Samsung-Galaxy-S2-II-hands-on
Samsung Galaxy S IIZdroj: DailyMobile

Samsung Galaxy S II – nejvýkonnější mobil současnosti

5.0/5
Hodnocení:

Nástupce rozporuplného chytrého mobilního telefonu od značky Samsung se poučil z chyb svého předchůdce a servíruje zákazníkům jen to nejlepší.

Už když byl na konferenci v Barceloně tento mobil představen, strhl se velký poprask. Důvodem byl především dvoujádrový procesor, který sliboval opravdu monstrózní výkon. Ani to však Samsungu nestačilo a výsledná verze přichází s ještě silnějším procesorem, než se očekávalo.

Již na první pohled je patrné, kterému mobilnímu telefonu se chce Galaxy S II podobat. Cool design iPhonů už zkrátka není opomíjen a spousta telefonů dnes vypadá jako klony moderního Apple přístroje. Druhé dítko z rodiny Galaxy není výjimkou, ale za zlé mu to nemáme. Zatímco v designu se Samsung iPhonu minimálně vyrovná, v nabízených funkcích ho doslova převálcuje. A co že se pod kapotou tohoto klenotu skrývá?

Především dvoujádrový procesor Cortex-A9 s taktem 1,2 GHz. To už je na mobilním poli opravdový zabiják, vždyť převážná většina dnešních kancelářských počítačů funguje na velmi podobných procesorech. S trochou nadsázky tak lze konstatovat, že vám v případě koupi tohoto telefonu bude v kapse vrnět silnější stroj, než co má váš šéf na stole v práci. Ani operační paměť se nemá za co stydět. Galaxy S II dostal do vínku plné 1 GB, což jen dotváří představu o maximálním výkonu celého stroje.

Nová chlouba z dílny Samsung nám dále nabízí famózní AMOLED displej o úhlopříčce 4,27“, což je o zhruba o ¾ palce víc, než nabízí Apple iPhone 4. Rozlišení displeje (480 x 800 bodů) je potom naopak horší než u konkurence, nicméně není to nijak extrémně znát. Displej se vám navíc nebude lesknout ani na přímém slunci, a to bereme opět jako velké plus.

Pro připojení na internet je přístroj kompatibilní s momentálně nejrychlejším dostupným mobilním připojením HSPA a nabízí teoretickou přenosovou rychlost až 21,1 Mb/s, což je famózní výsledek a mimochodem zhruba třikrát větší rychlost, než jakou má iPhone 4. Využití HSPA je však zatím v Česku poměrně limitováno, a tak tento rozdíl našinec nijak výrazně nepocítí a o zvýšené rychlosti si zatím může nechat jen zdát.

Příjemným překvapením je výdrž baterie. Už jsme si tak nějak zvykli, že chytré telefony musíme prakticky každý den nabíjet. To ale není případ Samsungu Galaxy S II. Baterie i při střední míře používání (občasný přístup na internet, vyřízení několika emailů a poslechu hudby na cestě do práce) vydrží celkem bez problémů dva dny bez nabití. I přesto, že má baterie větší kapacitu, telefon je tenčí a váží méně než i iPhone 4.

Do výbavy dostal nový Galaxy také 8mpix foťák s digitálním zoomem. Fotky můžete pořizovat v rozlišení 3 264 × 2 448 pixelů. To ho opět řadí na vrchol momentální nabídky chytrých telefonů. K dispozici je i nahrávání videí v HD kvalitě, a to dokonce full HD, tedy v rozlišení 1920 x 1080p.

Nejnovější operační systém Android 2.3 se postará o bezproblémový chod přístroje a jeho rychlou odezvu. Služby od Samsungu vám zase zajistí rychlou a bezproblémovou synchronizaci s pracovním emailem přes MS Exchange server. Nechybí ani vestavěná GPS, možnost poslechu hudby prakticky ve všech dnešních známých formátech nebo rádio s vestavěnou čtečkou rds.

Samsung Galaxy S II se objevil na trhu jako druhý telefon v pořadí nabízející dvoujádrový procesor. Jeho konkurent LG Optimus 2X mu však ve výsledných hodnotách nesahá ani po kotníky. Nový telefon od Samsungu je tak jednoznačně nejvýkonnějším telefonem současnosti a překonat by ho mohl snad jen HTC Sensation. Laťka je však nastavena hodně vysoko.

autor: Jan Šťastný
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Onja

    Hezky mobil, pry velmi dobry na ovladani. Obecne slysim, ze se Samsungu povedl.