rizek s pivem
Řízek s pivemZdroj: jizni-svah.cz

Ve zdravém těle, zdravý duch. Víte, co si házíte do žaludku?

4.5/5
Hodnocení:

Co má společného impotence, pleš a obyčejný rýma? Víc, než si myslíte! Všechny zmíněné neduhy totiž můžete zmírnit, či dokonce odstranit konzumací běžně dostupné stravy. Stačí jen maličkost – zjistit, čeho máte nedostatek a čeho naopak přebytek.

Řízek s pivkem? Impotence klepe na dveře…

Je to tak. Smažená jídla zvyšují hladinu cholesterolu a ten způsobuje zužování cév. A nejen těch, které vedou k srdci… Alkohol, přestože krátkodobě odbourává psychické zábrany, prokazatelně zhoršuje kvalitu erekce. Pokud dotyčný pán navíc kouří, vozí svoji chátrající tělesnou schránku denně v autě a žije v neustálém stresu, je jen otázkou času, kdy uslyší tu notoricky známou a trapnou větu: „To nevadí, miláčku, tak příště…“

Mimo zdravějšího životního stylu může výrazně pomoct konzumace potravin obsahujících zinek. Podle studie zveřejněné v britském časopisu Lancet se díky zinku zvyšuje hladina mužského hormonu testosteronu. Problémy s erekcí téměř zázračně mizí!

Potraviny obsahující vysoké množství zinku: plody moře, libové hovězí, ořechy, mandle, slunečnicová semínka.

Celozrnné pečivo? Alergie není náhoda!

Samozřejmě že je celozrnné pečivo zdravější než to z bílé mouky. Jenže, nic se nemá přehánět! V neloupaném obilí je výrazně větší množství lepku a ten podle některých teorií může být příčinou alergií i u jedinců, kteří nejsou přímo na lepek alergičtí. Tělo je prý vyčerpané trávením lepku a může přehnaně reagovat třeba na ovoce, pil nebo obyčejné, mediálně profláknuté roztoče. Zda je tato teorie pravdivá, zjistíte jednoduše. Pokud se každé jaro dusíte kvůli alergické rýmě a kašli, vynechejte na pár dnů z jídelníčku mouku. Jezte rýži, ovoce, zeleninu – aspoň trochu zhubnete. Pokud vám bude již po pár dnech lépe (ti, kdo to zkusili, souhlasně přikyvují), něco na tom asi bude…

Nejčastější zdroje alergenů: mouka, mléko, vejce, arašídy, sójová omáčka, barviva v potravinách a konzervanty, kiwi.

Pět káviček denně? Mrzout s bušícím srdcem…

Třesou se vám ruce, buší srdce a nic se nedaří. Chladný pot a pocit, že každou chvíli vybuchnete, zaháníte další kávou. Marně! Je přece notoricky známo, že nadbytek kofeinu prohlubuje depresi, zvyšuje srdeční činnost a způsobuje odvodnění organismu a nespavost. Samozřejmě je nutné připomenout, že kofein obsahuje i černý čaj, kolové nápoje a některé drinky na povzbuzení. Méně známý je však fakt, že i některé potraviny se mohou podílet na vzniku „špatné“ nálady a pocitu psychického dyskomfortu. Jsou to především kuřecí játra, tavené a zralé sýry, konzervované maso a alkohol.

Pro lepší náladu jezte: dostatek ovoce a zeleniny, ryby, luštěniny a sušené ovoce. Důležitý je i dostatek denního světla!

Bábovka a koláčky od maminky? Chronická únava!

Pro únavu se vždycky nějaký důvod najde. Nevyspání, stres, přepracovanost, starosti, chudokrevnost. Napadlo vás, že si za únavu můžete sami? Kdybyste se totiž místo buchtami od mámy nacpali špagetami od Itala, stabilizovali byste svoji hladinu krevního cukru a téměř okamžitě zvýšili chabou výkonnost. Pokud toužíte být ještě důkladnější, začněte posilovat  imunitní systém pohybem a pravidelnou stravou. Pro začátek by stačilo jíst 6x denně a občas se projít.

Vitamíny, po kterých se budete cítit jako tygr: vitamíny řady B podporují nervový systém a krvetvorbu, „céčka“ zase zlepšují imunitu a vstřebávání železa, které je důležité pro krvetvorbu. Neznamená to ale, že musíte hned běžet do lékárny. Stačí zajít na tržnici pro ovoce a zeleninku!

Pár dobrých, i když nevyžádaných rad závěrem

Zamyslete se, jak pečlivě se staráte o auto. Kvalitní benzín, aby se nezadřel motor, pravidelné dolévání kapaliny, technické prohlídky, leštění kapoty… A co vaše kastle? Nezasloužila by si i ona trochu péče? Dobré pohonné hmoty, dostatek tekutin a sem tam nějakou technickou – pardon – preventivní prohlídku. Vždyť nové autíčko si na leasing snadno pořídíte, ale nové tělo asi sotva… Tak šťastnou cestu bez poruch!

 

autor: Ivana Prudičová
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.