Porsche Cayenne by Techart
Porsche CayenneZdroj: Techart

Velká auta pro velké kluky

5.0/5
Hodnocení:

Často slýcháváme, že velikostí svého auta si muži kompenzují velikost vlastního ega, případně velikost čehokoliv jiného. Někdo si koupí velké auto, protože se do malého nevejde, jiný proto, že se v něm cítí bezpečněji, v terénu se nejspíš ani s jiným autem „nechytáte“. Také se říká, co je malé, to je hezké. My dodáváme, ne však vždy použitelné… Ať je to, jak chce, pojďme se podívat na skvosty z této kategorie.

Jeep Grand Cherokee – slavný a věčně hladový

jeep_grand_cherokee_sfront

 

Na evropském trhu je nejprodávanějším vozem této značky. Pokud jste se snad rozhodli pro jeho koupi, počítejte s kapku vyšší spotřebou, na což upozorňují především majitelé z vlastní praxe.

 

Kia Sportage – stačí si jen vybrat

kia_sportage_1

 

Inovovaná Kia je delší a širší. Má sníženu spotřebu, hmotnost, koeficient aerodynamického odporu, produkci emisí i samotnou výšku karoserie. K dostání bude ve dvou verzích benzínových, dvou naftových motorů, s šestistupňovou manuální převodovkou i „v automatu“, s pohonem pouze na dvě nebo všechny čtyři kola. Jak je vidět, vybere si opravdu každý.

 

Volkswagen Touareg – nejúspornější SUV

Volkswagen_Touareg_1

 

Samotný výrobce označuje toto auto za technicky nejvyspělejší Volkswagen všech dob. Údajně se jedná o jediný SUV hybrid vyráběný v Evropě. Spotřeba se pohybuje okolo 8,2l / 100km a u V6TDI je 7,4l / 100km. V nabídce také varianta V8TDI. Trend snižování hmotnosti a spotřeby není dávno jen výsadou ženské populace, ale dostává se také do automobilového průmyslu. Budoucí majitelé vozů jistě tento fakt s radostí uvítají.

 

Porsche Cayenne – 5x sportovní elegance

rinspeed_x_treme_porsche_cayenne

 

Když se řekne Porsche, většině se vybaví nízký sporťák. V tomto případě se známá automobilka jala vyrábět stále oblíbenější typ vozů SUV a hned v pěti variantách: základní Cayenne za 1.270.000,-, Cayenne Diesel 1.363.333,-, Cayenne S 1.654.167,-, Cayenne S Hybrid 1.785.833,- a Cayenne Turbo 2.607.500,- (uvedené ceny jsou bez DPH). Zvýšila komfort, inovovala interiér tak, že si za volantem připadáte jako v kokpitu letadla, zadní sedadla jsou abnormálně variabilní, zlepšila jízdní vlastnosti, zvýšila bezpečnost a opět se snižovala hmotnost a spotřeba.

Mitsubishi Outlander – bezpečnost nade vše

mitsubishi_outlander_1

 

Mitsubishi si u Outlandera zakládá na bezpečnosti. Ať už se jedná o speciální konstrukci kompaktní karoserie, přední bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači zátěže, 6 airbagů, soupravu aktivních bezpečnostních prvků M-ASTC (stabilizační a trakční systém), ABS, EBD (elektronický rozdělovač brzdné síly) a ESS (signalizace nouzového brzdění). U motoru 2.2 DI-D je možnost využití převodovky se sportovním řazením a dvěma spojkami TC-SST. Stejně jako například u modelu Grandis, je i zde v podlaze kufru uložena další řada sedadel, čímž lze zcela bez problémů vytvořit vnitřní prostor pro 5+2 pasažéry. Pokud spíše toužíte po větším úložném prostoru a vystačíte si s klasickým počtem sedadel, není problém. I tato varianta je k mání.

 

Mercedes Benz G 350 – nejlepší offroad na světě

MERCEDES_BENZ_G_350_1

 

A to nejlepší nakonec. Firma Mercedes Benz vyrábí tento model již dlouhých 31 let. I když by se možná mohlo zdát, že se stane okoukaným až takřka nudným, má stále co nabídnout. Verze BlueTec zaručuje jejich turbodieselům snížení emisí. Speciální tekutina, která je vstřikována do výfukového rozvodu, přetváří přes tři čtvrtiny oxidu dusíku na vodu a dusík. Maximální výkon tohoto šestiválcového motoru je 155kW. Díky neustálým inovacím a vysoké kvalitě, kterou je automobilka Mercedes zárukou, bylo „géčko“ oceněno hned několika odbornými časopisy i jejich čtenáři, dokonce také jako nejlepší offroad na světě!

Autor: Olga Jandová

autor: Mzone
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.