gs
Zdroj: M-zone

Půjčujete si sluchátka? Neděláte dobře.

0.0/5
Hodnocení:

Půjčování a sdílení sluchátek totiž může vést k infekcím. Do vašich uší se mohou dostávat odumřelé buňky, bakterie nebo ušní maz, který Vám může způsobit nepříjemné chvilky. 

Docentka Kelly Reynolds zjistila, že právě bakterie, které se do vašich uší dostanou při půjčování sluchátek, mohou vést k infekčním onemocněním.

Pokud chcete infekci zabránit, měli byste si sluchátka po použití jiným člověkem očistit. “Ujistěte se, že jsou ze sluchátek otřeny všechny zbytky, napíklad kožního mazu a poté otřete tamponem namočeným v dezinfekci nebo v lihu,“ dodává Reynoldsová.

pecky

Jinak ušní maz je pro vaše zdraví relativně neškodný. Ale musí být váš vlastní. Cizí vám může způsobit nepříjemnou infekci. Výzkum dále ukázal, že uši každého člověka obsahují bakterie Pseudomonas, stafylokoky a streptokoky. Ty ovšem obvykle nezpůsobují žádné závažnější onemocnění. Ovšem pokud se ve vašem uchu bakterie přemnoží, nebo se objeví nový druh bakterie, které vaše ucho ještě nezná, pak můžete odcházet od lékaře s kapkami nebo sprejem, který vám uleví od bolesti.

Sluchátka jsou totiž jakýmsi špuntem, který ucpává vaše ucho. V něm se zvyšuje teplota a vlhkost, což je ideální prostředí pro bakterie a jejich množení.

Nejhorší variantou je, pokud se bakterie dostane do otevřené rány. Pak může nastat závažná kožní infekce. Mezi nejznámější ušní infekce, které byste si díky sdílení sluchátek mohli odnést, patří ušní houbičky, roztoči, puchýřky nebo černé tečky.

Nicméně alespoň jedno pozitivum tu je. Vaše uši nejsou vstupní branou pro nemoci, jako je chřipka nebo nachlazení. A docentka Reynoldsová dodává na závěr jednoduchou radu. “ Buď si můžete svá sluchátka po každém půjčení dezinfikovat, nebo svého kamaráda donuťte, ať si koupí svá vlastní.“

 

 

autor: Martin Kovařík
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.