Tatarský biftek
Syrový maso největší pochoutka !!!Zdroj: Profimedia

Tatarský biftek k večeři místo kapra, řízků nebo cukroví…

5.0/5
Hodnocení:

Udělejte si netradiční vánoční nebo silvestrovské menu, Kapra hoďte zpátky do řeky, řízky psovi, chlebíčky dejte bezdomáčům na náměstí a naládujte se doma tatarákem! Příliv energie a primitivních pudů na sebe nenechá dlouho čekat. A ještě ušetříte penízky za sirky…

Tuhle na vlastní nebezpečí konzumovanou syrovou pochoutku „vymyslel“ slavný válečník Gingis Khan, když se proháněl na koni mongolskou stepí. Prostě strčil hovězí steak pod sedlo, rajtoval a večer k rozmělněnému masu jen přisypal cibuli…

No, dneska už ve svém bavoráčku asi tohle nevytvoříte, že. Leda byste přes flákotu přejížděli autem sem a tam.

Jednodušší bude koupit:

  • Půl kila pravé hovězí svíčkové
  • 10 vajec
  • Worcesterskou omáčku
  • Dijonskou hořčici, obyčejnou hořčici
  • 2 cibule, nejlépe šalotku, ale není nutné
  • Sůl, pepř,
  • Kečup, kapari
  • Chleba a česnek na topinky, olej

Příprava tataráku je prostá, ale nesmí se odšvindlovat, což neplatí jen pro tuhle, tak trochu morbidní, pochoutku… Maso se odblaní (nožem se pokusíte odřezat vše, co evidentně není maso)a jemně nastrouhá. Pokud trváte na umletí, melte alespoň 2x! Potom opepříme, jemně osolíme a přidáme podle chuti nadrobno (velmi nadrobno!) nasekanou cibulku. Pořádně promícháme a necháme odležet v ledničce, klidně i do druhého dne. Minimálně ale alespoň 2 – 3 hodiny.

Potom vytvoříme malé bochánky, které známe z restaurace. Z vrchu vytvoříme důlek a do toho opatrně umístíme žloutek. Pozor, vejce nejprve rozbijeme o hrníček a do něho se pokusíme vylít bílek. Žloutek by měl zbýt ve skořápce a z té potom přendáme na masový bochánek. Klid, budeme potřebovat max. 6 vajec, máme tedy 4 chybné pokusy. Další den máte suroviny na vaječnou míchanici… K takto připravenému tataráčku podávejte kečup, kapari v mističce, můžete i cibulku a sůl s pepřem na dochucení.

Co ale v žádném případě nemůže na stole chybět, jsou topinky. Příprava topinek je kupodivu možná složitější, než příprava celého tataráku. Topinky se totiž dají zkazit tisíci možnými způsoby. Stačí použít příliš měkký nebo nestejnoměrně nakrájený chleba, nalít moc oleje na pánev, nebo je zapomenout včas vyndat. Správně připravené topinky jsou světle hnědé, křupavé a neteče z nich tuk! Tak tedy: alespoň dva dny starý chléb nakrájejte na krajíčky, nechte rozehřát olej v pánvi a pečlivě z obou stran osmažte. Ihned po vyjmutí potřete česnekem.

Žrací orgie mohou začít. Na stole jsou na talířích úhledné bochánky masa, k dochucení nechybí kečup, sůl a pepř. Z hromady nasmažených topinek můžete vybírat tu nejpovedenější. A nezapomeňte vše pořádně zapít. Nejraději vodkou – na spálení červa!

 

autor: Ivana Prudičová
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.