sex and god
Sex a BůhZdroj: Internet

Sex a Bůh, 2. část

0.0/5
Hodnocení:

Minule jsme si povídali o tom, do jaké církve byste mohli vstoupit podle toho, jaké milostné chutě máte, a naopak, které byste se měli vyvarovat. U některých můžete souložit maximálně asi dvacetkrát za život, jiné vám nabízejí až čtyři ženy a relativní svobodu v milostných praktikách. Někde vám zakáží anální sex, jinde orální; některým je úplně jedno, co v ložnici provádíte. V jednom se shodují: žádný předmanželský sex, žádné bokovky a žádná homosexualita!

Luteránská církev

Jste gay nebo lesbička, věříte v Boha a kněží vás ve vaší církvi nutí k pokání za to, že jste si jen v myšlenkách představili, jak se milujete se stejně orientovaným partnerem? Nepropadejte panice, vystupte z ní a nasměrujte své kroky do Luteránské církve ve Švédsku. Tato církev již pochopila, že si sexuální orientaci nikdo nevybírá, a milostné hrátky dvou dívek či mužů jí nikterak nevadí.

A aby se předešlo předmanželskému sexu či bokovkám, což se této církvi také nelíbí, dokonce umožňuje tradiční svatby. A tak si lesbické dívky užijí obě bílého závoje, nebo snad jedna pánského oděvu, druhá závoje (asi dle chuti). U gayů patrně bílý závoj do úvahy nepřichází – ale kdo ví. Nakonec kněžím je to jedno. Zkrátka a dobře: maximální liberalismus, co se sexu týká, najdete ve švédské luteránské církvi. Pravda, někteří starší konzervativci zuří, ale to už tak bývá, že novoty leckomu skřípou mezi zuby. Vzhledem k tomu, jak orientovaní lidé jsou v této církvi oddáváni v kostele, je zbytečné se ptát, zda je něco zakázáno. Tedy mimo předmanželského sexu a bokovek.

Hinduismus

Bible sexu – slavná Kámasútra – pochází, jak známo, z Indie. Pokud si myslíte, že jste vyzkoušeli všechny polohy, které tato kniha nabízí, všechna čest. Jestliže i poté hledáte další inspiraci, tak na náboženských stavbách, které stojí po celé Indii, jí najdete dost a dost. Občas má ovšem člověk při pohledu na některé sochy dojem, že milující se dvojice asi byla z hodně pružné gumy. Zkrátka hinduismus sex miluje.

Ačkoliv se minule zmíněná církev Haré Kršna snaží tvářit jako náboženství vycházející z Indie, jedinou shodou s hinduismem je drzé vypůjčení si místního boha Kršny. Ten ovšem v hinduismu není žádný asexuál, jak ho představují v Haré Kršna. Naopak Kršna je mladík s modrou kůží a patří mezi svůdníky mladých dívek. Hinduismus totiž hlásá, že sex je přirozený, je to energie skrytá v těle, která se při milování uvolní pro dobro obou partnerů i světa. Mnoho bohů v hinduismu jsou sexuální partneři a podle víry právě jejich milostné spojení udržuje základ země. Takže sexuchtiví hurá do Indie. Ale pozor! Pokud se stanete hinduisty, neznamená to volný sex. Cizoložství, tedy bokovky i předmanželský sex, se nevedou. Zato po svatbě…

Judaismus

Židovské náboženství je patrně nejstarší víra, jež se udržela od jejího vzniku před mnoha tisíci lety. Náboženství Egypta, Sýrie či Babylonu vznikla v téže době jako judaismus, zanikla však spolu se státy, kde byla provozovaná – zato judaismus vydržel. A jak se staví k sexu? Je to víceméně jen teoretická otázka, protože i kdybyste chtěli, do židovské obce se bez židovských předků v podstatě nedostanete. Náboženství je tu spojené s národní identitou a zákony staré tisíce let se dodržují.

Pro někoho je to možná smůla, protože judaismus pohlíží na sex velmi pozitivně. Na rozdíl od mnoha křesťanských církví, které z něj udělaly jen důvod pro plození dětí, je mnohem moudřejší. Sex je brán jako to nejintimnější poznávání se dané dvojice. Samozřejmě žádné užívání si před svatbou, žádné bokovky. Jak se ovšem chcete milovat, to záleží jen na vás, tedy pokud budete oba zajedno v pohledu na tu či onu praktiku. Homosexuálové mají ale smůlu. Judaismus homosexuální erotiku zakazuje. Vychází to z prastarých zákonů, kterými kněží chtěli zabránit pronikání prvků jiných náboženství do judaismu. A v takovém starém Babylóně nebo Řecku byla homosexualita na denním pořádku. Mimochodem přímo v Bibli je homosexualita zakázaná.

Satanismus

Ačkoliv by si možná někdo mohl myslet, že satanismus je založený jen na sexu a orgiích, tak by se poněkud mýlil. Satanisté jsou sice pravým rájem pro sexuchtivce – dokonce větším než hinduisté – ale mají svá pravidla. Ačkoliv jsou to pravidla, která lidé náruživí sexu docela přivítají. Základním je pak to, že podstatou všeho sexu je absolutní svoboda. Svoboda v tom, čím se chce člen satanské církve sexuálně uspokojovat. Ideálem je jednoduše naplnit konkrétní potřeby.

Ty mohou být různé. Opravdové orgie, mimomanžslké vztahy, ale do ničeho vás nikdo nenutí a nic nenamítá proti věrnosti jediné osobě. Satanismus zkrátka plně respektuje potřeby sexuality. Žádný satanista nebude považován za praštěného, když bude věrný manželce, nikdy jí nezahne a swingers párty obejde obloukem. V satanismu je zajímavé tvrzení, že každý podléhá sebeklamu, když si vyhledává partnery před svatbou či cizoloží a myslí si, že se předvede coby pravý sexuální bůh. Naopak, takového člověka satanismus považuje za slabocha. Stejně jako účastníky swingers párty, kteří se tu podrobují vůli vůdčí osoby. Zkrátka můžete být homosexuál, bisexuál, fetišista, cokoliv, co jen chcete, ale musíte se sexu věnovat ze svobodné vůle, ne pro obdiv ze strany okolí! Jediný zákaz v satanismu existuje: nesmíte v sexu komukoliv ubližovat. Tedy dělat něco, co daná osoba nechce. A mimoto se doporučuje častá masturbace…

Amíšové

Zajímavá církev, jež se vyskytuje v USA. Projevuje se tím, že ačkoliv okolo její komunity vedou hypermoderní dálnice, používají se mobilní telefony a nad hlavou létají obří letadla, tak Amíšové si udržují kulturu 17. století. Nepoužívají žádnou techniku, elektřinu, jezdí ve vozech tažených koňmi a jsou oblečeni do oděvů typických pro 17. století, kdy sem Amíšové dorazili. Když se náhodou do oblasti, která je osídlená jen Amíši, podíváte, jako kdybyste se propadli o čtyři století. Tomu pochopitelně odpovídá i sexualita.

Takže žádný předmanželský sex, ten orální a anální je pak absolutně vyloučen. Cílem sexu je plodit děti. Vzhledem k tomu, že Amíšové mají přerušený styk s okolní civilizací, neexistuje žádná antikoncepce, rodiny mají tedy okolo osmi a více dětí. Bokovky se nevedou a netolerují. Zajímavostí je, že se má sex odehrávat v zatemněné místnosti z důvodů cudnosti. Kvůli těmto omezením se však z komunity odtrhávají mladí lidé a vše, čeho si nemohli dopřát v církvi, si vybíjí mimo ni. Známý je příklad dívky, která je v sexuálním byznysu označovaná jako „Emma the Nude“.

Zkrátka příliš utažené řetězy občas prasknou. A to nejenom u Amíšů, ale i v dalších církvích, o kterých jsme si povídali. Každá z nich totiž něco striktně zakazuje. Systém akce a reakce je v sexu obzvláště znatelný.

Autor: Tomáš Hrubý

autor: pitrs
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.