sex_na_pracovisti1
Zdroj: Internet

Sex na pracovišti: Manuál, který vám pomůže

3.7/5
Hodnocení:

Často se říká: „Co je v domě, není pro mě.“ Ale ještě častěji: “Zakázané ovoce, nejlíp chutná.“ A snad právě proto většina vztahů – ať už mileneckých, nebo partnerských –  vzniká právě v zaměstnání.

Pracoviště je naším druhým domovem, trávíme v něm velmi často mnohem více času, než například ve svém obýváku. Existuje tudíž velká pravděpodobnost, že se tu sblížíme s někým, kdo se pro nás stane víc než pouhým kolegou. Podstatnou roli hraje také zápal pro společnou věc: například dobré výsledky firmy. A pak stačí trocha osobní vzájemné sympatie a je to. Britští vědci tvrdí, že čím více hodin tráví lidé ve firmě, tím více milostných vztahů přibývá. Podle výzkumů z loňského roku zažilo v Británii 60 % lidí románek v práci, 28 % lidí mělo na pracovišti sex. V kanceláři začala každá pátá láska a každé třetí manželství.

Až třetina sní o aférce v práci

Díky častému a intenzivnímu setkávání se v práci mohou pracovní vztahy přerůst ve velmi důvěrné až osobní. Většinou to začíná nevinně. Kolegyně vám pochválí nový sestřih a výběr kravaty, a vy ji za to vyseknete poklonu, že šaty, které na sobě dneska má ji ohromně sluší, zdůrazňují totiž její přednosti. A takhle začnou vzájemné narážky, dvojsmyslné řeči, obdivné pohledy, škádlení a popichování. Podle průzkumů o tomhle sní až třetina lidí a údajně každý šestý muž tohle zažil. Ovšem všechny pracovní aféry jsou bruslením na tenkém ledě. Milostné vzplanutí tohoto typu může nejen ovlivnit morálku na pracovišti, ale i pracovní výkon. Pokud je vášeň nebo láska oboustranná, tak k výkonům velmi kvalitním a nadstandardním, ovšem jakmile jeden z dvojice bere vztah pouze jako románek a druhý je v tom až “po uši“, může to mít efekt zcela opačný.

Když už to děláte, buďte opatrní!

Měli byste před svými kolegy zapomenout jednou pro vždy na dotyky, všeříkající pohledy apod. Protože i když vám se může zdát, že jste nenápadní a že nikdo nic neprokoukl, tak je téměř jisté, že už si o tom špitá celá firma. V mnoha kancelářích, úřadech, ale i ostatních podnicích bývají namontované kamery a můžete být sebevíc opatrnější, stejně se to provalí. Přestože vás po “odhalení“ nadřízení nepostaví před fakt, že jeden z vás musí pracoviště opustit, může to mít neblahý vliv na vztahy s ostatními zaměstnanci, kolegy. Někdy se stává, že na jednoho z vás si myslí někdo jiný, anebo vám to jen někdo nepřeje a už je na světě průšvih.

Sex s kolegou je lákavý!

Sex v kanceláři si podle serveru sexuálně.cz užilo přes 30 procent žen. Partnerovi bylo s kolegou z práce nevěrných celých 25 procent žen. Ale ani ti odolnější vůči svodům se nezdráhají pomrkávat a vznášet sexem nabité narážky. K flirtování se totiž přiznalo 94 procent žen i mužů. A když už si nevěru odpustí, zařadí osm z deseti zaměstnanců přitažlivého kolegu či kolegyni do svých fantazií.

Odborníci na sex v práci kroutí hlavou

Důvod, proč k románkům na pracovišti dochází, je podle psychologů zcela prozaický. Jednak zaměstnance jedné firmy spojují většinou podobné hodnoty a zájmy, navíc mají společná témata k rozhovoru a většinou bývají přibližně stejně staří. Kromě toho je milostná aféra dobrým ventilem pracovního stresu a napětí. Ovšem většina odborníků je proti těmto vztahům, včetně PhDr. Petra Šmolky: ,, Pokud je náplní vaší práce dohled nad jadernou bezpečností Temelína, tak vás už ve vlastním zájmu snažně prosím: NE! Závistivý šéf může mít dojem, že byste se měli občas věnovat smysluplnějším pracovním aktivitám.“

Sex se šéfem, či šéfkou?

Záleží na tom, jaké city k nadřízenému (nadřízené) chováte. Pokud je vám opravdu hodně sympatický(á) a z druhé strany je též zájem, tak proč ne, pokud s tím nemá problém někdo z firmy. Špatné ale je, když si sex ze své vůdcovské pozice vynucují, to je pak nejlepší ozvat se těm nejvyšším nadřízeným a řešit to, nebo prostě ze zaměstnání odejít. Protože většinou se stává, že zhrzený a ješitný šéf to nerozdýchá a pak vám dělá v práci zle.

Jak postupovat ve vztahu v práci

* Než začnete vztah s kolegou, kolegyní – dobře si to rozmyslete, bývá to riziko

* Pracovat v jedné firmě není jednoduché. Máte-li krizi, odnesou to většinou i nevinní.

* S partnerem se k sobě chovejte kolegiálně. Nezapomeňte, že nejste doma, ale v práci.

* Intimnosti si nechte na doma. Citové projevy by vaše kolegy mohly obtěžovat.

* Pokud zjistíte, že vám, vašemu okolí nebo šéfovi vztah v zaměstnání nevyhovuje, zvažte další postup. Východiskem může být přeřazení na jiné pracovní oddělení nebo přestup do jiné firmy.

sex_na_pracovisti_life

Kde se milovat v práci (Tabulka)

1. Nejideálnější je pracovní stůl.

2. Nejvíce vzrušující je stůl ředitele.

3. Výborná je i kantýna. Ale opatrně, ať vás nenačape prodavačka.

4. I toalety nabízejí mnoho možností pro kvalitní sex.

5. Zkuste balkón nebo střechu. Venku nikdo z kolegů neuslyší váš křik a pokud pracujete v nejvyšší budově v okolí, nikdo vás neuvidí.

6. Jestli máte ve firmě gauč – využijte ho! Bude zřejmě nejpohodlnější.

7. U zdi. To může být trochu obtížné pro manévrování, ale vy to jistě zmáknete.

8. Výtah. Vytipujte si vhodnou dobu a zkuste výtah zastavit mezi patry.

9. Schody. Může to být velmi vzrušující zážitek, ale nesmí po nich zrovna někdo jít.

autor: Mzone
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Jany

    Proc ne?Sex na pracovisti je skvelej:-*.