sony-ericsson-xperia-play-ofic-1
Zdroj: internet

Sony Ericsson Xperia Play

0.0/5
Hodnocení:

Ačkoliv se první zmínky o tomto telefonu objevily již v roce 2006, manažeři ze Sony Ericsson existenci nového přístroje neustále popírali. Zřejmě i to přispělo k ještě většímu zpopularizování tohoto nového herního telefonu ještě před oficiálním oznámením o jeho vydání.

sony-ericsson-xperia-play-ofic-1

To bylo provedeno až 13.2.2011 na MWC (Mobile World Congress), přičemž první oficiální reklama byla k vidění již o týden dříve při zápase Super Bowl. Byli jsme svědky již mnoha spekulací, ale nyní podíváme na konkrétní fakta.

Xperia Play nabídne operační systém Android 2.3 (Gingerbread). Ten zažívá obrovský vzestup a momentální čísla jasně ukazují, že se jedná o operační systém s největším zastoupením na trhu, takže s volbou Androidu pro tento telefon můžeme být jen spokojeni. Dále poskytne procesor 1GHz Snapdragon s grafikou Andreno, která zvládá zobrazení 3D při kvalitě 60 snímků za vteřinu, což je velmi solidní výkon. Díky certifikaci PlayStation se také jedná o vůbec první telefon, který bude používat PlayStation Suite aplikaci, přes kterou si budete moct zahrát původní hry pro tuto konzoli. Prozatím už je dostupná možnost vyzkoušet hry z PS1. Ke konci roku by však měly přibýt také hry z PS2 a PS3.

Hned po zahájení prodeje bude k dispozici pro tento telefon více než 50 her, přičemž nechybí ani herní pecky jako FIFA 2010, Assassin’s Creed II, The Sims 3 nebo třeba Guitar Hero 6. Hry bude možné ovládat dotykovým displejem nebo klasickým PS ovládáním, tedy D-padem pro ovládání pohybu a čtyřmi akčními tlačítky. Xperia Play však není jen herním telefon, jedná se totiž také o velmi schopný smartphone. Ve své nabídce má totiž také:

-          A-GPS Navigaci

-          Google Maps

-          Slot pro Paměťové karty: microSDHC až 32 GB

-          Dotykový displej: TFT, s rozlišením 480 x 854 pixelů a 16,7 milionu barev

-          Fotoaparát: 5,1 megapixelu, automatické ostření, blesk a geo tagging

-          Výdrž baterie pro nepřetržité hraní na 5 a půl hodiny

Cena zatím nebyla zveřejněna, ale odhaduje se na 400 amerických dolarů, tedy v přepočtu něco málo přes 7000 Kč, což by byla velmi rozumná částka. To jsou však zatím jen spekulace, avšak v podstatě poloviční cena, než za jakou se prodává například iPhone 4, by byla pro Xperii Play poměrně velkou výhodou.

Telefon s dřívějším krycím názvem Zeus by měl vyjít už v březnu tohoto roku, a to na předních světových trzích s mobilními telefony, tedy v USA a Velké Británii. Otázkou je, zda také čeští operátoři nabídnou tento telefon, který má určitě potenciál na to, aby byl daleko úspěšnější než nepříliš povedené pokusy Nokie s telefonem N-Gage.

Autor: Jan Šťastný

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
 1. niko

  Podporuje tenhle telefon už Flash animace? Vím, že to dlouho android nepodporoval, ale u nějakých modelech už to je možné. Bylo by to jinak super.

 2. matasa

  Asphalt 6 je tiež dobrý, ale ja by som si iste nainštalovala SIMS3 a nikde by som sa nenudila, ani na dlhej ceste do školy :S

 3. luboš

  Asi ten telefon dostala jako dárek od maminky k narozkám, a teď neví co s ním :D Já bych věděl… Nainstaloval bych si Asphalt 6 a mnoho dalších her, a pařil bych do rána. Nebo ještě déle :p

 4. eugen

  Nechápu otázky tohole typu. proč si to jednoduše nevyskošíš? Proč se ptáš, jestli je zapotřeby insrtalovat hru? jestli ti někdo řekne, že ne, tak fajn, opravdu nic dělat nemusíš. A jestli ti někdo řekne, že je třeba instalovat hru, tak co potom? NIC! Stáhneš si jí a pak nainstraluješ. Co je na tom těžkýho?

  na co má takovýhle antitalent takhle skvělý telefon? já pořád makám, abych si uspořil peníze a koupil si právě takovýhle PLAY telefon. Z vlastních skušeností vím, že tenhle telefon je pro Gamery, pro ty, co se pořád hrají i doma, nebo by se prostě hrali na mobilu a ne pro běžný uživately.