Trabantem napříč Afrikou
Trabantem napříč Afrikou.Zdroj: afrika.transtrabant.cz

Trabantem napříč Afrikou aneb neuvěřitelné dobrodružství českých cestovatelů.

4.5/5
Hodnocení:

Jednoho dne se pětice českých dobrodruhů rozhodla procestovat trabantem Afriku. Inspirací jim byli, jak sami uvedli, legendární cestovatelé Zikmund a Hanzelka. Projekt s názvem Trabantem napříč Afrikou odstartoval v roce 2009 a vznikl podle něj nádherný autentický filmový dokument, který se na hony vzdaluje tradičním umělohmotným video cestopisům. Vzniknul bez příkras, bez doprovodného štábu a bez jistoty, že dojedou. Scénář napsal sám život, o režii se postarala realita a herci byli nahrazeni lidmi, kteří mají co říct nebo ukázat.

Trabantem napříč Afrikou

Trabantem napříč Afrikou

Dva trabanty urazily za 87 dní po africké půdě téměř 20 000 kilometrů. Cesta protnula obratník Raka, rovník i obratník Kozoroha. Východoněmecké trabanty s českou posádkou projely 11 zemí – Tunis, Libyi, Egypt, Súdán, Etiopii, Keňu, Tanzanii, Zambii, Botswanu, Namibii a Jihoafrickou Republiku. Veterán expedice, trabant pojmenovaný Egu, už na samém začátku měl v pneumatikách 15 tisíc kilometrů. V roce 2007 totiž úspěšně provezl české dobrodruhy po Hedvábné stezce.

Neuvěřitelné se stalo skutkem – výprava úspěšně dojela a nutno říci, že taková odvaha se dnes již málo vidí. Je úžasné prožít si v dnešní době špetku dobrodružství jako doktor Emil Holub. Může být něco krásnějšího? Partička dobrodruhů si splnila velkolepý sen v bakelitové legendě z NDR. Riskli to a teď na to můžou vzpomínat celý život.

Videa k článku: Video 1, Video 2, Video 3, Video 4, Video 5, Video 6, Video 7.

Trabantem napříč Afrikou

Trabantem napříč Afrikou

Oficiální text distributora k filmu „Trabantem napříč Afrikou“: Trabantem z Prahy do Kapského města. 2 válce, 2 takty, 2 trabanty, 20 000 kilometrů. Pouštěmi, horami, pískem i bahnem. Proč? Protože to prý nejde. Když se do Afriky chystali Hanzelka a Zikmund, řekli jim: „Jak chcete jet do Afriky, když jste tam ještě nebyli?“ To nejde… Vždyť stačí vidět zprávy. Afrika je zlá… Máte na to jiný názor? Vždyť jste tam nikdy nebyli! Proto vznikl tenhle film. Chce ukázat Afriku, jak ji vidíte na vlastní oči, když se do ní ponoříte. Ukázat, jak vidí ona nás. Ukázat, co s vámi udělá. Trabantem napříč Afrikou je film o cestě. O cestě, kterou stojí za to podniknout, i když si na ní tolikrát opakujete, už nikdy víc, a když, tak, ne trabantem. Film o tom, co obnáší projet Černý kontinent ve stopách zapomenutých předchůdců Hanzelky a Zikmunda v jednom z nejprimitivnějších aut, jaká kdy byla vyrobena. Bez příkras, bez scénáře, bez doprovodného štábu v landroverech. Bez jistoty, že dojedeme. Jedenáct afrických států, Tunisko, Libye, Egypt, Súdán, Etiopie, Keňa, Tanzanie, Zambie, Botswana, Namibie a JAR. Afrika nás pohltila, sežvýkala a vyplivla. Ohromené, odrovnané, odhodlané se vrátit. Druhý díl plánované trilogie „Velké cesty malého auta – Trabantem po třech kontinentech“ navazuje na úspěšné DVD „Trabantem Hedvábnou stezkou“ z roku 2009.

Zdroj informací : afrika.transtrabant.cz

autor: Jana Pokorná
rubrika: Adrenalin
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.