Váš kamarád je gay!
Váš kamarád je gay.Zdroj: Internet

Šokující zjištění – Váš kamarád je gay! Jak s touto informací naložit?

4.1/5
Hodnocení:

V dnešní společnosti už není vyloženě nepřijatelné přiznat jinou sexuální orientaci. Je sice pravda, že se nejedná o nic příjemného, ovšem okolí se s tím po čase smíří. Spoustu gayů a leseb by mohlo vyprávět, s jak netolerantním chováním se dnes a denně setkávají. Homofobie, tedy strach či odpor vůči homosexuálům, v menší míře pořád existuje. „Coming out“ tedy není traumatizujícím zážitkem jen pro toho, kdo chce přiznat, že je homosexuál, ale i pro jeho nejbližší – přátele, rodinu, kolegy a tak dále. Jak tedy neložit s informací, že jeden z vašich přátel je homosexuál? Jak reagovat? Změní se něco?

Samozřejmě se může stát, že ho sousta společných známých odsoudí a přeruší s ním styky. Tato reakce je typická především pro chlapy, protože se gayem cítí ohrožení a uvědomí si, kolikrát je viděl nahé a hnusí se jim to. Jestli se Vám přítel svým přiznáním zoškliví, zkuste se zamyslet, proč to tak je. Homosexualita rozhodně není nakažlivá a dotyčný přítel kvůli své orientaci přece není žádné monstrum. Může se Vám to zdát nepřirozené, můžete k tomu mít výhrady, ale pořád je to ten samý člověk, kterého dlouho znáte a doteď jste ho měli rádi.

I pokud nejste vyloženě netolerantní vůči gayům, přiznání někoho blízkého ve vašem okolí, Vás může pořádně zaskočit. Můžete být překvapení či dokonce šokováni, což je normální reakce, když tuto informaci naprosto nečekáte. Může Vám pak trvat i déle než si vše přeberete a srovnáte. Existují případy, že se nově uvědomělí homosexuálové rekrutují z řad ženatých mužů a otců rodin. V takových případech je svatba a rodina pouze krycí manévr a pokus o útěk od reality. Taková situace je pak vždy problematická a okolí na ní reaguje podstatně hůře.

V naprosté většině případů však okolí tuší, že je jedinec gay ještě před jeho coming outem. Nemusí tomu ani nasvědčovat chování – vystupování gayů jako zženštilých infalntilních a šišlajících individuí není rozhodně pro tuto komunitu typické. Okolí zbystří zpravidla v okamžiku, když dotyčný nemá několik let přítelkyni a ani se o ženy nezajímá. Tenhle stav začne byt po čase „divný“.

Po vstřebání počátečního šoku z toho, že s Vaším kamarádem je vlastně všechno jinak, zkuste nad celou situací zapřemýšlet s klidnou hlavou? Musí se vůbec něco na Vašem přátelství změnit? Tak samozřejmě nehrozí, že byste šli společně balit ženský a nemusíte se obávat, že by Vám lezl do zelí. Naopak – v okolí gayů se vždy vyskytuje celá řada hezkých holek, které jsou singl. S ženami si totiž mnohem víc rozumí a pomůže Vám nahlédnout do jejich prapodivného světa. Okolí kamaráda, který je gay, je úplně ideálním lovištěm!

Mnoho lidí se obává, že gayové jsou prostě divní. Nejde jen o jejich orientaci, ale i o chování a postoje. Většinou se nám podává obraz homosexuála, jako navoněné vyfešákované figurky, která se blyští flitry, šišlá, používá přehnaná gesta, nosí tanga a poslouchá Helenku Vondráčkovou a paří na obehraný hit Heidi Janků „Když se načančám“… Tak samozřejmě i takoví gayové existují, ale naprostá většina z nich je naprosto normálních. Na spoustě kluků ani nepoznáte, že jsou jinak orientovaných, dokud Vám to nedají najevo. Obavy, že když někam přijdete s kamarádem gayem, tak budete budit pozornost, nejsou naprosto na místě.

Většinou je pravdou, že gayové vynikají skvělým vkusem a elegancí. Většina z nich je esteticky založená a často volí povolání spjaté s vizáží a dobrým vkusem. Často proto pracují jako kadeřníci, vizážisté, stylisté nebo umělci. Schválně zkuste najít gaye, který by nedbal na hygienu, nevěděl, co je kondicionér a toaletní voda. Využijte proto jiné orientace svého kamaráda a nechte si poradit ať už s oblékáním, účesem nebo čímkoli jiným z oblasti módy. Určitě se Vám to vyplatí a zvýšite ták své úspěchy u žen.

Dalším s předsudků je domněnka, že jakmile proběhne u Vašeho kamaráda coming out, začne Vás okamžitě balit. To je naprostá hloupost. Vy taky neskočíte po každé ženské, která kolem Vás projde a ani gayové neberou všechno, co vidí. Pro Vašeho kamaráda nejste automaticky objekt touhy a nebude se Vás snažit za každou cenu balit. A už vůbec nehrozí to, že je homosexualita nakažlivá či, že by Vás za bukem znásilnil! Samozřejmě se může stát, že se kamarád vyzná z citů, které k Vám chová, ale když mu řeknete, že nemáte zájem, nebude dělat problémy. Chlapi nejsou jako ženský a nemají tendenci objekt dvé touhy uhánět za každou cenu.

Když si to shrnete, tak z přátelství s gayem plyne daleko více pozitivního než negativního. Nebojte se tedy pokračovat ve vašem přátelství.

autor: Kristýna Zápotočná
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.