jk
Zdroj: internet

Simpsonovi slaví…26. narozeniny

0.0/5
Hodnocení:

17. prosince spatřila světlo světa první epizoda seriálu Simpsonovi (The Simpsons) s názvem Vánoce u Simsonových. Na svědomí jí měl Matt Groening…

Jejich historie se však začala psát o několik měsíců dříve, 19. dubna 1987, kdy se poprvé objevili na televizních obrazovkách v Show Tracey Ullmanové na stanici Fox v krátké skeči. Ta se stala natolik oblíbenou, že se žlutá rodinka přesunula do hlavního vysílacího času.

A nyní…

…nyní jsou Simpsonovi rekordmanem v délce vysílání. S Homerem, Marge nebo Bartem jsme se mohli setkat již 599krát v 27 sériích a není vyloučeno, že další díly přijdou. Dnes se vysílají v 70 zemích světa a získali si miliony fanoušků. Navíc si odnesli 23 cen Emmy a mají vlastní hvězdu na chodníku slávy.

Seriál se těší obrovské oblibě i v Česku. Právě český dabing byl vyhodnocen jako jeden z nejpovedenějších. Což je dobrá zpráva pro fanoušky a pocta pro osobnosti, například Vlastimila Zavřela, Jiřího Lábuse nebo Martina Dejdara, kteří propůjčili svůj hlas animovaným postavičkám.

Seriál vymyslel Matt Groening za pouhých 15 minut a má být jakousi parodií na nefunkční rodinu. Při volbě jmen hlavních postav vycházel Groening ze jmen členů své vlastní rodiny. Co dráždí fanoušky Simpsonových je otázka, kde se vlastně nachází onen seriálový Springfield. Fanoušci hledali podle čísla Homerova řidičáku, či podle přibližné polohy na mapě. Zatím však marně. Groening vysvětlil, že název Springfield použil proto, že se jedná o jeden z častých názvů měst v USA.

Simpsonovi jsou zapsáni i v Guinessově knize rekordů, kde drží rekord v počtu hostujících celebrit v seriálu. Slavných osobností se v seriálu vystřídalo několik set, počínaje Billem Clintonem, Georgem Bushem, Mickem Jagerem a konče Lady Gaga nebo Dennisem Rodmanem. Nutno podotknout, že drtivá většina celebrit si své postavy namluvila osobně. Z českých umělců se v seriálu objevila Markéta Irglová a píseň Falling slowly.

sim

V roce 2007 se americká rodinka dostala na plátna kin v celovečerním filmu, který zaznamenal podobný úspěch jako seriál. Mělo jít o spojení několika dílů dohromady, kde Homer Simpson odstartuje největší springfieldskou katastrofu, od které se pak odvíjí další děj. Film vidělo několik milionů diváků po celém světě a výnosy se pohybovaly v řádech milionů dolarů.

film

Seriál (a samozřejmě i film) je skutečnou parodií na charaktery lidí nejen ve Spojených státech. Simpsonovi si dělají legraci z muslimů, prezidentů, celebrit nebo sportovců. Přestože některé vtípky jsou drsné, tak to počet fanoušků nezmenšuje, ba naopak. A nejinak tomu bude i do budoucna. Protože tenhle seriál neomrzí.

Takže vše nejlepší k 26. (a rozhodně ne poslednímu) výročí

 

autor: Martin Kovařík
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.