, která připomínala pohřební kryptu. Ve zvrhlostech chtěl další den pokračovat, ovšem jeho objekt vášně mu ve strachu uniká.

Markýz má kromě poněkud „netradičních“ sexuálních praktik zálibu ve zkoušení nových věcí. Ostatně, od dívek se někdy nechává sám zbičovat. Jedno jeho sexuální dobrodružství v nevěstinci však nedopadá dobře. Markýz de Sade, který si mimo jiné libuje i v orgiích, si poručí na pokoj několik ženštin a namíchá jim směs se španělskými muškami, aby je více „rozparádil“. Problém byl v tom, že směs obsahovala toxické složky jako arzen a kantaridin. Dávku omylem přežene a dvě z žen smrtelné hrátky málem nepřežijí.

Nejvíce toho pamatují zdi markýzova zámečku Lacoste na jihovýchodě Francie, jehož salóny zdobí výjevy s klystýrem. Vystřídá zde celou řadu žen, od mladičkých hereček, přes desítky kurtizán až k domácím mazlíčkům. Ano, markýzovou velkou vášní je také sodomie neboli v dnešní moderní řeči – zoofilie! Probíhaly zde orgie, do nichž se zapojovali psi nebo také koně. Markýz totiž rád přihlížel styku ženy se zvířetem.

Ovšem také pozitivní zásluhy v oblasti sexu se však markýzovi de Sade nedají upřít – vždyť od něj pochází dodnes oblíbený orální sex neboli francouzské milování.

Jeho choutky se mu však stávají osudnými a přivedou ho nejprve do vězení a poté do blázince. Díky tomu má ovšem také čas na sepisování svých pamětí a knih, jež jsou plné brutálního sexu. Naplno v nich pouští uzdu své fantazie a odmítá svazující morálku, Boha i přetvářku. Za 140 let se mu proto dostane uznání a je považován za předchůdce Sigmunda Freuda. Bohužel se podařilo zachovat jen torzo markýzova díla – část jeho pozůstalosti totiž stihnul spálit jeho syn.

Až budete hledat četbu a inspiraci pro dlouhé zimní večery, vyzkoušejte něco z produkce tohoto ujetého autora. V češtině bez problému seženete „120 dní Sodomy“, které Vás přenesou do víru brutálních orgií na zámku Lacoste.

 

autor: Ondřej Dunda
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.