omega-certifikát
Hodinky OmegaZdroj: Internet

To nejlepší z mužských hodinek na dnešním trhu, díl 1.

1.1/5
Hodnocení:

I když jsme v dnešní době doslova obklopeni desítkami časoměřičů (PC, mobil, mikrovlnky, …), jistě se shodneme, že jsou to pořád právě poctivé hodinky, kterými muž nejlépe vyjádří či zdůrazní svůj styl.

Breguet Classique Mechanical

breguet-double-tourbillon-classique-grande-complication

Na světě snad není jiné hodinářské firmy, která by měla bohatší historii, než jakou vlastní značka Brequet. Jde o oficiálního francouzského výrobce časoměřičů již někdy od dob Ludvíka XIV, jeho hodiny tedy tikaly v pokojích takových historických velikánů, jako byla Marie-Antoinette, Wellington či Bonapart. A do dnešního dne si firma udržela svoji hlavní filozofii: vyrábět mechanické hodinky bezchybné a dokonalé technické konstrukce i zpracování. Pouzdro hodinek má průměr 39 mm, což je solidní střed. Vše, co na hodinkách vidíme, je komplikovaná ruční rytina. Čísla zde najdeme římského typu. Samozřejmostí jsou i dny v týdnu, datum a hračičky jistě potěší měnící se měsíční fáze. Hodinky vydrží natažené po dobu 46 hodin.

Baume & Mercier Riviera Mens Quartz Watch

Baume

Vypadá to, že firmy tvořící hodinky udělají cokoliv, aby prokázaly, že je to právě jejich model, který je tím nejpřesnějším na světě. Připomeňme si pro zajímavost, že zakladatel značky Rolex měl svoje hodinky připevněné na stěně batyskafu Trieste, s nímž se jeho posádka dostala na dno mariánského příkopu. Hodinky, které máme před sebou tentokrát, byly otestovány rovněž velmi nezvykle, totiž připevněné ke kolu BMW M1 a to po celých 24 hodin závodu Le Mans. Hodinky tak musely ustát teplo, rotaci i akceleraci a nutno dodat, že úspěšně. Tento model je odolný vůči vodě do 200 metrů. Design hodinek je díky svému 12hrannému rozvržení velmi neobvyklý a zaujme okolí na první pohled.

Breitling Hercules Automatic

Breitling Hercules Automatic

Třetí model zaujme na první pohled tím, že se jedná o hodinky rekordně velkého průměru, tedy na tvůrce, firmu Breitling. Dokonce i jejich jméno napovídá (Hercules), že jsou nejvhodnější pro osoby, které si potrpí na skutečný malý orloj na ruce – průměr 44,8 x 15,7 mm výšky hovoří za vše. Poutko i pouzdro je ocelové. Hodinky se díky své velikosti výborně čtou a to i navzdory faktu, že nemají popsány číslice kromě dvanáctky. Model je automaticky natahován při libovolném pohybu a v jeho mechanismu se skrývá 38 rubínů v rámci zajištění co největší spolehlivosti a přesnosti za všech podmínek.

Porsche Design P6910 Satellite Indicator

Porsche Design P6910 Satellite Indicator

Poslední dobou jsou velice populární hodinky, v nichž se kříží zkušenosti kvalitních světových výrobců hodinek na straně jedné a proslulosti některé závodnické stáje na straně druhé. Jak nám již prozradilo jméno tohoto modelu, tentokrát bude vše pod taktovkou studia Porsche Design. Hodinky sdílí s Porsche totéž, co jejich auta – nejmodernější technologie, výkon, i kvalitu mechanického provedení. Zkušení znalci aut značky Porsche zřejmě v designu odhalí to, co musí být nám ostatním prozrazeno: hodinky jsou inspirovány modelem Porsche Carrera GT. Mimochodem, jsou unikátní také svojí rekordní komplexností – obsahují na 800 součástek! O pohon všech funkcí se zde totiž stará složitý samonatahovací mechanismus.

Autor:  Petr Hájek

autor: Mzone
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
 1. WTF

  Nejvtipnější je že si stahnul fotky z internetu a na těch od Porche design je i hologram prodejce fejků odkud to stahl.

 2. Kamil

  Díky odkazu na článek, jsem se dostal na tyto stránky. Obsah může být možná zajímavý, ale díky tomuto slohové cvičení připomínajícímu článku, si tady nepřečtu vůbec nic a stránky urychleně opouštím. Jak může někdo psát o hodinkách, když o nich nic neví?

 3. Pavel

  To,že každý člověk nemusí nutně rozumět hodinkám, je fakt, ale proč proboha takoví lidé o nich píšou?! Pan Hájek hodinkám nerozumí, to je jasné, ale k tomu nenapsat pod hodinky s nápisem AUTOMATIC že jsou na baterku, stáčí jen umět číst, ne?! Další bláboly popsal kolega bagrista (a ještě by se něco našlo). Bohužel si nedělám iluze, že v jiných oborech je situace lepší…

 4. bagrista

  Tak to vypadá, když článek o hodinkách píše někdo kdo má na ruce Casia, nebo snad autorovi křivdím? Nemyslím si!
  Tak zaprvé: psát o Bereguetech DOUBLE TOURBILLON a nezmínit že má dva turbilony? Vysvětluji si to tím, že autor netuší co to je. Měsíční Fáze? Ke je? Máte na mysli ten diagram solární soustavy viditelný přes safírové dýnko? To snad ne.
  Za druhé: B and M jsou na obrázku automaty a v titulek je degraduje na quartzky????
  Za třetí: Breitling dělá i hodinky s velikostí pouzdra 46 a 47 mm tak jaký rekord?
  Dál už se mi to ani nechce číst.
  Když autor není schopen vyhledat si informace, když už je nezná, tak ať píše o sexu nebo něčem podobném – tam nelze nic pokazit!