ufo
Zdroj: internet

Prostřelené pralebky – UFO, nebo cestování časem?

1.0/5
Hodnocení:

Určitě jste všichni měli na základce dějepis (nebo jste viděli cestu do pravěku), takže víte, že na Zemi byli nejdřív dinosauři, pak mamuti a potom někdy jste se narodili vy.

ufo

Jenže občas archeologové najdou něco, co do učebnic zrovna moc nesedí – třeba čistý průstřel v lebce neandrtálce. V takových případech se nedá dělat jiného, než dát dohromady všechna dostupná fakta a začít vymýšlet teorie. A v tom jsme fakt dobří.

V britském muzeu se dodnes válí celá řada lebek homo heidelbergensis (600–400 tisíc let př.n.l.) a homo rhodesiensis (300–125 tisíc let př. n. l.), z nichž jedna se od ostatních liší jedním drobným detailem. Její předešlý majitel totiž nezemřel na ránu kamenem, ani se neutopil v mamutích výkalech. Zato má nad spánkem čistý průstřel po kulce!

Na první přečtení to zní dost divně, protože neandrtálec nemohl prostě jen tak přijít do cizí jeskyně za jiným neandrtálcem, říct Ten kámen byl můj! a prostřelit mu hlavu devítkou. Zaprvé by asi špatně artikuloval, zadruhé neuměl zacházet s pistolí (spíš by si s ní poškrábal plíseň na zadku) a zatřetí žádná taková zbraň v té době nebyla. Přesto se profesionálně prostřelené lebky našly i jinde na světě. A nebyli to jen pralidé.

Co třeba bezmála 1 000 kilogramový pratur (taková velká pra-kráva), na jehož lebku se práší v Moskvě? I ten má čistě prostřelenou hlavu. Jen si to představte. Stojíte na rozlehlé planině 200 tisíc let před tím, než jsme obmotali Zemi kabelama, a do tváře vám vlaje nejčistší vzduch, jaký jste kdy cítili. Zapálíte si cigaretu, abyste nezemřeli na šok, a zahlédnete pohyb. Přikrčíte se a naposledy zkontrolujete kulovnici. Zem se začne chvět pod údery kopyt tisícikilogramové nasrané krávy, která se řítí přímo na vás. Chytnete si tu obrovskou dojnici do hledáčku, pomalu vydechnete, stisknete spoušť – bum, a je v muzeu!

Aby se ověřila tahle teorie „pravěkého safari“, tak by to nejdřív chtělo stroj času. A ten si ještě pořád v koloniále nepořídíte. Navíc je cesta časem teoreticky nemožná, ale to byl před třiceti lety i mobil. Kdyby však stroj času existoval, tak je docela pravděpodobné, že by se na výpravu do neznáma vydala skupina vědců s nějakým ostříleným mariňákem, který by se s prstem na spoušti dvakrát nerozmýšlel. Dokonce i průstřely napovídají tomu, že střelec byl profesionál.

Faktem zůstává, že otvory v lebkách nemohlo způsobit nic jiného než kulka. Neandrtálci měli maximálně ostré kameny, oštěpy a nějaký ten prak, ale těmi taková díra udělat nejde. Krom toho zbyla z prostřelené lebky jen půlka, jak pravěký mozek vymaloval pravěkou flóru. Průstřel byl úplně čistý, bez drobných prasklinek okolo, takže ho muselo udělat něco extrémně rychlého a ostrého.

Vyloučit můžeme i mikrometeorit. Ten by do lebky nevletěl pod takovým úhlem, kterému odpovídá zranění, a navíc by z lebky zasažené mikrometeoritem nezbylo vůbec nic.

Mimozemšťany bych do toho taky netahal. Ty by si zastřeleného pratura a neandrtálce vzali s sebou na loď a určitě by ho tam nenechali hnít. Krom toho pochybuji, že jejich zbraně používají vystřelující projektily – spíš bych je tipoval na lasery. Jediná možnost je, že by ze Země udělali takové velké safari. Business by to byl dobrý. Najít si zaostalou planetu s hromadou „príma zvířat a chlupatejch blbečků“ a vozit tam boháče z celé galaxie s heslem Zastřel, co můžeš. I když tahle teorie je moc šílená i na nás…

Nesmíme zapomenout zmínit vyspělou civilizaci, jež žila na Zemi daleko před námi. Ta by takové otvory určitě zvládla udělat. Jenže pokud bychom přijali tuto teorii, tak musíme přijmout i to, že se tahle vyspělá civilizace někdy před 200 tisíci lety zvedla, sbalila si všechny svoje věci a buď odletěla pryč, nebo se zahrabala do jeskyní, kde dodnes přežívá v podobě zmutovaných monster bez očí. Případně se půlka sbalila a táhla do kosmu, kdežto ta druhá zamířila do jeskyní. Těsně před svým odchodem ale dotyční museli ještě rozemlít na prach všechny budovy, vozidla, kancelářské sponky… zkrátka všechno, co mohlo zkamenět či se nějakým způsobem dochovat. Pravda, pár cetek, které se připisují zaniklé civilizaci, se dochovalo. Ale opravdu jen pár.

Nakonec se jako nejlepší vysvětlení záhadných děr jeví cestování časem – a i to je dost přitažené za vlasy. Anebo se ještě může jednat o podvrh…

Autor: Zdeněk Kolbuch

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Kameny

    Dovedl bych si predstavit zemi v teto době jako safari. Ale nejohrozenejsi druh na Zemi za chvili bude clovek….