Renault_Wind
Renault WindZdroj: Renault

Vítr ve vlasech s netradičním kabrioletem Renaultem Wind

5.0/5
Hodnocení:

Je to kabrio, není to kabrio… V každém případě je to auto, se kterým si můžete užívat celý rok. Kabriolet od Renaultu s příznačným názvem „Wind“ je k vidění už i na našich silnicích a patří mezi vozy, za kterými se určitě otočíte. Dvoumístný roadster nevšedních tvarů vás k tomu prostě donutí.

Právě vzhledem k faktu, že se jedná o auto pro dva, je určeno buď spíše mladší, dosud bezdětné generaci, nebo naopak těm, kterým už děti vyletěly z hnízda a oni si chtějí užívat. Třeba právě s větrem ve vlasech. A pokud se snad přižene déšť? Žádný problém. Wind je v tomhle jednička. Oproti jiným vozům, jež s příchodem deště nasazují „čepici“, je velice rychlý. Stačí 12 vteřin a jste v bezpečí. Neuvěřitelné? Kdepak. Pravdivé.

Ačkoliv Wind vypadá tako malá beruška, drobeček to není. Vždyť měří bezmála čtyři metry (3,83 m). Zajímavé je, co ukrývá pod kapotou. Je to buď šestnáctistovka o výkonu 133 k (160 Nm při 4 400 otáček za minutu), nebo motor TCe 100 o objemu1,2 ls turbodmychadlem (152 Nm při 3 500 otáčkách za minutu). Kola jsou šestnácti nebo sedmnáctipalcová, z lehké slitiny. Jiná by mu ani neslušela. A když se už pořádně roztočí, uzdu Windu spolehlivě přitáhnou brzdy o průměru 280 mm na předku a 240 za zadních kolech.

Více než u jiných aut je u kabrioletů hodně frekventovaným slovem bezpečnost. Zástupce kabrioleťácké rodiny Wind dostal kromě řady bezpečnostních prvků proto do vínku jak zesílený rám předního skla, tak integrovaný rám, jenž má za úkol chránit posádku při případném převrácení vozidla.

Ačkoliv na to nevypadá, jeho útroby dokáží pojmout rozhodně víc než ledvinku s platební kartou. Zavazadlový prostor má totiž 270 l. Wind je ale mistr v „klamání tělem“ a rozhodně na první pohled neprozradí, že v něm vezete vše potřebné na piknik v přírodě pro celou rozvětvenou rodinu.

Docela překvapivá je základní výbava. Je totiž poměrně bohatá. Centrální zamykání, elektrické stahování oken, elektricky ovládána a vyhřívaná vnější zrcátka, klimatizace, tempomat, čtyři airbagy, výškově nastavitelný volant i sportovní sedadla, palubní počítač, autorádio s MP3. Pokud by vám ani toto nestačilo, můžete vybírat dál. Je toho hodně, čím vám Wind jízdu může ještě zpříjemnit. Nechci tu vyjmenovávat všechno a tvrdit, že tenhle povedený kabirolet umí i štupovat ponožky, ale dovybaven například o couvací senzory vám může život rozhodně usnadnit.

Výběr kabrioletů je v dnešní době už více než slušný. Wind patří mezi ty, jež se mají šanci objevovat na našich silnicích ve větším počtu.

autor: Eva Brabcová
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.