2009-Savage-Rivale-Roadyacht-GTS-Front-Angle-1280x960
Silniční jachta Savage Rivale Roadyacht GTSZdroj: Top Marques

Silniční jachta Savage Rivale Roadyacht GTS.

2.5/5
Hodnocení:

Věřte tomu nebo ne, tohle auto se opravdu jmenuje Roadyacht. Tedy přesněji Savage Rivale Roadyacht GTS. Ještě zvláštnější je možná fakt, že ho vyrobili v Holandsku, protože to zrovna výrobou aut proslulé není. Natož výrobou čtyřdveřových supersportovních kabrioletů.

Nicméně pokud byste si ho chtěli koupit, musíte se vydat do Monaca, do prodejny Top Marques, kde najdete samá špičková a superexkluzivní auta.

Rivale Roadyacht GTS je výsledkem trochu divokého snu třech mužů, Emile Popa, Justina De Boera a Martijna Ferona. K dispozici bude pouhých 20 kusů a to ve třech různých barevných kombinacích.

Zajímavé jsou zejména dveře, které se otvírají skutečně netradičně, ale i bez nich byste tohle auto rozhodně nepřehlédli. A ani ho nepřeslechnete, na palubě má totiž vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru, výkonu 670 koní a točivém momentu 730 Nm. Pouhých 1280 kg těžkému sporťáku by to mělo zaručit zrychlení na stovku za 3,4 sekundy a nejvyšší dosažitelnou rychlost přes 330 km/h. Tak to už je pořádný kalup.

V interiéru ovšem nečekejte holý karbon a odkryté vnitřnosti, jako v závodním autě – naopak. Interiér se nechal inspirovat světem luxusního jachtingu, proto ten název. Karbon ovšem v interiéru najdete, stejně jako broušený hliník, Alcantaru a ušlechtilou kůži. Sportovní sedačky jsou vyhřívané, to kdyby se venku udělalo chladno, na středové konzole místo ovladačů najdete dotykový displej a do výbavy patří i speciální lednička na lahev šampaňského.

A pokud máte rádi technické hračky, bude se vám líbit i tohle: dálkové ovládání centrálního zamykání je vestavěné v náramkových hodinkách!

autor: Jan Koubek
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.