gramofon
Zdroj: Internet

Staňte se dýdžejem, víme jak na to

0.0/5
Hodnocení:

Chodíte rádi na párty? A také obdivujete dýdžeje, který je uprostřed všeho dění a upírají se na něj zraky všech? Napadlo vás někdy, že byste se jím dokonce stali? Ukážeme vám, jak si cestu k dýdžejingu můžete zkrátit!

Nejdřív je trénink!

Pokud se chcete stát dýdžejem, musíte hlavně začít hrát a trénovat. A to není jen tak, protože pro hraní potřebujete patřičné vybavení a to není zrovna levné. Naopak, vyjde vás na desetitisíce. Dalším problémem je jak začít. Pokud nemáte zrovna kamaráda, který techniku mixu ovládá, můžete to zkusit sami. To však předpokládá techniku pokusu a omylu, která nemusí vždy vést k cíli, nebo k němu může vést až po podstatně delší době, než když by vám někdo poradil. Kde ale takového ochotného dýdžeje najít? Máme pro vás odpověď. Ve škole pro dýdžeje!

Co vás ve škole naučí

Pokusy založit dýdžejskou školu už tady několikrát byli, bohužel se jich jen málo skutečně ujalo. Nejstarší školu pro dýdžeje tedy najdete v Brně, konkrétně se koná v místním asi nejznámějším klubu Fléda. Škola trvá dva dny, které si musíte vyhradit celé – od rána do večera. Koná se vždy jednou za čas – zhruba jednou za pár měsíců. Kurzu se účastní vždy maximálně čtyři budoucí dýdžejové, takže je zřejmě dobré rezervovat si místo včas.

A jak vše probíhá?

To základní, do čeho byste měli v dýdžejské škole proniknout, je technika. V brněnské škole se budete učit hrát jak pomocí CD playerů, což je dnes zřejmě nejrozšířenější dýdžejská technika, tak pomocí gramofonů Technics. Není opomenuta ani hra pomocí počítačových programů. Do těchto dovedností vás zasvětí známý brněnský dýdžej Orbith. Dozvíte se ale něco o tom, jak prorazit a sehnat si své hraní a prosadit se. Nečekejte nějaké škrobené prostředí, ale spíše přátelské vztahy. Večer (a v noci) je dokonce naplánována společná návštěva klubu, takže i zapaříte!

Pokud to chcete zkusit sami a za pár korun

Pokud jste raději samouk, máme pro vás další tip, jak začít s dýdžejingem, aniž byste museli investovat velké finance, a tou je hraní z počítače. Pokud nechcete utratit skutečně ani korunu a chcete si alespoň trochu k mixování „přičuchnout“, pak si stáhněte některý z dýdžejských počítačových programů, jako je třeba KraMixer. Tento program ovládáte myší a můžete tak mixovat dva hudební soubory dohromady. K dispozici máte podobné efekty, jako jsou na mixážním pultu, pouze na ně nešaháte „ručně“, ale virtuálně. Pokud se vám mixování zalíbí a budete chtít si dopřát více z možností mixu, můžete si pořídit ještě další vybavení – speciální zvukovou kartu s mixážním pultem. Ten připojíte k počítači, nebo notebooku a rozšíříte tak ještě možnosti mixážního programu. Externí zvukovka vás přijde na dva tisíce a výše. Takže teď už jen učit se a vydržet!

-mia

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.