Whisky
Zdroj: internet

Průvodce americkou whisky

0.0/5
Hodnocení:

Když tak člověk vidí někde v baru či na oslavě ty zástupy lahví se vším od Jacka Danielse až po burbony, jistě se mu v hlavě objeví otázka, jak se vlastně všechny tyto typy americké whisky liší?

Whisky

Co je to vlastně americká whisky?

Předně, nejde pouze o bourbon (burbon), ale také o rye (žitná), corn (kukuřičná) + pak jsou tu desítky a stovky lokálních mini-destilérů od New Yorku po Michigan a jejich specifických odrůd. Nikdo samozřejmě neříká, že je skotská a irská whisky špatné, nakonec byli to právě Skoti a Irové, kteří ji do států přinesli. Základní rozdíl mezi lokální a dovozovou whisky je v tom, že americká varianta je pro spotřebitele obvykle řádově příjemnější – je znatelně sladší, méně kouřová a v neposlední řadě, je tu i cenové hledisko. Americká whisky se typicky vyrábí ze směsi zvané mash (v té najdeme corn, rye, wheat a barley tj. kukuřici, žito, pšenici a ječmen). Americká whisky dozrává takřka výhradně v dubových sudech.

1. Burbon

To, co je skotská pro Skotsko, tak tím je burbon pro Ameriku. Produkuje se nejčastěji v Kentucky, nicméně může pocházet i z libovolného jiného státu, musí však ale za všech okolností obsahovat nejméně 51 % kukuřice a stárnout v nových sudech. Tradičním receptem dříve bylo 75 % kukuřice, 15 % žita a 10 % ječmene, nicméně v pšeničných burbonech, jako je třeba Marker’s Mark, je žito nahrazeno právě pšenicí kvůli zjemnění chuti.

 

2. Tennessee Whiskey

V zásadě jde o burbon, ovšem s jedním důležitým krokem navíc – po destilaci se filtruje a to nesmírně pomalu a skrze 10 stop dřevěného uhlí pocházejícího z javoru cukrového. Tomuto postupu se mimochodem říká Lincoln County Process. Tennessee whisky je hladká a s nasládlým koncem, takže se pije velmi snadno. I to je zřejmě důvod, proč patří Jack Daniels k nejprodávanějším whisky.

3. Rye

Žitná whisky je nahořklá a pepřovitá. Je zajímavé, že evropští imigranti v Americe zjistili, že daleko snadněji se jim pěstuje právě žito, takže se nabízí otázka, proč není právě žitná nejoblíbenějším druhem whisky? Je tomu tak proto, jelikož v období kolem prohibice si pijani zvykli na jemnější burbony. Rye se každopádně dělá i dnes pro fajnšmekry co vědí, do čeho jdou.

4. Corn Whiskey

Pokud si někdo není jistý, jak tato whisky chutná, pak mu snad napoví její přezdívky Měsíční svit, Hádkový džus či Kopnutí muly. Zábavná je i historka na pozadí: V roce 1791 byla uvalena daň na produkci whisky, takže nespokojení a rozladění destiléři začali pomalu migrovat do regionů bez daní a bohatých shodou okolností právě na kukuřici.

5. Microdistilled

Pod skupinku Microdistilled se řadí mnoho (často našinci takřka neznámých) značek a jedná se o jakésy renegáty americké whisky. Právě mini-destiléři totiž nejvíce experimentují (přirozeně v rámci stanovených mantinelů) s novými přístupy, příchutěmi i přísadami. Díky těmto malým společnostem je tak na trhu třeba značka Anchor (originální whisky z 18. století), je tu mix georgijských broskví s burbonovým mashem (Leopold Bros.) a ještě tuny dalších, takže prostoru ke zkoumání je skutečně mnoho!

Autor: Petr Hájek

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.