ipad1
Zdroj: internet

To nejlepší z luxusní elektroniky za poslední týden

0.0/5
Hodnocení:

Hledání výjimečných zážitků má mnoho podob a jednou z nich je i nákup luxusní elektroniky, tedy věci, v níž se dokonale snoubí původní funkce zařízení, dále unikátní vizáž i provedení a do třetice astronomická cena.

Speciální edice Apple iPadu pokrytá diamanty

ipad1

Cílem úvodní části nebude rozebírat technické vlastnosti této nedávno uvedené novinky, jako spíše představit jednu její unikátní variaci. Za dílem stojí designér známý jako Tacori, který se rozhodl přední část běžného Apple iPadu vyšperkovat skutečně doslova a do písmene: na čelní stranu zařízení umístil celkem 11,43 karátů diamantů v barvě G/H a kvalitě VS2/SI1. Jedná se o model s 3G modulem a vybavený 64 GB flashe. Přístroj dováží skupina Mervis Diamond Importers, u níž je také k mání za 19 999 USD.

Mobilní telefon Ulysse Nardin Chairman Diamond Edition

2

Známý výrobce luxusních hodinek připomínajících malé mechanické zázraky se nedávno pochlubil se smartphonem jménem Chairman Diamond. Jde o první zařízení tohoto typu od firmy, ovšem časem se má objevit ještě dalších 5 bratrů. Tělo přístroje je pokryto 2 000 miniaturními brilianty, které jsou zasazeny do kastle z bílého zlata. Díky této nezvyklé kombinaci se smartphone rázem vyšvihl s cenou 129 000 USD na prestižní místo „Nejdražší smartphone na trhu“. Novinka má 3,2“ displej pokrytý safírovým sklem super-odolným proti poškrábání. Samozřejmě zvládá přehrávání videa, má 32 GB interního úložiště a 8 Mpix digitál. Vše je poháněno operačním systémem Google Android OS. Zařízení nechybí ani podpora 3G a čtečka otisku prstů. A teď to nejzajímavější, mobil není třeba dobíjet, natahuje se sám mechanicky unikátním mechanismem již známým z hodinek Ulysee Nardin.

Dokonalé reproduktory od Aesthesis

3

Patrně jen nemnoho hudebních fajnšmekrů dosáhne svým příjmem na vybavení pocházející z dílen švédské společnosti Aesthesis, která o sobě nedává vědět často. Když už ale ano, tak to obvykle stojí za to. Tentokrát se po více než 4 letech odmlčení pochlubila se speciálními reproduktory určenými pro nejnáročnější hudební audiofily. Firma se nechala slyšet, že jde o první z řady podobných produktů a prý se máme ještě na co těšit. Ale obraťme pozornost zpět k repro – jedná se o přísně limitovanou edici 100 kusů ručně vytvořených z uhlíkových vláken a nerezové oceli. Výška soupravy je zhruba 1,2 metru. Jeden pár reproduktorů přijde na 80 400 USD, takže zájemci spěchejte, ať na vás zůstane…

Autor: Petr Hájek

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.