gf
Zdroj: M-zone

Začal orat pole… i s uprchlíky

0.0/5
Hodnocení:

Řecký farmář  Lazaros Oulis potřeboval zorat své pole. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby na poli nestál uprchlický tábor.

Farmář vjel na pole i s traktorem a začal kličkovat mezi odpadky a stany. Uprchlíci jen zaraženě přihlíželi a čekali co bude. Orbu mu ovšem přerušila přivolaná policie.

Sám Oulis vše vysvětloval takto:“ Chci orat pole. Své pole, né pole někoho jiného. Chovám 70-80 telat a potřebuju je někde chovat a krmit, protože již nevydržím tuhle finanční situaci.“

Bez názvu

Oulis žije ve vesnici Idomeni, kde čekají stovky migrantů, až se otevřou makedonské hranice a oni se budou moci dostat dále do Evropy.

Nabízel jsem několika organizacím několik akrů své půdy, aby tam postavili přístřešky pro uprchlíky. Ale mou nabídku ignorovali. Nemám vůbec nic proti těmto rodinám, mohl jsem být také na jejich místě. Ale musí také pochopit, že mám určité povinnosti a závazky,“ dodává  Oulis.

Na vzniklou situaci reagovali i přítomní uprchlíci,z nichž někteří se zemědělcem souhlasili. “ Má pravdu, je to jeho země, jeho půda. My nevíme co bude, není to naše země, ani naše půda,“ chápal postoj zemědělce syrský uprchlík Reshal Hamdo.

Video ke shlédnutí zde

V samotné Idomeni čekají uprchlíci, až se otevře makedonská hranice a oni se budou moci dostat do evropských států a požádat o status uprchlíka. Podle odhadů je jich v Idomeni až 11 000. 

 

 

autor: Martin Kovařík
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.