Aston-Martin-3
Zdroj: internet

Svezení pro kočku

5.0/5
Hodnocení:

Stojí na zastávce u parku, za chvíli bude půlnoc, široko daleko nikdo. Vracím se ve své vytuněné mazdě domů a tahle blonďatá kočička, co se choulí do zlatavé bundy, vypadá opuštěněji než ten pověstný kůl v plotě. Nevím proč, ale vím, že lehké zboží to není. Zastavím, couvnu, stáhnu okénko.

Aston-Martin-3

„Rád pomůžu dámě v nesnázích. Chcete někam odvézt? Stát v tuhle dobu u opuštěného parku není pro křehkou dívku moc bezpečné.“

Nevěřícně na mě pohlédne.

„Nemusíte se bát, ukážu vám občanku a průkazku do knihovny. Fakt. Klidně vás odvezu domů, nebo kam budete chtít. Bez postranních úmyslů,“ zkouším to s úsměvem. A pomyslím si: Nejradši bych tě odvezl k sobě domů a nenechal tě celou noc spát. Jenže doma mám svoji Soňu a navíc je ti sotva dvacet, co pak ráno s tebou? No ale – z postele bych tě prostě fakt nevyhnal!

Znovu si mě poměří, ale mám takový dojem, že spíš než já ji zajímá moje auto. Dme se ve mně pýcha. Postavil jsem tuhle káru z havarovaného šrotu vlastníma rukama.

„Tímhle?“ ohrne nosánek a věnuje mému kočkolapu pohled, jakým dívky jejího typu hledívají na krabičku červů, které rybáři používají k lovu těch největších a netlustějších ryb.

„No tak ferarri to není, ale ničím lepším nemůžu sloužit.“

Ušklíbne se a pronese: „To se radši nechám znásilnit bezdomovcem.“

Mně dojde zásoba dobré vůle a slušného chování, bez zaváhání ji pojmenuji nafoukanou nánou a rychlostí tři sta z místa mizím.

Když se pak bavím s kamarády v hospůdce „U zlomený nohy“ na téma, které auto je kočkolap a které urážka, hoši se chechtají. Shrnul jsem poznatky a zkušenosti čtyř kluků – ve věku od 23 do 39 let – na téma: Svezení pro kočku. Je pravda, že během této diskuse se servírka urazila, výčepní Gábina nám odmítla ještě nalít, seriózní kravaťák, jenž ke Zlomený noze zašel asi omylem, si nás měřil pohrdavým pohledem a v koutě zapíjející depku stálý štamgast, praktický lékař Vondruška, začal tleskat. Další pravdou je, že jsme se u toho hodně nasmáli, a je taky fakt, že dva nezadaní z nás pak spokojeně odkráčeli domů a my zbývající, na které doma čekala „drahá polovička“, jsme docela rádi zamířili do domácích pelíšků.

A tady je několik pravd, které z toho našeho popovídání vzešly:

Nemáte-li nejnovější typ luxusní káry, nepatříte mezi velký kluky. Smiřte se proto s tím, že nemáte na to mít to, co velcí klucí mívají – luxusní kočku. Spokojit se musíte s kategorií „méně luxusní“. Pokud byste se obávali, že kočky spadající do této kategorie přesně nepoznáte, vaše auto vám bude dobrým detektorem. Můžete se na něj zcela spolehnout.

S rostoucím věkem vašeho vozu klesá jeho cena a vaše atraktivita. Výjimkou jsou auta stará tak, že se řadí do kategorie veteránů, nejlépe takových, jejich cena se šplhá do astronomických výšin. Kromě veterána ovšem musíte vlastnit navíc ještě moderní kárku, která reprezentuje na první pohled a do které je luxusní kočka vůbec ochotna svůj zadeček posadit Bude-li to sporťák, tím líp. Ten již na první pohled vysílá neklamné signály o tom, že se ve vaší náprsní kapse krčí zlatá karta a že volný čas netrávíte rejděním kultivátoru po trávníku na zahradě, ale rejděním golfové hole po greenu.

Při výběru (nedej bože bazarového) kočkolapu vsaďte především na vizuální dojem. Počítá se hlavně barva, nejlépe metalíza, a množství chromovaných dílů. Luxusní kočka je nastavená na program „čím víc chromu, tím víc chlap“, přičemž pojem „čím víc chromu“ pro ni znamená „tím víc nabitá šrajtofle“ či vlastnictví zlaté karty. Pozor: U kategorie „Luxusní kočka+“ bývá bráno v potaz i logo automobilky. Poznámka: Luxusní kočce je úplně fuk, jestli vůz disponuje systémy ABS či TCS. Podstatné je, abyste měli dobře zmáknutý systém svlékání tak, abyste jí přitom neponičili make-up a účes.

Litá kola jsou nutností! Luxusní kočky si potrpí na luxusní obuv. A kola vozu takovou obuví svým způsobem vlastně jsou. Zapomeňte proto na obyčejné plecháče. Ty v jejích očích představují podobnou zlotřilost, jakou by bylo vyjít ven v pantoflích od Vietnamců.

A navíc vám prozradím, proč nám Gábina odmítla ještě nalít. To když jsme se snažili dobrat toho, jestli i v očích mužů stoupá kredit ženy, která usedá za volant luxusní kárky. Vlado totiž pravil, že kdyby byla nahatá, tak snad jo. Jinak je mu prý jedno, jestli mu brambory přiveze v káčku, anebo v audině. Vždycky mu prý budou chutnat stejně. Je to trochu neandrtálec – ale s dobrým srdcem. Jinak by s ním jeho Jana asi těch třináct let nebyla. I když ji ulovil na docela obyčejnou škodovku…

Autor: -ebra-

autor: pitrs
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. turulko

    a co když má takovýhle auto právě nějaká holka? tak je to co? jinak já osobně si myslím, že takovýhle holky vůcec nestoja za to…