sony_move
Zdroj: internet

Sony Move – další krok k dokonalejšímu hraní

0.0/5
Hodnocení:

Herní průmysl je jedním z nejdynamičtějších. To hlavní, v čem se výrobci herních konzolí právě předhánějí, je stále dokonalejší ovládání her, jenž stále lépe simulují realitu. Poslední krok udělalo Sony, které začalo prodávat speciální ovladač Move.

sony_move

Krok k ještě věrnějšímu hraní

Také vás dříve od hraní elektronických her odrazovalo poněkud složité ovládání? Ať už se jednalo o paření her na počítači nebo na některé herní konzoli, vždy bylo třeba prostudovat, jak se která hra ovládá a pořádně si to osvojit. Toho si všimli právě výrobci herních konzolí a snaží se jejich ovládání co nejvíce přiblížit tomu, jakoby to byla skutečnost. To má několik výhod – jednak je takové ovládání mnohem jednodušší, ale také se tak do hry zapojí prakticky celé tělo namísto pár prstů. S tímto revolučním ovládáním přišlo jako první Nintendo s produktem Wii a velmi zajímavý koncept představil i Microsoft s vychytávkou Kinect pro Xbox. Zahanbit se ovšem nenechalo ani Sony a přineslo ovládání s pojmenováním Move.

Nejen pohyb, ale i vzdálenost

Move doplňuje konzoli Sony Playstation 3 a skládá se ze dvou základních částí. Jednak jde o speciální kameru Playstation Eye. Tu jste si mohli pro snímání pohybu a hry, které ji podporují, pořídit i ke staršímu Playstationu 2, ale tehdy šlo o poměrně jednoduché hry, ke kterým stačilo pouze snímat obrys vašeho těla. Kamera Playstation Eye se připojuje k samotnému zařízení prostřednictvím rozhraní USB a nabízí vyšší rychlost a rozlišení obrazu. To nejdůležitější je však samotné ovládání, které je senzorem monitorováno.To připomíná tzv. „nunčaky“ od Nintenda Wii. Má tvar válečku (někdo tvrdí, že vibrátoru či mikrofonu), ke kterému je ovšem v Move připojena malá koule z měkkého plastu. Ta při zapojení a používání svítí. Právě koule je senzorem snímána a díky tomu, že nemění svůj tvar, lze přesně odečíst vaší polohu. Obrovskou výhodou tak je, že Move umožňuje monitorovat nejenom pozici a pohyb ovladače, ale také jeho relativní vzdálenost. Navíc obsahuje magnetometr, díky kterému se počítá vzdálenost od země, a tím se hra podobá ještě více realitě. Aby bylo hraní ještě věrohodnější, jsou pro ovladač k dispozici různé nástavce – podle toho, o jakou hru se jedná. Pokud chcete např. zahrát střílečku, můžete ovladač umístit do nástavce ve tvaru pistole. Stejně tak hru, která simuluje ping-pong, lze umístit do speciální ping-pongové pálky a vychutnat si tak pinčesový mač. Hrát můžete proti druhému hráči nebo proti počítači.

Ping pong jako ve skutečnosti

Ti, kteří si zatím mohli vyzkoušet všechny tři konzole s realistickým ovládáním (Kinect pro Xbox, Nintendo Wii a Move od Sony), tvrdí, že právě Move zachází nejdále a je zatím nejlepším na trhu. Takový ping-pong se tak stává – také díky propracovaným stupňům obtížnosti – vhodným i pro ty, kteří ho hrají závodně, protože hranice mezi hrou a skutečností se výrazně stírá. Kromě sportovních her nabízí  Move různé gamesy, ve kterých se měníte třeba v pohádkové charaktery. I tady se můžete do figury vtělit velmi snadno. Vaše tělo je totiž monitorováno pomocí velkého množství čidel a pohyby, které děláte ve skutečnosti, se naprosto věrně předají vaší pohádkového postavě. Důležitá je také nabídka her. Ti, kdo již Playstation 3 mají, jistě uvítají možnost stáhnout si upgrade a přizpůsobit tak své staré hry novému ovladači. Pokud vás Move zaujal a rádi byste si zapařili, určitě vás potěší jeho celkem příznivá cena. Prodává se zhruba za 1 500 Kč. Bohužel pro některé hry je vyžadováno mít ovladačů více. A pokud budete chtít hrát ještě s někým, můžete potřebovat třeba i čtyři, což se už pěkně prodraží.

Michaela Kadlecová

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.