sex and god
Zdroj: internet

Sex a Bůh

0.0/5
Hodnocení:

Je poměrně zajímavé, že tato dvě slova jsou nejvíce vyhledávaná na internetu. Asi to věřící nepotěší, ale sex výrazně vede. Udělali jsme si takovou malou sondu, jak se jednotlivá náboženství tváří k sexualitě, co věřící mohou, co je jim zakázáno a co „pouze“ nedoporučeno. Některé církve by člověk libující si v erotice měl obejít širokým obloukem, v jiných by se cítil naopak jako doma.

sex and god

Katolická církev

Jste-li homosexuálně orientovaní a chcete si užívat sexu, vůbec o katolících neuvažujte. Máte-li potřebu autoerotiky, přičemž nechcete hřešit, rovněž byste se jí měli vyhnout. Orální a anální sex pak patří z hlediska katolické církve za znehodnocení sexuality. Přímý zákaz tu ale patrně není. Zato v okamžiku, kdy si chcete milostných hrátek užívat, kdykoliv na sebe jako partneři „dostanete chuť“, pozor!

Jestliže žena nebude v období tzv. neplodných dnů, žádný sex se nekoná. Tedy pokud nechcete, aby vám za chvíli po bytě pobíhala mateřská školka. I ta nejmírnější forma antikoncepce, tedy přerušená soulož, je striktně zakázaná. Zkrátka katolíci sice připouštějí, že sex je tady také pro intimní sblížení manželů (tedy pro formu rozkoše), nicméně jeho podstatou a základem je podle nich plození dětí. Samozřejmě žádný předmanželský sex nebo bokovku si katolík nemůže dovolit.

Svědkové Jehovovi

Á jé, řekne si možná někdo. „Jehovisté“ mají zakázané v sexu úplně všechno. Omyl, přátelé! V otázce homosexuality se sice shodují s katolíky a v jejich církvi může být homosexuál stejně jako u katolíků, ale to bez jakékoliv sexuální praxe. Autoerotika je opět téma, ve kterém se obě náboženství shodnou. Tedy NE! Zajímavý je ale názor na orální, anální a další (z pohledu mnoha lidí netradiční) formy sexu. Pokud byste se chtěli stát Svědky Jehovovými, tato církev vám do ložnice nepoleze, což možná zarazí při její časté kritice.

Zásada zní: pokud se manželé shodnou, že jim určité milostné praktiky dělají oběma dobře, je to jen a pouze na nich. Výjimkou je situace, kdy Svědek Jehovův žije v zemi, kde je určitá forma sexu zakázaná. Církev striktně dodržuje zákony státu, takže si v této zemi její členové musejí tu či onu praktiku odpustit. Co se týká antikoncepce, tak pokud nejde o cíleně potratovou, církev nemá nejmenší výhrady. V čem jsou s katolíky zajedno, je zákaz předmanželského sexu a bokovek.

Haré Kršna

Chcete-li se milovat víc než párkrát za život, proboha, daleko od Haré Kršna! Oproti této církvi jsou všechny ostatní naprostí břídilové, tedy co se zákazu sexu týká. I katolíci. Homosexualita, masturbace, předmanželský sex, bokovky – to vše je zakázané. Totéž platí i pro orální, anální a jiné formy milování. Antikoncepce se nekoná stejně jako u katolíků, ale ti mohou souložit alespoň v době neplodných dnů žen, pokud tedy nechtějí kupu dětí. Haré Kršna je však to pravé asexuální peklo.

„Kršňáci“ ho povolují jen a pouze pro zplození dítěte. Pomilujete se, počkáte na úspěšnost, a jakmile se ukáže, že je partnerka těhotná, konec! Tedy pokud po porodu nechcete mít další dítě. To, kolik může tedy mít člen Haré Kršna sexuálních styků, si snadno spočítáte. Jelikož by neměl střídat manželky a do sexu se nemá pouštět příliš brzy, Haré Kršna mají za celý život méně sexu než dvojice za rok, když se mu bude věnovat jen jednou týdně. Jak potlačit chutě? Myslet na Kršnu a měnit tlačící sperma na čistou lásku. Prý to posiluje mozek. Ehm.

Rodina lásky

Pan David Berg byl čilý kazatel. Jelikož chtěl mít co nejvíce příznivců, zavedl zajímavou formu evangelizace, tedy lákání nových příznivců. Razil teorii, že Ježíš Kristus dal za naši spásu své tělo při oběti na kříži a my se musíme tedy obětovat také. Lépe řečeno mladá ženská část jeho církve. Takže půvabné, jen lehce oděné dívky s Biblí v jedné ruce a Bergovými spisy ve druhé, se svůdně usmívaly na mladé i starší muže. Zatímco ti byli fixováni pohledem na jejich těla, dívky s nimi mluvily o víře.

Podívat se na hezkou holku je jedna věc, ale když vám nabídne, že se s vámi vyspí, to je věc druhá. I když před sexem vyslechnete nějaký ten Bergův věroučný text. Kdo by utíkal, když dívky nabízely milostné hrátky všeho druhu. Není divu, že Bergova církev rychle rostla. Skupinový sex na denním pořádku, střídání partnerek pak normou. Škrt přes rozpočet udělal Bergově taktice až  virus HIV. Populární metoda „flirty fishing“, jak byl sexuální nábor nových členů spoře oděnými dívkami nazýván, skončila. Zatracené HIV!

Islám

Být mužem v islámu se zdá být vynikající. Může si vzít až čtyři manželky. Má to ale drobný problém: všechny musí stejně uspokojit, a to i v sexu. Zajímavé je, že žena nemá právo sex odmítnout, tedy pokud není nemocná. Anální sex je striktně zakázán, ačkoliv poloha zezadu není nijak nepřípustná, ba naopak. Orálního sexu si pak můžete v islámu užívat dle chuti.

Zajímavou sexuální specialitou jsou zde „termínovaná manželství“. Pokud se tedy do sebe dvojice zamiluje, ale nemá zájem se ještě brát ani cizoložit, uzavře dočasné manželství. V něm je přesně uvedeno, jak dlouho bude trvat. Není problémem jen dva dny (no, hodina by asi neprošla). Dvojice si užije, dojde k rozvodu a každý si jde po svých. Žádné cizoložství, žádný předmanželský sex, žádný hřích, a přesto si mladí mohou užívat. Chytré řešení.

Mormoni

Poměrně konzervativní církev. Odmítá předmanželský sex, bokovky a masturbaci, stejně tak homosexuální praktiky. Tím to ovšem končí. Mormoni učí, že to, co je v ložnici, je jen a pouze na manželích. V 19. století se poté proslavili ideálem každého muže: mnohoženstvím. Od roku 1833 ho tajně praktikoval zakladatel církve a prorok Joseph Smith; jako náboženské dogma ho vyhlásil v roce 1842. Jeho následovník Brigham Young dokonce hrozil mužským členům, že pokud nebudou mít více žen, čeká je zatracení. Brigham šel členům příkladem a v jednu dobu měl okolo 50 manželek!

Právě mnohoženství popudilo americkou vládu, která patrně mormonům záviděla, a ta proti nim zavedla cílený zákon o zákazu polygamie. Dokonce poslala do Utahu armádu, ale konflikt mezi lety 1857-1858 skončil nerozhodně. Polygamie tak zůstala. Vzhledem k neustálým výpadům z federální vlády byli ale nakonec mormoni donuceni v roce 1890 polygamii zrušit. Množství menších skupin mormonských fundamentalistů ji však praktikuje dodnes. Ke vzteku vlády.

Autor: Tomáš Hrubý

autor: pitrs
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.