Sex napříč kontinenty – sexuální zvyky a zlozvyky obyvatel naší planety
Sex napříč kontinenty – sexuální zvyky a zlozvyky obyvatel naší planetyZdroj: Profimedia

Sex napříč kontinenty – sexuální zvyky a zlozvyky obyvatel naší planety

5.0/5
Hodnocení:

Těžko něco víc vypovídá o lidských rasách a národech než jejich sexuální touhy, praktiky a fetiše. Sexuální stránka dané kultury odráží její zájmy. Tak třeba pro Ameriku je příznačná adolescentní nezřízenost – nekonečná erekce a rychlý orgasmus. O Anglii vypovídají hory knih plné výprasků, knih o sexu překračujícím hranice společenských tříd a zalíbení ve spodním prádle. V Německu mají zájem o blondýny od hlavy k patě v kůži, bičující snědé, opálené muže, v Itálii o muže, kteří se chovají jako ženy. Japonci zas mají zálibu v ikonách zobrazujících nevinnost (školačky, jeptišky, nevěsty), pošpiněnou nevinnost (vdovy) a mateřskou výchovu. Na mužské obyvatele Jižní Ameriky platí zadky. Velké zadky a samozřejmě soulož zezadu. Pátrání po sexuálních zvycích a zlozvycích obyvatel planety Země je možná lascivní, ale bezesporu fascinující výpravou.

Za největší evropské sexuální puritány jsou tradičně považováni Poláci. Tento fakt je dán vysokým procentem katolíků v zemi. Co vše je tedy Polákům zapovězeno? Anální sex, přerušovaná soulož, užívání prezervativů a jiné antikoncepce, používání vibrátorů a jiných sexuálních hraček a orální sex v případě, že by mělo dojít k ejakulaci do úst … Kvůli puritánskému přístupu k sexu koluje Evropou vtip, že polský sex má tři pé, tedy Po vodce, Potmě a Pod peřinou.

Katolická církev jako dominantní náboženská síla však ovlivňuje sexuální zvyky všech Evropanů víc než bychom si stále dokázali připustit. Například vynucování tradice zachování panenství před svatbou dovedla tradiční katolické země k oblibě análního sexu. U Španělů, Italů, Poláků a Portugalců má dnes anální sex takovou oblibu ani ne tak proto, že by je stále ještě tížilo uchování panenství, ale přitahuje je právě jeho zákaz, to, že je pořád ze strany církve tvrdě tabuizován. Jižní Evropané jsou análem doslova posedlí, na rozdíl od Čechů, pro které není tabu, a tak je ani tolik nepřitahuje.

To takoví potomci Vikingů na Islandu, kteří jsou převážně luteráni, nedají dopustit na klasický sex, což je ovšem v jejich případě hodně nevázaná záležitost. Islanďané jsou snad nejpromiskuitnější evropský národ. Vyhlášené jsou místní diskotéky, na kterých se stačí opít spolu s dalšími a na nějaký ten sex už určitě dojde. Podobně jsou na tom i další země ve Skandinávii. Koneckonců ne nadarmo se sexu ve třech říká švédská trojka.

Víte která země má největší oblibu v orálním sexu? Nejsou to Francouzi, jak by se možná mohlo zdát, ale naši sousedé v Rakousku. Na osmdesát procent z nich ho provozuje pravidelně. Jejich sousedé Švýcaři jsou zase světovými přeborníky v masturbaci – přiznalo se k ní 96 procent obyvatel. A pak, že jsou Evropané nudní!

Zatímco běloši o sexu rádi mluví, pro jiné rasy a národy zůstává tabu. O to víc ho ovšem provozují. Ani Afričané ale nepřistupují k sexu stejně. Často panuje názor, že v Africe „šoustá kámen cihlu“. Ovšem neplatí to až tak doslova. Zatímco v Nigérii je běžné sbalit dívku na ulici a skočit na to v okamžiku, kdy najdete špetku soukromí, v Senegalu se chlapi leckdy musí snažit i mnoho měsíců, než je dívka vezme na milost. Mnoho afrických kmenů uchovává svá specifika, jež většinou vycházejí z prostého faktu, že domorodci berou sex jako něco přirozeného. Třeba v Lesothu u příslušníků kmene Basuto je běžné, že matky povzbuzují své syny k masturbaci, protože věří, že to stimuluje růst jejich penisu. V Ugandě rodiče kontrolují ranní erekci svých synů, a když se několik dní po sobě neobjeví, vyhledají lékaře. U nigerijského kmene Rukuba je běžné, že muže o panictví připravuje těhotná žena. Chlapec stráví noc s těhotnou manželkou cizího muže, která jej vše naučí, ale v budoucnosti už se spolu nikdy nesmí sejít. U některých keňských domorodců udělují první sexuální lekci neplodné ženy a u kmene Kanuri v Čadu nebo indiánů Zuni z Nového Mexika zase ty rozvedené.

autor: Kamil Blážík
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. michalmike

    >Američané jsou obecně milí kluci, ale v sexu jsou na zabití! Než sáhnou dívce na prsa, třikrát se zeptají, jestli smí.

    - nejsou náhodou na zabití ty ženský, protože si tuhle "specialitu" vymohly?