expritelkyne
Zdroj: Archiv Mzone

Přijatelná komunikace s ex-partnerkou

5.0/5
Hodnocení:

Většina vztahů končí pocitem, že svou teď-už-ex nikdy nechcete vidět a to za žádných okolností. Nicméně, výjimka potvrzuje pravidlo a tak se občas přihodí, že svou bejvalku zkrátka nevnímáte jako sobeckou, nechutnou mrchu a zároveň ona nemá problém s Vámi.  A tak se rozhodnete, že by bylo celkem fajn udržet s ní kontakt. Můžete si myslet, že to je velmi vyspělá a zralá reakce velkého kluka, Vaše nová přítelkyně to ale takhle téměř stoprocentně neuvidí. Bude jí připadat, že si necháváte zadní vrátka otevřená nebo se bude bát (a téměř stoprocentně Vám to dostatečně vyčte), že mezi vámi dvěma znovu přeskočí jiskra. Předkládáme Vám dnes několik tipů a doporučení, podle kterých můžete poznat, jestli to Vaše nová drahá polovička jen přehání anebo jestli je naprosto rozumná a měli byste se spíš zamyslet sami nad sebou Vy.

Komunikace s ex

Přijatelné:

Ve světě digitálních technologií, ve kterém žijeme, není už třeba vysekávat zprávy do kamene ani psát sáhodlouhé dopisy, jejichž doručení bohužel zpravidla trvá trochu déle než „Dnes podáte, zítra dodáme.“ SMSky a e-maily Vám dávají možnost lehce komunikovat i s lidmi, které nevídáte denně, např. se svou ex. Navzdory tomu, co může Vaše přítelkyně tvrdit, vyměnit si s bývalou jednou za čas mail nebo s ní občas krátce zachatovat a udržet tak jeden o druhém čerstvé a aktuální info je naprosto v pořádku. Pokud s ní mluvíte o důležitých událostech a změnách ve svém životě a nepouštíte se do diskuzí o citech a intimních záležitostech, nemůže to být problém.

Nepřijatelné:

Pokud se přistihnete, že chatujete se svou bývalou hodiny denně, každý den v týdnu, je něco špatně. Jestliže se diskuze dokonce začne stáčet k tématům jako „náš starý vztah“ nebo „tvůj současný vztah“ (a ta diskuze začne, protože o čem byste si jinak tak dlouho mohli povídat) tak to pozor! O svých problémech a pocitech si promluvte s kamarádem u piva nebo, pokud je nutná ženská konzultace, s nejlepší kamarádkou v kavárně, ne s touhle osobou. Navíc… když si s ní tak skvěle rozumíte, proč jste se rozešli? Na tohle vždycky myslete a držte se striktně konkrétních témat. A nepřehánějte to, měli byste trávit víc času se svou současnou slečnou než s holkou, co patří minulosti.

Setkání s ex

Přijatelné:

Může se stát, že bejvalku potkáte se svou současnou partnerkou. Může to být poněkud trapné, ale když se nad tím zamyslíte… obě ty krásné slečny, které jste od hlavy k patě prozkoumali tak, jak je příroda stvořila a které do Vás byli či jsou blázen, jsou tu teď s Vámi. Nenechte se tím nicméně unést, nechcete přece, aby se někdo cítil nepříjemně. Rychlá konverzace je tutovka, nezapomeňte během ní ale v žádném případě představit svou novou přítelkyni. Nemusíte ji nazvat „novou přitelkyní“, staré dobré „přitelkyně“ perfektně postačí. Nezabíhejte do žádných podrobností, jenom jména jsou v pořádku. Obě zainteresované ženy si jistě budou vědomy všech ostatních okolností a svého současného místa ve Vašem životě.

Nepřijatelné:

Pozdravit svou ex objetím a polibkem už rozhodně v pořádku není. Je jasné, že některé ženy takové jsou, ale rozhodně nebuďte ten, kdo to vyvolá. Pokud začne ona, jděte do toho, ale naprosto formálně. Můžete si být jisti, že Vaše přítelkyně Vás bedlivě pozoruje a jakýkoliv úsměv anebo jen spokojený výraz Vám zaručuje hodiny výslechu a později pak usmiřování a ujišťování. Nestojí to za to. A ještě jedna drobnost – v žádném, ale v opravdu v žádném případě se nebavte o době, kdy jste ještě byl se svou bývalou. Stejně tak vynechte všechny narážky, kterým Vaše přítelkyně nebude rozumět. Ten vztah už je minulost, tak hrajte fér a dejte najevo, s kým jste teď.

Dárky od ex

Přijatelné

Po jakémkoliv vztahu, který trvá déle, než šest měsíců, zbydou dárky, fotky, suvenýry ze společných dovolených atd. Praktické, použitelné dárky jako krásná žiletka, skvělý šejkr anebo ta obrovská plazmová televize, pro kterou byste klidně zvažovali celibát, jsou naprosto v pořádku.

Nepřijatelné

Cokoliv sentimentálního od bývalých, co Vás nutí vzpomínat a trochu Vám kalí zrak, by mělo jít do koše. Staré fotky, vzpomínky na společně strávený čas, ta divná deka, co Vám sama ušila – všechno vyhoďte anebo alespoň velmi důkladně schovejte v hlubinách své skříně. (Mimochodem – holky mívají na dně svých skříní všechny tyhlety věci, vážně, zkuste se někdy kouknout.)

Narážky na ex

Přijatelné

Je jasné, že Vaše bývalá či bývalé, se občas vplíží do konverzace s Vaší současnou partnerkou, ale měli byste se snažit, aby to bylo minimálně. Můžete samozřejmě v klidné diskuzi se svou novou slečnou o bývalých zmínit svoje zkušenosti, případně svůj postoj k nim, nebuďte ale raději příliš konkrétní.

Nepřijatelné

Cokoliv. Jiného. Žádná žena nechce, pokud možno vůbec, slyšet o tom, že jste kdy s někým jiným byli. I pokud o ní mluvíte negativně, znamená to pro Vaši partnerku, že na ni stále myslíte. Vyhněte se jakýmkoliv nostalgickým vzpomínkám či dumání, proč se v minulých vztazích něco pokazilo. Pokud tohle budete dělat, je jasné, že jste se přes ten rozchod ještě nepřenesli.

Pozor na to a hlavně mít čisté svědomí

Jestli porušujete, či neporušujete nějaké nepsané pravidlo komunikací nebo jakýmkoliv kontaktem se svou bývalou samozřejmě vždycky nejlépe poznáte tak, že si představíte, jak by Vám bylo, kdybyste na místě své současné partnerky v danou chvíli byli Vy sami. Vaše současná slečna by měla být mnohem větší priorita, než bývalá. Na druhou stranu, měla by zároveň mít pochopení pro to, že z nějakého důvodu chcete se svou ex udržet kontakt, samozřejmě v přiměřené míře. Pokud se přes to nedokáže přenést ani po nějaké době, zamyslete se, jestli je to opravdu žena, se kterou chcete být. Pokud ne, třeba na Vás pořád čeká ta minulá partnerka a druhé kolo. (což může být jen a pouze vtip, ale také vůbec nemusí…)

autor: Zdeněk Kolbuch
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Sisi

    Holkám se do skříně nekouká, opravdu snad každá tam má někde zakopanýho "kostlivce".