W715_see_the___t_large_1
Zdroj: internet

Super mobily za pár kaček

0.0/5
Hodnocení:

Mobily nám už dnes zdaleka neslouží pouze k volání a posílání zpráv. Běžně se přes ně připojíme k internetu, pustíme si nejnovější hity, „vyblejskneme“ momentku či použijeme GPS. Naštěstí už zdaleka neplatí, že tyto funkce jsou dostupné pouze v drahých přístrojích. My vám ukážeme, že pořídit si mobil s určitou chytrou funkcí může každý už za pár korun!

Sony Ericsson W715 – s Wifi pod čtyři tisíce

W715_see_the___t_large_1

Bezdrátový internet, neboli Wifi, je nadmíru praktický – Wifi sítě zdarma najdete na celé řadě míst, a proč jich tedy nevyužít pro bezplatný přístup k internetu? My jsme pro vás vybrali mobil od firmy Sony Ericsson, zástupce řady Walkman, SE W 715, který umožňuje také pohodlné přehrávání muziky. K tomu slouží tlačítka, která najdete přímo na těle mobilu, takže není nutné se k hudbě složitě propracovávat přes menu telefonu. Jde o trochu starší mobil, který má výsuvnou konstrukci, takže vám poskytne jak pohodlí velkého displeje, tak plnohodnotnou klávesnici. Foťák nabízí rozlišení 3 megapixely, ale bohužel nemá autofocus, takže kvalita fotografií není právě prvotřídní.

Samsung C3300 Champ – s konektorem pro běžná sluchátka

samsung

Posloucháte na mobilu rádi muziku? Mobilní telefony dnes již běžně konkurují MP3 přehrávačům, takže proč se tahat se dvěma přístroji, když stačí jeden? Mobily dnes mají celou řadu prvků, které vám poslech hudby usnadní – speciální ovládání, paměťovou kartu, ale většina z nich umožňuje poslouchat muziku pouze na sluchátkách, které se prodávají s konkrétním modelem mobilního telefonu. Mnohem praktičtější je tedy, pokud připojíte k mobilu běžná sluchátka s klasickým 3,5 mm konektorem. Tato sluchátka můžete použít třeba pro mobilní telefon Samsung C3300 Champ, který pořídíte už za cenu kolem dvou tisíc. Mobil má vnitřní paměť 30 MB, ale tu rozšíříte pomocí paměťové karty, takže si můžete užít mnoho hodin muziky. Krom toho mobil nabízí dotykový displej. Jeho stinnou stránkou je fotoaparát, který poskytuje pouze 1,3 megapixelové rozlišení.

LG GT350 Town – s plnohodnotnou klávesnicí

lg-mobilni-telefony-lg-gt350-large

Také píšete neradi esemesky, protože vás unavuje postupné vyťukávání písmenek na mobilní klávesnici? Nevadí, pořiďte si mobil s plnohodnotnou klávesnicí, na které píšete jako na počítači. Doporučíme vám LG GT350 Town, který koupíte už za 3200 korun. Jde o vysouvací mobil, ze kterého klávesnici vyšoupnete a kromě ní můžete mobil ovládat pomocí dotykového displeje. Kromě toho mobil uchvátí hlavně možností poměrně rychlých datových přenosů. Jde o mobil, který cílí hlavně na mladší teenagerské fanoušky, což se podepsalo na jeho vzhledu, a to může některé starší uživatele odradit. Mobil také nedoporučíme těm, kdo ho často využívají k focení – rozlišení dva megapixely není zrovna ohromující.

LG GM360 Viewty Snap – pěkné fotky pomocí pěti megapixelů

lg-mobilni-telefony-lg-gm360-large

Pořizovat fotky mobilním telefonem je velmi praktické – máte ho stále po ruce, přesně to pravé pro pěkné momentky. Aby byly momentky použitelné, měl by fotoaparát mobilního telefonu mít určité rozlišení. S pěti megapixely a dalšími funkcemi, které nabízí mobil LG GM360 Viewty Snap, pořídíte fotky, které mohou putovat rovnou do rodinného alba. Mobil poskytuje také špičkovou optiku Schneider-Kreuznach, dále si fotku přisvětlíte diodovým bleskem a na uložení fotek máte k dispozici paměťovou kartu. Mobil si pořiďte skutečně hlavně na focení, umí sice také přehrávat muziku, ale zvuk vás moc neuchvátí.

Nokia 5230 – díky GPS  se neztratíte

nokia

GPS navigace se staly naším společníkem nejen na cestách a milujeme je za to, jak nám usnadňují život. Zhruba před dvěma lety se začaly GPS čipy montovat i do mobilů. Se skutečně převratnou možností přišla tento rok Nokia – na svých stránkách poskytla mapy do mobilu s navigací zdarma. Nejen proto vám doporučíme mobilní telefon Nokia 5230 s dotykovým displejem a hlavně GPS. Displej mobilu má úhlopříčku 3,2 palce, takže ho nedoporučíme jako zcela plnohodnotnou navigaci do auta, ale jinak vám ušetří spoustu času při hledání! Neuchvátí datovými přenosy a dvoumegapixelovým fotoaparátem. Mobil nemá klasickou klávesnici – ovládáte ho pouze pomocí dotykového displeje. Zaplatíte za něj pouze zhruba 3500 korun.

Michaela Kadlecová

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.