tetovani
Zdroj: internet

Tetování není bez rizika!

0.0/5
Hodnocení:

Rozhodli jste se, že si pořídíte někam na tělo pěkný obrázek, čili tetování? Pak čtěte pozorně, protože tetování není rozhodně bez rizika!

Dočasné raději ne

Předem bychom vás chtěli varovat před tzv. dočasným tetováním. To by se možná mohlo některým váhavcům zdát, jako prima kompromis, ale věřte, že výsledek vás s největší pravděpodobností dost zklame. Pokud si totiž myslíte, že takové tetování si budete několik let užívat a pak se najednou vytratí, mýlíte se. Tetování bude pěkné pouze chvíli a brzo se vám z něj stane nedefinovatelný rozmazaný útvar. Určitá naděje svítá pouze ve vývoji nových barev, které by měly být v kůži totálně odbouratelné. Zlepšuje se také kvalita laserů, které dnes dokáží nechtěný obrázek odstranit rychleji a také méně bolestivě. Pokud si tedy tetování chcete pořídit, doporučíme vám určitě to klasické, tedy na celý život.

Nejde o „malování“

I když se to na první pohled tak zcela nezdá, tetování je poměrně značný zásah do vašeho těla – nejde jen tak o nějaké nezávadné „malování“. Tatér přichází do poměrně dlouhodobého styku s vašimi tělními tekutinami, a z toho vzniká množství různých rizik. Asi nemusíme opakovat, že vám doporučujeme návštěvu profesionálního studia a ne nějakého pokoutního umělce (zejména na dovolené v exotických krajinách jich mžete poměrně dost), tedy hlavně místo, kde se bude dbát na čistotu a sterilitu. Tetování se provádí jehlami, které musejí být jednorázové a sterilní. Tu byl tatér vytáhnout buď ze sterilního pytlíku, ve kterém se prodávají, či ze sterilizačního přístroje.  Sterilizce by měla proběhnout bezprostředně, než začne tetovat. Na ochranu by však měl dbát i tatér, který by se měl dobrovolně chránit třeba rouškou. Při tetování totiž odstřikují z ranky mikroskopické kapénky krve a každá s nich může tatéra nakazit.

Nemoci

V první řadě vám hrozí nebezpečné nemoci, které jsou přenosné krví. Jde pochopitelně o HIV, ale také hepatitida typu C a B, ale i tetanus a tuberkulóza. Přenosu těchto nemocí lze zamezit, pokud salón bude splňovat zásady sterility – nástroje by měly být čisté a vydezinfikované po každém použití, tatér by měl používat jednorázové latexové rukavice, nejlépe pudrové a často si mýt ruce.

Alergie

Riziko alergií v poslední době výrazně stoupá a nejinak je tomu u tetování. Větší riziko, že zrovna vás potká nějaká alergie, je pokud se necháváte tetovat různými barvami, problematická je zejména červená. Jak takovou alergii poznáte? Z tetovaného místa začne vytékat čirá tekutina, tetované místo je silně zduřelé a zarudlé. Bohužel se jedná o skutečně vážnou komplikaci, protože v takovém případě je nutné tetování na dobro odstranit. A alergie na tetování vás může potkat dokonce ještě několik let poté, co vám bylo tetování aplikováno.

S červenou opatrně

Problémy s červenou barvou tetování vás mohou provázet celý život. Tato barva totiž obsahuje kysličníky železa, což může negativně působit při vyšetření magnetickou rezonancí. Může se totiž zahřívat, či vás brnět. V některých případech může být údajně obrázek i spálen či zdeformován.

Autor: -mia-

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.