postel_prsa_sexy_loznice (17)
Honící předloha, honítkoZdroj: Archiv Mzone

Seriál o onanii: masturbujeme už od plenek

4.3/5
Hodnocení:

Stojí za vztahovými rozpady, za traumaty dětí i rodičů, za světovými soutěžemi, o kterých se mluví téměř všude. Opředená největšími mýty a s historií, která by mohla jít ruku v ruce s mučením. Onanie, masturbace, sebeukájení, sebeprznění, samohana a spousty dalších, většinou už podstatně méně slušných výrazů. Tak označujeme tento druh sexuální praktiky. Zná ií každý, každý s ní má alespoň minimální zkušenost a hodně z nás jí ze studu zatracuje. Ale co o ní víme?

Začneme u dětí. Masturbovat většina z nich začíná ve chvílích, kdy přestanou užívat plenky. Z nudy si hrají se svým tělem a zjistí, že některé z míst jsou citlivější a je příjemné se jich dotýkat. Nevýhodou je, že děti nemají zábrany. Jsou schopné zabořit ruce do rozkroku skoro všude. Na návštěvě, v tramvaji nebo ve frontě u kasy. A proto je velmi důležité umět se v takové chvíli správně zachovat.

Maminka malého Jakuba Pavlína měla dokonce tak velké problémy udržet choutky svého čtyřletého syna na uzdě, že vyhledala odborníka. „Byla jsem velmi překvapená, že to lékaře nechalo naprosto chladným a neuměl mi v podstatě vůbec pomoct,“ vypráví maminka, „jde zkrátka a jednoduše o zcela normální a běžnou věc. Dokonce jsem se dozvěděla, že naprosto běžně onanují i batolata a to většinou třením o matraci či jinou podložku,“ pokračuje paní Pavlína. Jak například uvádí ve své knize Jak mluvit s dětmi o sexu aneb Příručka pro rodiče a učitele sexuolog Ivan Trojan, nesmírně důležité je v takových chvílích zachovat chladnou hlavu a hlavně netrestat a nekárat. Nesprávný přístup ve chvíli přistižení může totiž na dětech zanechat následky až v podobě životem táhnoucích se traumat.

Největší mýty

Možná největší mýtus táhnoucí se  kolem magického slova onanie, jak mlha nad blaty je, a to asi potvrdí každý, že sami si to „dělají“ pouze puberťáci. Jistěže ono notoricky známé „dělá to každý, a kdo tvrdí, že ne, dělá to dvakrát tolik“ platí a platit navždy bude. A to v každém věku. Samozřejmě (ruku na srdce milé dámy) nejen v mužském světě.

Mezi další nesmysly patří například velmi dlouho se držící názor, že masturbace způsobuje impotenci nebo vysychání míchy.

Dřívější hlasatelé morálky také tvrdili, že onanující jedinec může činností tělo dovést až k otřesení celé tělesné soustavy a podkopání zdraví. Způsobuje akné, doplatit na ní můžete také epilepsií nebo dokonce úplným zešílením.

Například tenhle mýtus by si zasloužil medaili. Samohana, byť se následky neprojeví hned, snižuje inteligenci. Dříve či později značně zhloupnete.

V neposlední řadě stojí za zmínku také údajná hrozba následků na potomstvu. Kdo onanuje, může způsobit zdravotní problémy svých dětí a to nejen fyzické, ale i duševní.

Ale abychom nezmiňovali pouze nesmysly, na které naštěstí už sedl prach tak je také potřeba ukázat druhou, už podstatně pozitivnější stranu současnosti. „Opakuji to neustále dokola. Masturbování není škodlivé, spíše naopak,“ říká sexuolog Radim Uzel. „Časté onanie u mužů může dokonce snižovat riziko vzniku rakoviny prostaty,“ dodává známý sexuolog.

Onanie vztahy ničící

Možná se budete divit, ale nejeden vztahový rozvrat má na svědomí zrovna tajná milenka jménem onanie. Právě jako milenku jí totiž některé ženy vnímají. „To ti jako nejsem dost dobrá? Děláš si to a myslíš přitom na tu blbou blondýnu z recepce, co ti pořád tak okatě nadbíhá a nebo se rád vyčerpáváš, aby ses pak večer mohl otočit na bok a usnout?“. To jsou asi nejčastější reakce, kterých se dočkáte, když to vaše polovička neskousne. A pak už se jen hrnou katastrofální následky.

Sexuologové řeší ve svých poradnách stovky takových případů. Partner, který si v hlavě utvoří představu a teorii, že je v posteli horší než obyčejná ruka, dokáže totiž potom s neustále se vracejícím se pocitem méněcennosti, znemožnění a zahanbení neustále rýpat a vracet se k tomu až vztah dovede do úplné záhuby. Nejlepší je potom asi opravdu vyhledat odborníka, který to nechápající polovičce vysvětlí.

„Stovky dopisů a dotazů dorazí ročně  na adresu sexuálních poraden, jejichž obsah je pořád dokola stejný. Načapala jsem svého partnera či partnerku jak onanuje,“ říká sexuolog Radim Uzel. „Píší uražené a ponížené ženy, které přistihly svého muže v koupelně při hrátkách se svým tělem. Píší ale také pánové, kteří žili v domnění, že pravidelně a dostatečně svou partnerku uspokojují a najednou naleznou vibrátor či přímo manželku přistihnou, jak si sama užívá pod peřinou nebo ve sprše,“ pokračuje sexuolog.

V jedné ze svých knih Intimní slasti a strasti nejznámější český sexuolog zmiňuje, že masturbování sice většinou přichází dříve než plnohodnotný sexuální život, to ovšem neznamená, že se jedná o sexualitu méněcennou a nevyzrálou. Je to prostě část tréninku. No a právě že ani dospělá sexualita se nemusí pokaždé odehrávat ve světlech velkého souložení.

Jako krásný příklad uvádí Radim Uzel srovnání slavnostní hostiny a jídla ze stánku. „Přeci každý den také nevečeříte při svíčkách jídlo o několika chodech. Někdy na to prostě není čas, ba ani chuť. Někdy prostě postačí vzít do ruky jen párek v rohlíku. A stejné je to se sexem, potažmo tedy s masturbací,“ prozrazuje Radim Uzel. Tedy, nešilte a nepalte mosty, když svojí polovičku přistihnete. Zkuste na tom naopak najít pozitiva.

Příště přineseme druhý díl seriálu. Dočtete se, jak naopak může onanie pomoci vztahu a kdo přirovnává masturbaci k předzvěsti homosexuality.

AUTOR: Miroslav Michálek

autor: Mzone
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.