Toyota FJ Cruiser XPLORE.
Toyota FJ Cruiser XPLOREZdroj: Internet

Toyota FJ Cruiser XPLORE

0.0/5
Hodnocení:

Obliba nejrůznějších SUV, která se co nejvíc snaží tvářit jako teréňáky a přitom jsou určená především na silnici, v posledních letech prudce stoupla. „Esúvéčko“ už se bere spíš jako auto určené na parkoviště před obchodní centrum, než ke zdolávání lesní cesty k víkendovému srubu. Toyota FJ Cruiser je u nás poměrně vzácná, protože se do ČR oficiálně nedováží, šanci máte jen u šedých dovozců a také nepatří mezi hardcore teréňáky.

Ale jak se říká, „co není, může být“. Stačí najít správnou firmu, která se postará, aby vaše auto zdrsnělo nejen vzhledově, ale především funkčně. Toyoty s označením XPLORE Adventure Series jsou dodatečně upravované, ale prodává je přímo automobilka, takže si zachovávají plnou záruku.

Navíc k nim v Americe dostanete i roční permanentku do všech národních parků, což má podpořit touhu majitele skutečně vyrážet do přírody. Vůz je k dispozici ve třech úrovních výbavy, přičemž už ta první není žádné ořezávátko.

Jmenuje se Stage 2 a nabízí speciální gumy BFGoodrich T/A KO na lehkých hliníkových kolech Method, odolné tlumiče Bilstein 5100 a nerezový výfuk Magnaflow, který přidá trochu výkonu a zlepší zvuk.

Stage 3 přidává vybavení od legendární australské firmy ARB, kterou zná každý pořádný terénní nadšenec. Najdete tam jak funkční vybavení pro samotné auto – ocelové nárazníky, ochranu podvozku, střešní nosič, sání motoru vytažené šnorchlem nad střechu, přídavná světla a naviják s ocelovým lanem – tak výbavu pro posádku, například stan, který se dá postavit na střeše vozu, rozkládací židle, ledničku a záchrannou soupravu.

Stage 4 je pak určená pro nadšence, kteří chtějí skutečně unikátní vůz. Na zakázku pak vznikají auta se speciálními laky nebo polepy, podvozek může být upraven na ještě daleko drsnější terén, auto může dostat větší kola, zamykací diferenciály a všechnu možnou elektroniku na palubu. Změny se můžou dotknout i interiéru.

autor: Jan Koubek
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.