kreslo
Zdroj: internet

Poslední přání před smrtí, I. část

0.0/5
Hodnocení:

Poslední přání před smrtí

I. část

kreslo

Elektrické křeslo, smrtící injekce, provaz nebo kulka. To jsou jen některé způsoby, kterými odcházejí ze světa ti nejhorší zločinci. Někteří jsou klidní a smíření se svým osudem, jiní klečí a prosí o milost. Mnohým je nabídnuto “poslední přání“. Většinou se jedná o jídlo či cigaretu, jindy jsou však vězni vynalézavější. Přinášíme vám poslední přání těch nejhorších světových zločinců.

Zbabělý vrah

Devětatřicetiletý masový vrah Bai Baoshan kleká na kolena a prosí o život. Mezi zuby stále svírá svoji poslední cigaretu – kelímek s kořalkou už vypil. Kat mu bere cigaretu a zavazuje oči. „Škoda, že jsem vás nevystřílel víc!“ vyprskne na policisty a začíná plakat. Dva muži ho musí držet, aby mohla být provedena poprava. Přestává dýchat až po druhé ráně do zátylku.

Je s podivem, že muž odpovědný za krvavou vendetu, kterou vedl proti policii, neměl dost odvahy, aby si na poslední cestě zachoval alespoň špetku cti. Jeho řádění zapříčinilo smrt třiceti čtyř lidí, z toho dvaceti policistů a jednoho komplice.

Poslední přání: Kelímek libovolné pálenky a cigareta.

Láska až do konce

Žádný divočení, nám klidně stačí brandy,“ usmívá se Raymond Fernandez na dozorce. On a jeho partnerka Marta Becková si spolu naposledy ťuknou na cestu do pekla. Ve věznici Sing Sing je 8. března 1951 a oni musí zaplatit za své hříchy. Sice jim byly prokázány jen tři vraždy, ale spekuluje se až o dvaceti ženách, které sexuálně týrali a následně připravili o život.

Raymond jde na “věčného ušáka“ (jak se přezdívalo elektrickému křeslu) jako první, přesto se zdá, že se svojí dvou set librovou přítelkyní dobře baví. Člověk by do nich neřekl, že dokázali zaživa zabetonovat matku i s dítětem či utopit dvouleté dítě ve dřezu se špinavou vodou, protože příliš plakalo pro svoji mrtvou matku.

Můj příběh je milostný příběh. Ale jen ten, kdo je mučen láskou, pochopí, co tím myslím,“ pronáší Marta svá poslední slova. Hned nato je vydán pokyn k popravě. Mezi vězni se ten den šeptá, že za všechno může ona…

Poslední přání: Rozloučení u lahve Cognac Frapi VIP.

Dáte si hamburger?

V texaském vězení Huntstvillu si téměř polovina odsouzených dává jako své poslední jídlo hamburger a smažené hranolky, necelá čtvrtina pak kuře či pizzu. Kdyby chtěli něco lepšího, mají smůlu. Vězeňská správa nahrazuje krevety a humry rybím filé a místo steaku dostanete zase jen hamburger.

O něco lépe jsou na tom ve zbytku USA, kde si vězni mohou dát k jídlu cokoliv, co nepřesáhne hranici 40 $. Opět jsou to nejčastěji jídla z řetězců rychlého občerstvení – smažené hranolky a hamburger. Jiní zase využijí příležitost povečeřet luxusní pokrm.

Například takovému Victorovi Feguerovi, který byl odsouzen za vraždu, postačila jediná oliva s peckou. Věřil, že z něj po smrti vyroste olivovník…

Zato syrovou cibuli a balíček žvýkaček si přál Jackie Barron Wilson před tím, než byl popraven v roce 2006 v Texasu.

V České republice nikdy nebylo zvykem dávat odsouzeným možnost posledního přání.

Nesplněné přání

Fritz Haarman byl řezník tělem i duší. Policistům se dělalo špatně, když líčil své činy, a u posledního přání tomu nebylo jinak. Člověk, který po první světové válce zabíjel běžence, ve svém řeznictví je porcoval a prodával celému Berlínu, se chce naposledy sejít se svojí přítelkyní. Chce si s ní pořádně užít!

Leží na něm dvacet sedm jmen lidí, které připravil o život a nechal je sníst polovině Berlína. Přesto kňourá a prosí strážce jako malý kluk. Vrchní policejní rada jen zavrtí hlavou. Toto přání vyslyšeno nebude. Ani ne za hodinu padá jeho hlava setnuta gilotinou na zem. Jestlipak se cítil ukřivděně?

Řezníkova hlava měla být poté použita pro vědecký výzkum, jenž byl však zrušen. Je tedy alespoň naložena v obří zavařovačce a uložena v Göttingenu.

Poslední přání: Sex s přítelkyní – zamítnuto.

Zdenek Kolbuch

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Sisi

    Brrrrrrrr, jde mi mráz po zádech.