Motocykl 2012
Motocykl 2012Zdroj: Cadillac Ranch

Reportáž z výstavy Motocykl 2012 očima Cadillaků.

4.5/5
Hodnocení:

Kdyby bylo hovno sladký, tak si serem do kafe! Co kdyby blbej nápis na kusu plechu pohoršoval naše bohabojné, ctihodné a spořádané spoluobčany?! Tyhle snahy odvést pozornost od podstatných věcí zase nechápou Cadillaci. Každá výstava je spjatá se specifickou kulturou a koloritem. Výstava motocyklů je jaksi spjata s motocyklovou kulturou. Na výstavě mají své nezastupitelné místo i přestavby a tím pádem i scéna Customů a Hot Rodů. No a ta skutečně není středněproudá, vy bulvární chytráci z Novinky.cz! Pokud tatínek nechce vysvětlit svému dítěti proč se někdo zabývá přestavováním motocyklů či automobilů k obrazu svému a nesnaží se ani pochopit jejich vnímání a pohled na svět, ať tam prostě neleze!

Ještě, že si všeteční novináři nevšimli hákových křížů a atomových bomb namalovaných na kokpitu cafe raceru H-D Sportster Hells Angeles upraveného dle originálu inspirovaného vítězstvím Paula Smarta na Ducati 750 SS z roku 1972 v závodě na 200 mil na okruhu v italské Imole. V roce 2006 byla uvedena na trh omezená edice 2 000 kusů inspirovaná vítězstvím Paula Smarta pod názvem Ducati Sport Classic Paul Smart 1000 LE. Originál nebo spíše replika Ducati byla dle názoru Cadillaků nesrovantelná s nepovedenou přestavbou po designové i konstrukční stránce… býval to jeden z našich snů o motocyklu. Tehdy příliš nákladný.

Jaké byly letošní motocyklové novinky?

Ducati představila svou 1199 Panigale, což je údajně nejvýkonnější sériový dvouválec současnosti a zároveň motocykl s nejlepším poměrem výkon/hmotnost. Motorový výkon 165 koní při objemu 1199 kubických cm na suchou hmotnost 164 kg… To už je slušná přesilovka!

Na okruhový blbnutí dobrý, ale co s tím na Route 66? No co, namísto Ducatky přesedláme na Haryka. O letošních novinkách Harley-Davidson již Cadillaci psali, takže to nebudeme o Sportster Seventy-two a Softail Slim opakovat.

Další letošní žhavou novinkou bylo představení inovované verze modelu Sportard značky JAWA. Letos se oprášilo staré dobré jméno z dob, kdy byla JAWA ještě žádanou značkou na západních trzích, tj. JAWA Californian. Ano, kolíňák Martin Pavlus se svlékl do naha, tedy přesněji svlékl Sportarda a vyklubal se mu Californian… Cadillaci samozřejmě na Californii jezdili. Už v autoškole a poté jsme si ušetřili na 639 Oilmastra. To byla jízda! Tehdá… jako nostalgická vzpomínka vhodná na I. organizovaný přejezd české Route 66 super, ale jako konkurence… pochybné! Každopádně budeme držet palce, aby kdysi kvalitní a slavná česká značka nezahynula.

Za zmínku ještě stojí expozice veteránů a to především české provenience. HDCP sice každoročně dovalí několik zajímavých kousků od Harley-Davidson… což se od HDCP očekává, ale Cadillaky zaujal mnohem více např. silniční motocykl JAWA 500 2xOHC z roku 1956, ČZ 125 2xOHC z roku 1952 nebo silniční speciál Hurikan 250, řečený „rychlík“, o výkonu 20 koní při 7 500 otáčkách. Tento motocykl byl prvním československým motocyklem se vzduchovým zadním pérováním a hydraulickým tlumením. Na některé z těchto krasavců se můžete podívat např. v Motocyklovém muzeu na Konopišti.

Bohemian Custom Bike, Airbrush Art Festival & John’s Van

7. ročník mezinárodní soutěžní výstavy motocyklových staveb a přestaveb a mezinárodní výstavy a exhibice evropských mistrů americké retuše se uskutečnil v levém křídle průmyslového paláce. Bylo na co se dívat! Počmáraný kočky sápající se po více či méně upravených motocyklech a automobilech. Nad tím vším bděl naleštěnej Airstream, ze kterýho se linula libovůně čerstvých Hot Dogů. Neodolali jsme. Dali jsme si a fakt chutnaly jak na molu v Santa Monica Pier, CA.

 

Článek poskytl:

Cadillac Ranch

Web sídlo zaměřené na komplexní informace spjaté s americkou motoristickou kulturou, jejímž symbolem je především nejslavnější silnice světa, Route 66 – Mother Road. Téměř oficiálním symbolem RT66 je právě Cadillac Ranch jako připomínka zlatých časů automobilismu.

www.cadillac-ranch.cz

autor: Cadillac Ranch
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.