Škoda_Vision_D_2
Zdroj: internet

Koncept od Škodovky si říká Vision D

5.0/5
Hodnocení:

Koncept s názvem Škoda Vision D, představený na letošním ženevském autosalonu, není vozem, který by se v nejbližší době chystal opouštět brány výrobního závodu. Potěšující však je, že naznačuje budoucí směřování značky. Údajně by první vozy sériové výroby nového stylu měly potěšit příznivce značky Škoda v roce 2012. Písmeno D v jeho názvu není náhodné, ale je odvozeno od slova Design. A za svůj atraktivní vzhled vděčí Vision D šéfdesignérovi Škodovky Jozefu Kabaňovi – muži, jehož dílem je dnes již legendární Bugatti Veyron.

Pro zmíněný Vision D jsou charakteristické čisté linie jeho karoserie. Pětidvéřový liftback nezapře příbuzenský vztah se současnou Octavií, nově dirigované linie vozu mu však daly do vínku naprosto nový výraz. Na první pohled zaujme nová maska chladiče, která má ostřejší okraje, ale také výrazný a nezvyklý tvar světlometů. Při pohledu zezadu je nepřehlédnutelná vyšší záď s výraznými koncovými světly svítícími ve tvaru písmene C i mohutný zadní nárazník. Vůz působí celkově robustnějším vzhledem, což je docíleno například také lehce zvýrazněnými blatníky či prahy dveří. Svou roli v kladném hodnocení jeho vzhledu hrají i 20palcová pětipaprsková kola s pneumatikámi 235/35 ZR20, byť na sériově vyráběném voze budou jistě kola menší. Celkově je u Visionu D dbáno na kompaktnost karoserie a je podtržena i takovými drobnostmi, jakými jsou třeba zapuštěné kliky dveří.

Skoda_Vision_D_3

Stejně luxusně jako exteriér vozu působí i jeho vnitřek. Nese se ve znamení čistých linií a interiér vozu na autosalonu byl v elegantním provedení černé a bílé barvy a chromovaných prvků. V interiéru vozu jsou instalovány ručně broušené křišťálové komponenty, jejichž krása vynikla v podobě dekoračních lišt a dekorace středové konzole. Prosklená střecha umožňuje dokonalý výhled ke hvězdám. O tom, zda se takovéhoto panoramatického výhledu v budoucnu vozy skutečně dočkají, lze jen spekulovat. V době, kdy se kvalitní bezpečnostní prvky sbírají jako plusové body, v takovou podobu nebe nad hlavou doufat spíše nemůžeme. Ačkoliv se u Visionu D v podstatě nejedná o žádné zásadní zlomové designové novinky, vůz působí příjemným dojmem, a dokonce má tendence tvářit se větším, než jakým ve skutečnosti je.

Skoda_Vision_4

Automobilka bohužel neposkytla uvažované technické parametry, neboť se zatím jedná právě jen o koncept vozu. I tak je Vision dobrým našlápnutím do budoucna a můžeme jen doufat, že nápad, jak u Škodovky dál, neskončí jako v mnoha předchozích případech v propadlišti dějin a že se budou mít příznivci této značky nač těšit. Před uvedením nového stylu do praxe bude jako vždy a všude ještě hodně změn a nápadů, ale tak to zkrátka už chodí.

Autor: -ebra-

Alfa Romeo 4C GTA

autor: pitrs
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Jura

    Vypadá to moc dobře, uz aby se to prodávalo.