migrena
Zdroj: internet

UŽ ZASE JI BOLÍ HLAVA!

0.0/5
Hodnocení:

Úporná opakující se bolest hlavy nezřídka provázena žaludečními nevolnostmi a závratěmi způsobena rozšířením krevních cév v hlavě. Kdo zažil, ví, o jakém utrpení bude následující povídání. Neznalým lze jen závidět… Podle všeho se jedná o ženskou specialitu, málokdy slyšíte od mužů nářky nad tímto zdravotním neduhem. A věta „Dnes miláčku ne, bolí mě hlava…“ pronesena ústy něžnější poloviny populace se už zapsala do dějin partnerského soužití. Ale proč?

migrena

Možné příčiny

Těch se nabízí hned několik. Od psychického a fyzického vyčerpání, přes přecitlivělost organizmu na změny tlaku vzduchu. Tyto stavy dále zapříčiňuje vysoká nebo naopak nízká hladina sacharidů v krvi, což znají hlavně věčné dietářky. Především v letním období je to pak dehydratace, speciálně u žen hormonální výkyvy. Pokud jste všechny zmiňované důvody vyloučili, zaměřte se na páteř. Pak tu máme nevysvětlitelné a zcela bezdůvodné „bolehlavy“, na ty lék jen těžko najdete a naopak závažná onemocnění, s kterými není radno si zahrávat. Pokud pojmete podezření, neprodleně vyhledejte lékařskou pomoc.

Účinní pomocníci

Máme možnost požádat našeho lékaře o recept na některý z léků chemického složení, vyvarovat se situacím, o kterých předem víme, že nám způsobují ony potíže, využít služeb fyzioterapeuta či chiropraktika, nastudovat základy akupresury nebo použít aromaterapeutických prostředků k těmto účelům určeným. K první variantě celkem není co dodat, buď léky zaberou nebo ne, pak budete muset příště zkusit jiné. Každý „migrenik“ ví, kdy přijde jeho slabá chvilka, takže cíleně ony spouštěče utrpení nevyhledává. Pokud jsou vaše záda oním problémem, pak pomůže pravidelná profesionální masáž a protahování. Traduje se, že pokud při migrenózní bolesti stlačíte spánky nebo palcem a ukazováčkem jedné ruky místo mezi palcem a ukazováčkem ruky druhé, dostaví se okamžitá úleva. V aromaterapii hledejte pomoc u eukalyptu, mandarinky, verbeny, meduňky, levandule, zázvoru a palmové růže. Lze užít například olej v aromalampách, naložit se do voňavé vodní lázně nebo třeba použít kosmetické přípravky s touto parfemací. U bylinných čajů můžeme vybírat mimo jiné mezi meduňkou lékařskou, třezalkou nebo heřmánkem, z nichž připravíme výluh za pomoci převařené pitné vody. V každém případě doplníme potřebné tekutiny do našeho organizmu a pokud jsme celý den hladověli, rozhodně neuškodí něco zdravého a dobrého na zub, což bychom mohli směle nazvat všelékem…

Jak se vyvarovat bolestem hlavy

Ať už je to s těmi vašimi konkrétními bolestmi jakkoliv, doporučujeme dodržovat pitný režim a zdravou životosprávu. Je možné, že u vás nastal ten případ, kdy se tělo bouří proti ukládání toxinů z požité stravy v těle právě projevem bolesti hlavy. Jsou známy případy, kdy po přechodu na rostlinnou stravu obtíže téměř zcela vymizely. Navíc je toto velmi prospěšné pro celkové zdraví organizmu. Dopřáváme si dostatečně dlouhý spánek a nepřeceňujeme své síly například při sportovních aktivitách. Ideální je vést záznamy, při jakých příležitostech se potíže objevují a v jakém fyzickém stavu se  momentálně nacházíme. Takže až zase u své milé nepochodíte s nabídkou kvalitního sexu z důvodu jejího bolehlavu, můžete se blýsknout alespoň coby znalec neurologie.

Autor: Olga Jandová

autor: pitrs
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Fanouš

    ZRADA! Hlasoval sem 10, ale započítalo se jenom 8,5. :-(