rio
Zdroj: M-zone

Sportovní kalendář aneb kde uvidíte české sportovce v roce 2016

0.0/5
Hodnocení:

Rok 2016 bude na sportovní akce nesmírně bohatý. Co se tedy odehrálo v lednu a únoru a na co se ještě můžeme těšit ve zbývajícím roce 2016? Leden a únor již máme za sebou a ani v zimních měsících nebyla o zajímavé sportovní akce nouze.

Lednové Australian Open, které potěšilo milovníky „bílého sportu“, automobiloví příznivci s napětím sledovali Rallye Dakar a v akci jsme mohli vidět i rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou a její rychlobruslařské kralování nebo Gabrielu Soukalovou v rámci Světového poháru v biatlonu.

bia

Únor se opět nesl ve znamení biatlonu a rychlobruslení. Pro tenisové fanoušky byl lahůdkou Fed Cup, kdy české tenistky zvítězily na horké rumunské půdě.

V březnu se můžeme těšit na Davis Cup, kde se Česká republika, v čele s Berdychem a Štěpánkem, utká s Německem. Medailové ambice budou mít biatlonisté na MS v norském Oslu. Zvláště výkony žen dávají pomýšlet na zajímavý výsledek. Kromě MS bude finišovat i Světový pohár biatlonistů a biatlonistek. V americkém Portlandu budou bojovat atleti na halovém MS. Ačkoli některé české hvězdy účast odřekly, o zajímavá jména a výsledky jistě nebude nouze.

Dubnový program bude na velké události spíše chudší. Výjimku tvoří golfové Masters, kde se představí světová golfová špička. Naplno se rozběhne i Formule 1 a MS silničních motocyklů.

form

Naopak v květnu se bude na co dívat. Největší pozornost bude upřena do Ruska, kde si to o titul mistrů světa rozdají hokejisté a my doufáme, že se českým hráčům podaří přivézt vytouženou medaili. Cyklisté napjatě očekávají tradiční Giro´d Italia. Odstartuje série atletických závodů v rámci populární,a velice štědře dotované, Diamantové ligy. V Ostravě se uskuteční další ročník mítinku Zlatá tretra, kam by měl zavítat i nejrychlejší muž planety Usain Bolt. Druhý tenisový grandslam, Roland Garros, je na programu koncem května v Paříži.

hoc

Červen bude ve znamení fotbalu. EURO, které hostí Francie, slibuje hodně zajímavou podívanou a  fanoušci jsou jistě zvědaví, jak se povede českému týmu. Kromě dalších závodů ze seriálu F1 a MS silničních motocyklů si na své přijdou golfoví nadšenci, kteří mohou těšit na druhý major sezony – US Open. Pokud chcete vidět sportovní hvězdy i v Česku, pak zamiřte do Nového Města na Moravě. Právě tam se totiž pojede MS horských kol. Lahůdkou pro příznivce tenisu bude legendární Wimbledon, kde se kromě jahod a šlehačky bude servírovat ten nejlepší tenis. Takže pokud nemáte plán na přelom června a července, můžete si udělat výlet do Londýna.

Červencová nabídka potěší cyklisty. Pojede se totiž tradiční a velice populární Tour de France. Atleti se utkají o evropské medaile na ME v Nizozemsku. Nicméně všichni sportovci a diváci se již pomalu budou soustředit  do jiné destinace.

at

Srpen bude patřit olympijským hrám v Rio de Janeiru. Od 5. do 21. srpna se zraky všech sportovních fanoušků budou upínat do jižní Ameriky. Ani Česko nebude bez medailových ambicí a zvláště atletika či vodní disciplíny by mohly přinést nějaký ten cenný kov. Ani s časovým posunem to nebude nijak drastické, v Riu je oproti Praze pouze o 3 hodiny méně. Takže si nebudete muset na vybrané soutěže nijak výrazně přivstat. Rio se bezesporu proslavilo karnevalem, plážemi a sambou. Doufejme, že se podobně nadšeně bude vzpomínat i na letošní olympiádu.

Kromě Ria bude na programu začátek tenisového US Open, které se koná tradičně v New Yorku.

Fanoušci motorismu si dají sraz v Brně, protože právě tam se v srpnu pojede Velké cena České republiky.

V září bude pokračovat US Open a o slovo se přihlásí i poslední velký cyklistický podnik – španělská Vuelta. Fotbalistům začnou kvalifikační boje o postup na MS 2018, kdy v prvním zápase přivítají Severní Irsko.

Čeští fanoušci, a zvláště fanoušci hokeje, si nenechají ujít Světový pohár v hokeji, který pořádá město hokeji zaslíbené – kanadské Toronto. V akci se představí nejlepší světoví hokejisté a ani český tým není bez šance na úspěch.

floz

Říjen nabídne pokračování kvalifikačních bojů českých fotbalistů – soupeři jim budou Německo a Arménie. Nejlepších 8 tenistek se utká na Turnaji mistryň, který už poněkolikáté hostí jihovýchodní Asie, konkrétně Singapur.

Listopadový program obstará především tenis. Stejně jako ženy, i muži se utkají na Turnaji mistrů, tentokrát zamíří do Londýna. Na programu jsou i finále obou týmových soutěží – Davis Cupu i Fed Cupu. Doufejme, že se v některém finále objeví český tým.

Ani v čase předvánočním nebudou sportovní akce chybět. V prosinci se uskuteční MS mužů ve floorbalu, které se koná v lotyšské metropoli Rize. Fanoušci házené se mohou těšit na MS žen. Poslední větší akcí bude plavecké mistrovství světa.

flor

Jak vidíte, bude z čeho vybírat. A zdaleka zde nebyly zmíněny všechny akce, které se na rok 2016 chystají. Snad si z tohoto sportovního menu vyberete ;)

 

 

 

 

autor: Martin Kovařík
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.