LawsonGraves
Zdroj: internet

Vánoční psychopati : Ze svátků klidu a míru udělali jatka

0.0/5
Hodnocení:

Vánoce jsou za dveřmi. Všude se mluví o klidu a míru, ale na vás doléhá jen stres. Kupování dárků, finanční problémy, stromek… Přečtěte si o lidech, kteří vánoční “pohodu“ nevydrželi a proměnili ji v krvavou lázeň. Vedle toho vám vaše starosti budou připadat jako malicherné zbytečnosti…

LawsonGraves

Charles Davis Lawson: Na Vánoce postřílel celou rodinu

Píše se rok 1929, štědrý den je už za deset dní a Charles Lawson bere celou svoji osmičlennou rodinu do města. Jindy šetřivý muž vyprázdní kapsy a koupí všem nové sváteční šaty. Před odjezdem se ještě nechávají vyfotografovat – nikoho ani nenapadne, že obrázek za 12 dní oběhne celý svět.

Dodnes přesně nevíme, co se tehdy o Vánocích stalo. Ani není jasné, proč Charles zachrání svého šestnáctiletého syna Arthura tím, že ho těsně před masakrem posílá do města. Možná se bojí, že by ho mladík jako jediný mohl zastavit, nebo ho má zkrátka moc rád, a tak ho raději posílá pryč. Co ale jeho dalších šest dětí, které jedno po druhém pochytá a postřílí?

25. prosince odpoledne zazní poblíž Germentonu osamělý výstřel. Sousedé na nic nečekají a běží se podívat směrem, odkud přišel. 700 metrů od Lawsonovy farmy nacházejí Charlese s prostřelenou hlavou. Ten leží uprostřed kruhu ve sněhu, který musel vyšlapávat několik hodin. Sousedé jsou v šoku. Charlese znají sice jen dva roky, ale už za tu dobu o něm mají udělaný obrázek jako o mírném člověku, který miluje svoji rodinu a nikdy nikomu neodmítne pomoc.

Když jdou sdělit Charlesově ženě smutnou zprávu, jsou v šoku podruhé. Na jindy rušné farmě je přivítá hřbitovní ticho. Postupně nalézají všech sedm členů rodiny se zkříženýma rukama na prsou a polštáři pod hlavou. Někteří jsou chladnokrevně zastřeleni brokovnicí, jiní ubití pažbou – nepřežije nikdo!

O Charlesově motivu se vede mnoho spekulací, ale stále jsou to jen spekulace. Někteří připisují masakr gangsterům nebo černochům, ale všechny důkazy ukazují na vraždu a následnou sebevraždu. Jiní tvrdí, že měl Charles poměr se svoji 17letou dcerou, která otěhotněla, a on se tak bál ostudy, že ji raději zastřelil i se všemi svědky. Nejpravděpodobnější je, že mu zkrátka hráblo poblíž brokovnice, a když se probral a uviděl tu spoušť, tak několik hodin chodil dokolečka ve sněhu a nakonec si prohnal hlavou kulku.

joseph-mcenroe-and-michele-anderson

Michele Andersonová a Joseph McEnroe: Vánoční střelci

24. prosince 2007 balí Judith Andersonová dárky dětem, když se celý dům otřese výstřelem. Běží do haly, kde v kaluži krve chroptí její manžel. Nad ním se sklání Joseph McEnroe a střílí do něj jednu ránu za druhou svým revolverem ráže 357 Magnum. Když spatří ženu, vystřelí a zasáhne ji do krku. Přistoupí nad ni, omluví se a z metru ji prostřelí hlavu.

Celé to sleduje dcera obou zavražděných a přítelkyně McEnroea třicetiletá Michele Andersonová. Vyvraždit rodinu je její nápad. To ona vypálí první ránu do svého otce, McEnroe mu už jen uštědřuje rány z milosti. Vražedný pár poté uklízí těla do přístřešku u domu a čeká na vánoční návštěvu Michelenina bratra Scotta, jeho manželky a dvou dětí ve věku šesti a tří let.

Scott si ani nestačí uvědomit, co se děje, a už ve dveřích dostává patnáct kulek velké ráže. Jeho žena Erica je střelena dvakrát. Přesto se dokáže doplazit k telefonu a vytočit 911. McEnroea si toho ale všimne, mrští telefonem o zeď a střelí ji do hlavy. Vražedný pár poté zastřelí i obě malé děti. Než opustí dům, zamyká Michele všechny vchody do domu a s přítelem prchá do Kanady.

Těla jsou nalezena až o dva dny později a ve stejný den policie zatýká i vrahy. Ti nejdříve zapírají, ale jejich alibi jsou tak nepřesvědčivé, že okamžitě putují do vazby, kde se přiznávají. „Chci to nejpřísnější potrestání, jaké je možné,“ nechává se u soudu slyšet Michele.

A důvod masakru? Páreček žil v karavanu na pozemku Micheleniny rodiny a nelíbilo se jim, že musí platit nájem…

Ernest Wholaver: Rodinu nahnal ke stromečku pistolí

Život Ernesta Wholavera se kompletně zhroutí ve chvíli, kdy ho jeho dvě dcery Victoria (20) a Elizabeth (15) udají za jedenáct let trvající sexuální obtěžování. „Bála jsem se o tom komukoli zmínit. Říkal, že bych mu zničila život. Vyhrožoval, že mě zabije!“ vypovídá v červenci 2002 u soudu Victoria. Její matka je v takovém šoku, že se nezmůže ani na slovo.

Ernest je během vyšetřování vsazen do vazby, jenže ta netrvá ani dva měsíce a jeho mladší bratr za něj skládá kauci v přepočtu za 1,7 milionu korun. Má sice soudní zákaz přiblížit se ke své rodině, ale kus papíru mu nemůže zabránit, aby se zbavil nepohodlných svědků – tedy své rodiny!

Tak vyčká až do 23. prosince 2002, kdy od rána popíjí se svým bratrem v jednom baru. V jednu hodinu ráno mají jasno a vyrážejí do 180 kilometrů vzdáleného Middletownu navštívit Ernestovu rodinu.

Kolem čtvrté hodiny ranní vchází Ernest do domu, zatímco jeho bratr čeká v autě. Celá událost netrvá ani deset minut. Vrah vtrhne do domu a nažene své tři dcery a manželku ke stromečku. Postaví si je, jako kdyby je chtěl vánočně vyfotografovat, jenže místo fotoaparátu drží pistoli. Neváhá a všechny je postupně popraví střelou do hlavy. Victoria ještě svírá v náručí svoji devítiměsíční dcerku, když padá do kaluže vlastní krve. Třesoucí se Ernest poté nasedá zpátky do auta a s bratrem se vrací do Hastingsu.

Těla jsou objevena až druhý den. „Domnívám se, že holčička hledala svou matku a pomalu se dobatolila k jejímu tělu,“ vyjádří se velitel místní policie a pokračuje: „Je velmi nepravděpodobné, že se jedná o přepadení nebo vloupání. Dle stop můžeme říci, že vraždy byly provedeny s obzvláštní zlobou.“ Prvním podezřelým je Ernest Wholaver, kterého zatýkají hned 26. prosince.

Ernestův plán vyšel – ovšem ne tak, jak si původně představoval. Všechna obvinění ze sexuálního obtěžování jsou stažena, místo toho ale dostává třikrát trest smrti plus dva roky za ohrožení své devítiměsíční vnučky. Za své činy má být popraven 20. července 2007, ale poprava se nakonec odkládá. Zároveň je jeho bratr odsouzen k 20 letům nepodmíněně.

Zdeněk Kolbuch

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.