Shelby_GT500_Super_Snake
GT 500Zdroj: Mustang

V souladu s tradicí – legendární Ford Mustang Shelby GT 500 Super Snake

3.0/5
Hodnocení:

Nejnovější přírůstek přiveze Shelby na letošní Auto Show v New Yorku. Jedná se o  modifikovaný model Shelby GT 500 Super Snake, jenž by se do garáží nových majitelů měl dostat příští rok.

Vozy Ford Mustang patří mezi legendy Ameriky a existuje celá řada jejich verzí, provedení, motorů a výkonů. O jejich úpravy se stará dobře známá firma Shelby. Nový člen této legendární rodiny, Shelby GT 500 Super Snake, bude mít pod kapotou pěkné stádo koní. Ozývají se hlášky, že jich bude až 750. Umíte si to představit? Že s vozem dokáží pěkně zahýbat, o tom žádná.

Přeplňovaný osmiventil o objemu5,4 litrus kompresorem vlastní výroby je připraven vyrazit za burácení fungl nového výfukového systému Borla. Řazení je manuální šestikvalt, se kterým spolupracuje samosvorný diferenciál. Do klidu splašené stádo spolehlivě uvedou kvalitní brzdy Baer, jejichž kotouče svírají šestipístkové třmeny. Samozřejmostí je speciální stavitelný podvozek či stabilizátory Eibach. Jen krouťák zůstává doposud záhadou. Ale takové malé tajemství vůbec není na škodu a je alespoň nač se těšit.

I nový Shelby zůstává věrný rodinné tradici klasickým, leč nadmíru působivým designem. Ve spojení s „rychlými pruhy“ v matném černém či matném bílém provedení nenechá nikoho na pochybách, že se jedná o dost libové svezení. Stejně tak 20“ kola Alcoa, u nichž si můžete vybrat provedení „Durabright“ nebo „Antracit“. Ta vám už sama o sobě leccos napoví. Že míjíte pěknou káru, vám prostě bude jasné, i kdybyste ji viděli stát jen zaparkovanou u obrubníku. Znalci ji už dopředu vtipně nazývají rezervoárem testosteronu.

Sám výrobce označuje tento nový vůz za jeden ze zvlášť důležitých a nejsilnějších všech dob. Nová vylepšení by vydala na mega seznam. Inu, na loupání pěkných perníčků Shelby láká… Uvnitř auťáku rozhodně nebudete na pochybách, v čem to vlastně sedíte. Loga jsou tu, kam jen oko pohlédne. Do interiéru však dobře tyto maličkosti zapadají. Patří prostě k věci

Nejnovější Shelby má všechny předpoklady stát se legendou stejně jako jeho předchůdci, počínaje tím naprosto prvním z roku 1962. Tyto vozy byly a jsou něčím vždycky více či méně výjimečné. Tak třeba: které auto se standardní tovární zárukou v sobě ukrývá více než 600 koní?

autor: Eva Brabcová
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
 1. Daniel

  Husty auto kdyby mi bylo 30 tak bych si ho koupil ,ale je mi 10.

  • mar

   tak se bez ucit a kdyz na to nebudes hazet bobek, tak si ho za 15 let koupis :-)

 2. Marcel

  Kockolap !!!

 3. Jura

  To chci!!!!